کد خبر: ۲۰۸۷
۳۷۹ بازدید
۷ دیدگاه (۷ تایید شده)

حکم عجيب کمیته انضباطی عليه تيمهاي آذربایجان:

حداکثر تعداد تماشاگر حامی، هزار نفر!

۱۳۸۹/۷/۱۱
۲۰:۴۲

آقای شریفی رییس کمیته ی انضباطی فدراسیون فوتبال در حکمی جدید و کینه ورزانه دوباره تیم های آذری را مورد لطف و تفقد خود قرار دادند و درحکمی غیر منطقی و غیر کارشناسی ابلاغ فرمودند که :

تیم شهرداری تبریز نمی تواند من بعد بیش از 500تا 1000 نفر را به ورزشگاه های یادگار امام یا تختی راه دهد .

اصل ماجرا از این قرار است که گویا در یکی از دیدارها ی تیم شهرداری ،برخی طرفداران منتسب به  این تیم میزبان ، شعارهایی را سر می دهند و ناظر بازی گزارشی  را با پیاز داغ بیشتر به فدراسیون فوتبال برده وتسلیم کمیته ی انضباطی می کند و آنها موضوع را با باشگاه شهرداری تبریز وشخص مدیر عامل یعنی آقای سهرابی  در میان می گذارند .

آقای سهرابی نیز به صورت ناشیانه ای می گوید که ما طرفدار آنچنانی نداریم و در حدود 500 تا 1000 نفر طرفدار داریم ،همین گفته کافی بود تا فدراسیون از زبان یکی از مسئولین حرفی را برداشته و ودستاویز خود قرار دهند و حکمی تاریخی  ودر عین حال مضحک بدهد که باشگاه بایستی 1000نفر طرفدار خودرا شناسایی کند و به غیر از آنها هیچ کس دیگر را به ورزشگاه راه ندهند . بخشی از حرف های آقای شریفی درباره تشکیل کانون درست و در همه جای دنیا نیز روال به همین صورت است ،ولی ، حق این را که بگوید  به غیر از آن افراد، کسی حق رفتن به ورزشگاه ها راندارد ، ندارند .  

حکم دیگری نیز در همین حول وحوش برای تیم تراکتورسازی در راه است .خودتان قضاوت کنید کجای دنیا یک قومی را این چنین مورد بی مهری قرار می دهند ؟من خودم طرفدار تراختورم ولی دوست دارم اگر توانستم به تماشای دیدار های شهرداری نیز بروم چرا باید در جلوی درب ورزشگاه مرا مورد بازخواست قرار دهند که آیا شما جزو1000نفرید یا نه ؟

شاید شخصی دوست دارد به جای اینکه در کوچه و خیابان ها حیران وسیران بماند به ورزشگاه ها و سالن های ورزشی برود تا فریادی از ته دل بزند تا بلکه از زیر فشارهای روزمره رهایی پیدا کند . مگر چه دلخوشی به غیر از این برای ما وجود دارد که هفته ای یکی دو ساعت با تیم محبوبمان باشیم چه در خانه وچه در ورزشگاه .

شما  بهتر از من می دانید که در همه جای دنیا برای تماشا گران ارزش قائل هستند و آنها را مورد احترام قرار می دهند. ولی متاسفانه در این دو ساله ومخصوصا ً امسال  تا توانستند تیشه به ریشه ی این تیم ها می زنند و کار تا جایی پیش میرود که می خواهند این دوتیم را از لیگ برتر حذف کنند که با اعتراض به موقع می شود جلوی این بی حرمتی ها را گرفت و اگر چنین اتفاقی بیافتد باید برای همیشه فوتبال آلوده شده و آبرو رفته ی ایران را باید کنار گذاشت و به حالش گریه کرد .

چون بنده طی یک نوشته ای که قبلا ً در همین سایت داشته و گزارش کاملی از اجحاف های فدراسیون فوتبال نسبت  آذری ها  نوشته ام ونمی خواهم تکرار مکررات شود ،پیشنهاد می کنم حتما ً حتما ً به منابع زیر جهت مطالعه و بررسی مسائل ،اتفاقات پیش رو و زد وبند های پشت صحنه برای تیم های آذری سر بزنید.

