کد خبر: ۱۸۹۹
۴۱۶ بازدید
۸ دیدگاه (۸ تایید شده)

سئوالات شما از مسئولین شهرستان

۱۳۸۹/۵/۲۸
۰۲:۱۴

با سمه تعالی

با سلام خدمت اعضا محترم وب سایت و تشکر ویژه از اقای مختاری و دوستانی که ما را حمایت و سوالاتشان را برای پیگیری از طریق وب سایت میانالی و صدای میانه اعلام کردند.امید است با همکاری هایی که با دوستان و مسئولین شهر انجام خواهد شد جواب  سوالات دوستان را در مدت کوتاهی به صورت شفاف اعلام کنیم و انتقادها و پیشنهاد های دوستان را به مسئولین برسانیم و برای این موضوع ها توضیحاتی ارائه دهیم.

سوالات همشهریان از مسئولین شهرستان میانه:
با پیگیری های جمعی از اعضای وب سایت میانالی، تعدادی سوال مطرح شده توسط همشهریان از مسئولین شهرستان در این وب سایت جمع آوری شده است. چون بعضی سوالها مربوط به مسئول یا اداره و نهاد خاصی نیست و هر کدام می توانند در حیطه ی اختیارات و وظایف خود پاسخی برای آنها داشته باشند بدون تفکیک و دسته بندی ارائه می شود. سوالاتی که خارج از محدوده ی اختیارات و وظایف مسئولین شهرستان تشخیص داده شده حذف شده اند، علاوه بر هفته نامه قافلان، وب سایت فعال فرمانداری محترم و نیز وب سایتهای نهاد ها و ادارات نیز محل مناسبی برای ارائه پاسخهای مفصل و مشروح می تواند باشد:
1- سوال من در مورد عوارض شرکت فولاد آذربایجان(میانه) هست و اینکه صرف میانه می شود یا خیر؟
2- مي خواستم بپرسم براي توسعه شهرصنعتي ميانه چه برنامه هايي هست ؟
3 - میخواستم بپرسم که چرا تو خیابانهای میانه سطل آشغال كم است؟!!
4 - ساعت جمع آوري زباله ها چه ساعتي است؟ تا ساعت 5 صبح صداي ماشين شهرداري از خيابان میاید. چرا زباله ها را از كوچه ها جمع نمي كنند؟ كجا دفعشان مي كنند؟
5- برای افزایش فرهنگ آپارتمان نشینی در ميانه چه کارهای فرهنگی در دست هست؟
6- شهرداري بودجه فرهنگي خود را كجا هزينه مي كند؟
7- چرا دادن كارت بازرگاني در شهر ميانه يك مشكل شده در حالیکه كار بسيار آساني محسوب مي شود.
8- چرا نمایندگان محترم میانه در مجلس شورای اسلامی كمتر در ميانه ملاقات ميشوند؟
9- در مورد بحث گردشگری آیا موقع انجام کارهای زیر بنايي مانند ساخت هتل ، تفرج گاه ، احداث دریاچه و ... نرسیده است؟
10- تمامي جوي هاي آب سطح شهر، محتوياتشان به داخل خيابان سر ريز ميشود. چه برنامه اي براي جلوگيري از اين وضعيت داريد؟
11- چرا اینهمه گدا در سطح شهر ديده میشه؟ آيا برای مقابله با اين مشكل برنامه اي وجود دارد؟
12- چه برنامه هايي براي سرمایه گذاری در حوزه هاي مختلف وجود دارد؟
13- پياده روها در عين كوچك بودن تبديل به انبار مصالح ساختمان هاي در دست تعمير شده است كه تردد عملا غير ممكن ميشود براي پياده روها چه برنامه اي داريد؟
14- آيا برنامه اي براي ايجا اشتغال براي جوانان شهرستان داريد؟
15- چرا بايد شهر ما اين چنين ظاهر ساده و بي روح داشته باشه؟
16- آیا شورای محترم شهر غیر از انتخاب شهردار کار دیگری هم انجام داده یا می دهد؟ کجا فعالیتهایشان را اطلاع رسانی می کنند؟ اخبارشان را کجا منتشر می کنند؟
17- آیا ممنوعیتی برای بزرگداشت مشاهیر و مفاخر شهرستان (حداقل هر سال یکی) وجود دارد؟ شورای شهر چه کاری می تواند در این زمینه انجام دهد و چه برنامه ای دارد؟
18- خیابانهای داخل شهر، خیابان شهرک امام هم بخوبی آسفالت شده است ویک سئوال اینکه شهرک ولیعصر پارک ندارد آیا می شود یک پارکی نیز در آنجا ایجاد کرد؟
19- آیا کسی هست که به وضعیت قطار میانه - تهران رسیدگی کند؟ آیا این قطار در شأن مردم میانه است؟ لطفا پیگیری نمائید و از قطارهایی که به تبریز و دیگر شهرها اختصاص داده می شود به میانه هم اختصاص دهند.
20- امكان دارد دور پارك انقلاب و پارك هاي سطح شهر را نرده بكشند تا به يك جاي راحت و فرهنگي برای خانواده ها تبديل بشود؟ الان كه جاي مناسبي نيست.اگر خرجش هم زياد باشد ميتوان با اخذ ورودي يا سپردن به بخش خصوصي اين هزينه ها را جبران كرد.
