کد خبر: ۱۲۳۳
۴۲۱ بازدید
۵ دیدگاه (۵ تایید شده)

معرفی مهندس هاشمی (در جواب درخواست یک همشهری )

۱۳۸۸/۹/۱۵
۰۰:۱۴

در یکی از مطالبی که از سوی یکی از همشهریان عزیز نوشته شده بود ایشان خواسته بودند بدانند مهندس هاشمی نماینده شهر میانه است یا مراغه یا تبریز یا ... ؟این حق ماست که به وقتش انتخاب کنیم ، چه شخصی  نماینده شهر مان باشد .

 شخصی که انتخاب می شود مطمئنا ً برخی محسنات یا عوام فریبی ها را نسبت به دیگران دارد ودر بین چند نفر دارای امتیازات حائز اهمیتی است .

در برهه های زمانی مختلفی افراد گوناگونی آمده اند ، نماینده هم شده اند ولی مردم دوباره آنها را کنار گذاشته اند .

درسالهای خیلی دورنمایندگانی  داشتیم که مردم ، بنابر برخی ایده آلهای خودانتخاب می کردند و عملا هم کاری نمی کردند .

بعدها فردی آمد که جزو اولین گروه فوق لیسانس های صنایع ایران و معاون وزیر بود ، مردم او را با آرای بسیار زیاد انتخاب کردند که تا به امروز کسی رکوردش را در شهرمان نشکسته است .

در این 5 دوره افراد مختلفی در کنار ایشان آمده اند ولی مردم آنها را از انتخاب دوباره و سه باره ی خود کنار گذاشته اند .

یکی صلاحیتش مورد قبول واقع نشده ،یکی به رباط کریم می رود تا از آنجا انتخاب شود ولی آنجا هم رای نمی آورد ، یکی دست راست  رییس جمهور بود و نفوذ بسیار بالایی نزد وی داشت ولی با توجه به سابقه و رابطه اش آنچنان کاری برای شهرستان میانه نکرد والی آخر .

شاید بسیاری به یاد داشته باشند که در انتخابات مجلس هشتم ، چه تهمت هایی را نثار وی کردند در دور اول انتخابات ، جریان اتوبوس را برپا کردند و آن آبروریزی ها به پا شد .به چه قیمتی ، به قیمت ریختن آبروی یک شخص . عجبا رفتن به مجلس ، این اندازه ارزش داشت که اخلاق به زیر صفر سقوط کند.

در این 5 دوره ی ایشان ، در هردوره مجلس شورای اسلامی که بودند یک چیز در آنها مشترک بود ، راس یکی از 4 کمیسیون اصلی مجلس دست یک نفر بود اوکسی نبود جز نماینده شهر(( میانه )) .

این مجلس ها انواع حزب ها را در خود داشت :یک دوره اکثریت اصولگرا ، یک دوره کارگزاران ، یک دوره اکثریت اصلاح طلب .

از خودم می پرسم که ما، تشخیص و انتخابمان درست است یا نه ؟

 اگر درست است پس چرا برخی  اعتراض  می کنند ؟ اگر غلط است پس چرا به عنوان ((چهره ماندگار صنعت ))معرفی می شود ؟

چرا در بین افرادی که از بزرگترین شهرهای کشورمثل اصفهان و تبریز وتهران و... به مجلس می آیند و نامزد کسب ریاست کمیسیون  می شوند ،ایشان را رییس کمیسیون انتخاب می کنند ؟

ما نمی فهمیم و درست انتخاب نمی کنیم یا اینکه آنها می دانند و وی را انتخاب می کنند؟

در این یک صد سال اخیر بعد از ((علیقلی مسعود انصاری )) معروف به مشاور الممالک که وزیر امور خارجه بود ،دیگر از همشهری های ما کسی نبوده که به این همه مقام های دولتی و... دست پیدا کند .

شاید اگر این همه مقام ومنصب را کسی داشت خودش را گم می کرد ، روزی روزگاری بود که در این شهر یکی از نمایندگان شهر تنهابه خاطر اولین  سال حضورش در مجلس کل یک خیابان معروف را از سر تا به ته پر از بنر و پلاکارد و نامه ی فدایت شوم کرده بود و اینجا بود که فرق بین دو نفر مشخص می شد .

مطمئنا ً با خواندن این مطلب برخی  سوال می پرسند که برای شهر ما چه کرده است ؟جواب این است که فقط ژست گرفته و پزش را به ما داده وهیچ کاری نکرده .