1.  http://www.traxtor.ir    /اخبار-سایت-های-هواداران/عامل-تمام-تحریکات-هواداران-اذربایجانی-فدراسیون-و-سازمان-لیگ-است

2.     http://www.traxtor.ir    /شهرداری-تبریز/شريفي-و-همكارانش-دنبال-حذف-تيم‌هاي-آذربایجان-از-ليگ-برترند

3.     www.traxtor.ir

4.     http://www.traxtor.ir    /اخبار-سایت-های-هواداران/بیانیه-سایت-هواداران-باشگاه-شهرداری-تبریز

5.     http://www.vom.ir/mayana/19 تراختور را نقره داغ کردند تا اتحاد آذری ها بشکند .

6.     سایت های هوادار دوتیم      

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

۸۹/۷/۱۷ ۲۳:۴۴
سلام اقای نایبی باتشکر ازلطف شما عکس ها ی بهار زیبای میانه جاهایی که عکس ها راانداخته ام زیرشان نوشتم
۸۹/۷/۱۴ ۲۲:۱۱
طاهر یه چیزهایی از برادرت به ارث بردی ها؟! اونم رک و پردل و جرأت بود. خدا رحمتش کنه!
۸۹/۷/۱۴ ۱۶:۰۱
آقای شاکری ،نظرتان را به بخشی از بیانیه ی طرفداران شهرداری جلب می کنم تا این گونه تصور نشود که خدای ناکرده علی دایی و... را دوست نداشته یا مورد بی احترامی قرار گرفته اند بلکه هر عملی ،عکس العملی دارد : ((و اما سخنی داریم با مردان آذری پرسپولیس که زاده سرزمین غیرتمند آذربایجان هستند:آقای دایی و جناب آقای کریم باقری؛ هیچ کس نمی تواند فراموش کند اولین سال حضور تراکتور در لیگ برتر و بازی بزرگ تراکتور و پرسپولیس را که ۹۰ دقیقه تمام در تبریز مورد تشویق این مردم نجیب قرار گرفتید. فراموش نکنید شدت این تشویق ها طوری بود که ورزشگاه را به لرزه درآورد. آقای دایی و آقای باقری فراموش نکنید که هواداران شعار” دایی،باقری” تورکلرین ایفتیخاری سر دادند” حتی وقتی کریم باقری در دقایق پایانی به زمین آمد باز هم تشویق شد پس چه شد که در تبریز به بی غیرتی محکوم شدید.دلیلش را میدانید؟ دلیلش این است که در ورزشگاه آزادی تهران و در بازی تراکتور و پرسپولیس وقتی عده ای تماشاگر ناآگاه که منتسب به پرسپولیسیها بودند ۹۰ دقیقه به هموطنان آذری ها فحش دادند و ناسزا گفتند شماها کوچکترین عکس العملی نشان ندادید. آیا همه هوادران تبریزی فرسنگها راه آمده بودند که ناسزا بشنوند؟ آیا هواداران پرسپولیس رسم مهمان نوازی را درست بجا آوردند؟ انتظار آنها در ورزشگاه آزادی از شما بزرگواران چه می توانست باشد))؟
۸۹/۷/۱۴ ۱۱:۱۴
تماشاگران خوب آذربايجاني متاسفانه قدر علي دايي كه همه جهان فوتبال ايران را با نام او مي شناسند نمي دانند
۸۹/۷/۱۴ ۰۱:۱۵
اقای میانجی : با حذف صورت مسئله ، مسئله حل نمی شود . احتمالا شما از رفتار سایر ورزشگاههای کشور و احکام صادر شده برای آنها ندارید؟ وگرنه مضحکی این تصمیم ، ناعدالتی کمیته انضباطی و برخورد هدفمند آن را تایید نمی کردید .
۸۹/۷/۱۳ ۰۷:۱۸
تقصیر سب بلاتره چون به نامة هواداران تراختور جواب نداد، فدراسیون پر رو شد
۸۹/۷/۱۲ ۱۰:۴۳
عزیزم کمیته انضباطی کار خوبی کرده. وقتی بعضیا جنبه تماشای فوتبالو بصورت مستقیم از میدان فوتبال ندارند باید پای تلویزیون نگاه کنند. --------------- طاهر نائبی: این نظر شماست ، ولی هیچ جای دنیا تماشاچیان را دست چین نمی کنند تیم ها را یا جریمه ی نقدی می کنند یا آنها را از بازی خانگی با تماشاچی محروم می کنند نه اینکه این بیاد ،اون یکی نیاد .

اخبار روز