21- با درآمدی که شهرداری میانه دارد می شود میانه را به یک شهر نمونه تبدیل کرد ولی من حداقل تقاضا را از شهرداری دارم احداث توالت عمومی وحمام عمومی برای مسافران.
22- در هر شهری باید اول به نیاز جوانان توجه شود تا از انحراف جوانان جلوگیری گردد, با به وجود آوردن فضاهای مناسب ورزشی و فرهنگی می توان نیروی جوانی را در مسیر مثبت هدایت کرد. در اين رابطه چه برنامه اي داريد؟
23- چرا برای زیبا سازی شهر هیچ اقدامی نمی کنند؟ فضای سبز، پارک و تفریحات سالم برای جوانها.
24- اگر ممکن است بودجه اختصاص یافته به شهر میانه را برای یکسال (مثلا 1389) اعلام کنند و هزینه های جاری را نیز اعلام کنند شاید این خود پاسخ بسياري از سوالها باشد.
25- يكي از معضلات ورزشي شهر ما قضيه تيم هاي ورزشي است همان طوري كه تيم هاي غير گروهي در ميانه نتيجه ميگيرند حتي در رده ملي، تيم هاي گروهي به همان اندازه ضعيف اند كه علت اين امر را هم استفاده از مربي هاي بي تخصص ميدانم. تربيت بدني چه برنامه اي در موارد مربوط به اين موضوعات دارد؟
26- وضعيت پل راه اهن را شرح دهيد و بگوييد در چه تاريخي بهره برداري ميشود؟
27- در مورد شهرهايي كه پيشرفت كرده اند تحقيق شود و فاكتورهاي مهم و اساسي براي چرایی و چگونگي پيشرفت كردن اين شهرها مورد بررسي كارشناسي قرار بگيرد.
28- در مورد آب میانه توضيح دهيد که به هیچ وجه قابل آشامیدن نیست آیا فکری برای این مورد کرده ايد البته آب تصفیه کن هایی که آمده بازهم جواب گوی این مشکل نیست.
29- در شهر بازی ها صندلی و جاي مناسب برای نشستن مردم وجود ندارد.ايا برنامه براي رفاه مردم داريد؟
30- نبود ترمينال براي مسافرت هاي برون شهري همشهري ها بسيار مهم و حياتي است به طوريكه مسافرت به تبريز و زنجان و شهرهاي نزديك به زحمت انجام ميشود ايا ميشود با ايجاد ترمينال و حركت اتوبوس هاي تعاوني اينكار را تسهيل كرد؟ ايا برنامه اي براي ترمينال داريد؟
31- صحبت هايي بود مبني بر نزديك كردن اتوبان به شهر، تا چه اندازه حقيقت دارد؟
32- چرا شهر ما تیم هاي ورزشي مثل فوتبال و... ندارد ايا نميتوان با اختصاص اندكي بودجه اين كار را عملي كرد؟
33- چرا خیابان ها را در سال چندين بار می کنند و آسفالت میکنند كه ظاهر و نمود شهر و خيابانها را بسيار زننده ميكند؟
34- چرا میانه کم امکانات ترین شهرستان استان است كه از اين بي مهري ها بسيار لطمه ديده است؟
35- چرا هرکس که سرمایه وتفكرش را دارد ازمیانه بدليل نبود بستر مناسب و حمايت مسئولين دور ميشود؟ چرا ما ازبقیه شهر ها عقب ماندیم.
36- چرا ميان ادارات و ارگان ها تعامل و همكاري هاي لازم و ضروري براي وحدت و حركت رو به جلو و پيشرفت شهرستان ايجاد نميشود؟ چه كسي بايد واسطه براي اين امر شود؟
37- چرا از افتخار آفرينان عرصه هاي علمي و ورزشي و.. . كه باعث مطرح شدن نام ميانه در رده هاي مختلف ميشوند هيچ تجليل و تشكري نميشود؟
38- چرا كنترلي جدي و پيگيرانه بر نرخ كرايه تاكسي ها و تاكسي هاي شخصي در سطح شهر نميشود هر فردي نرخي براي كرايه تعيين ميكند.
39- پیشنهادی برای شهرداری و اعضای محترم شورای شهر و فرمانداری (به نمایندگی از همه ی ادارات شهرستان که نیازی به نام بردن تک تک شان نیست)، دارم. همه ساله دردهه فجرانقلاب اسلامی با برگزاری مراسمی از تمامی برگزیدگان شهرستان در زمینه های مختلف با اهدای لوح یادبود تقدیر و تشکر شود.(برگزیدگان مسابقات کشوری و استانی در رشته های مختلف علمی و فرهنگی و هنری و ورزشی، مولفان برتر کتب و مقالات در زمینه ی معرفی شهرستان و بررسی مسائل شهرستان، کارمندان و کارگران نمونه، اصناف نمونه و ... هر اداره و سازمانی می تواند مسئولیت معرفی افراد برگزیده ی تحت پوشش خود را داشته باشد و همچنین یکی از ادارات می تواند با ایجاد دبیرخانه ای دائمی مسئولیت جمع آوری اطلاعات افراد برگزیده در طول سال را بر عهده گیرد.)