اگر پیشرفت یک شهر به نمایندگانش بود پس  نمایندگان شهرهایی که پیشرفت کرده اند،می بایستی از اول انقلاب همان ها می بودند ،مثل تبریز و زنجان و مراغه و تهران واصفهان و... ولی در کمال تعجب می بینیم که هر دوره بسیاری از آنها عوض می شوند.

ولی با همه این اوصاف از ایشان انتقاد بسیار دارم چرا با این همه سمت هایی که دارند کل بودجه کشور یا حتی استان را برای شهر ما به تصویب نمی رسانند ؟!!

چرا همه کارخانه ها را برای شهر ما نمی آورد ؟!!بالاخره توقع من زیاد است ودر این حد به عنوان یک شهروند فریب خورده از ایشان توقع دارم .

چرا 20 سال است که هم ما و هم متخصصین صنعت فریب می خوریم و وی را در راس انتخابها قرار می دهیم تا اینکه پر افتخارترین نماینده شمالغرب کشور شود یا به قول بعضی ها سناتور ؟!!

آن همه ناجیانی که در زمان انتخابات در صحنه بودند کجا هستند و چه کار می کنند ؟کمر همت را برای شهر ما بسته اند یا دورخیز کرده اند برای دوره بعدی مجلس ؟  

سوال آخر هم اینکه چرا روسای جمهور ما خائن اند و تمامی وزارت خانه ها  و نهادهای دولتی را به شهر خود نمی برند ودریک کلام شهر خود را پایتخت نمی کنند ؟ خواسته عجیبی نیست ، چون که آنها رییس قوه مجریه بوده اند نه عضو قوه مقننه،آزاد هستند هرکاری بکنند !

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

۸۹/۴/۲۱ ۲۳:۳۸
جناب آقاي اسدي با سلام:بايد به عرض برسانم اگر آقاي هاشمي عوامفريبي نكرده بفرماييد طرفداران او در اول كارايشان چه بودندوالان چي هستند
۸۸/۹/۱۹ ۰۱:۰۳
سلام آقای طاهر نایبی ببخشید طرف سئوال بنده آن همشهری محترم بود که گفته بود هاشمی عوامفریبی کرده است و میخواستم از دید ایشان مفهوم عوامفریبی را بدانم به هرحال از توضیحات شما متشکرم دستتان درد نکند.
۸۸/۹/۱۷ ۱۳:۴۸
طاهر نائبی :عوام فریبی که مد نظر من بود ودر نوشته آوردم این بود که،کسی بیاید با مدرک تقلبی خودش را، دکتر جا بزند وبرای به کار نبردن این عنوان، اخطار بگیرد . کارت ایرانسل پخش کند ،روستاییان را که شاید از پشت پرده ها خبر ندارند با وعده های دروغین که حتی بعضا از دست رییس جمهور هم برنمی آمد، فریب دادن.در صحبت های انتخاباتی ( ببخشید)چاله میدانی صحبت کردن و... اینها همه در حالی است که خودش حتی رنگ صندلی های مجلس را نداند.
۸۸/۹/۱۶ ۲۰:۰۱
اسدی : اگر در یک جامعه قانونمند و انتخاباتی و دموکراتیک با ساز و کارهای کنترل شدید دینی و قانونی چون وزارت کشور و شورای نگهبان رای بالا دلیل شایستگی نیست شما همشهری عزیز بفرمایید معیارتان برای شایستگی چیست؟ و با چه معیاری نمایندگان را ارزیابی میکنید از طریق رنگها؟ یا بفرمایید منظور شما از سوابق چیست؟ و در ضمن درمورد عوام فریبی هم لطفا توضیح بیشتری بدهید چون بنده میخواهم رفتارهای انتخاباتی دیگر نامزدهای مجلس رادر انتخابات گذشته با آن بسنجم.
۸۸/۹/۱۵ ۲۱:۲۶
اقای طاهر نائبی نظرات شما قابل احترام ولی مورد قبول نیست.رای اوردن دلیل قابلیت و شایستگی نیست خودت میدانی که در شهر ما رای اوردن از طریق عوامفریبی و صرف هزینه های هنگفت چقدر اسان است.اطلاعات و اگاهیهای شما از سوابق و تفکرات اقای هاشمی کافی نیست.سعی کنیم به خاطر خدا و به نفع مردم حرف زده و قدم برداریم.ان شاا.. ---------------------------- طاهر نائبی :بنا نیست که همه نظرها مورد قبول باشد اینجا جمع شده ایم تا از نظرات هم استفاده کنیم . اگر شما هم نظراتی با دلیل و برهان دارید بنویسید . فقط اینکه بگوییم فلان کس ،فلان می کند ،دلیل محکمه پسند و معقولی نیست .

اخبار روز