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

۸۹/۶/۱۸ ۱۸:۵۱
خدمت تمامي دوستان و همشهريان نمازگزار و روزه دار سلام عرض كرده ، پيشاپيش فرا رسيدن عيد بزرگ فطر را خدمت تمامي مومنين تبريك عرض مي نمايم. اگر بخواهيم واقعيتها را فقط در چند سطر آنهم فقط از روزنه ديد خود بنگاريم و منتظر پاسخ باشيم ، كارها را زياد پيش نمي برد. اگر عموم مردم اينهمه از كار مسئولين شهر گله دارند ، خوب آنها هم از كار برخي از مردم گله دارند. اينكه واقعا اگر مسئولين بخواهند كه مدام يك فرد عاقل و بالغ را كنترل كنند ، كار درستي نيست و اين خود باعث مي شود تا به كارهاي اساسي نتوان رسيد. وقتي برخي از مردم خود در سر وقت آشغالهاي خود را بيرون از منزل نمي گذارند تا كارگران زحمتكش شهرداري آنها را در جمع آوري كنند ، خب چه انتظاري از مسئولين شهر بايد داشته باشيم. وقتي يك مغازه دار هنوز به عرف و شريعت دين خود واقف نيست و سالي يكبار و بيشتر به مكه و ديگر مكانهاي زيارتي مشرف مي شود و نميداند يا مي داند كه سدمعبر خود گناه محسوب مي شود ، از يك مسئول چه انتظاري بايد داشت. وقتي خودمان هنوز طريقه از عرض خيابان رد شدن يا آشغال را به سطل آشغال انداختن را بلد نيستيم ، چه انتظاري از يك مسئول بايد داشت. و خيلي چيزهاي ديگر... آيا منزل خود را چنين مي كنيم ؟ زماني يك انتقاد وارد است كه اول آن شخص به خودش رجوع كند و بعد به انتقاد بپردازد ، گرچه بسياري از انتقادهاي وارده از طرف مردم به مسئولين و بلعكس ، واقعا بجاست اما زماني ميانه ميانه ميشود كه همه مان دست در دست هم دهيم و اول خودمان را اصلاح كنيم سپس ديگران را. اگر بسياري از شهرهاي اروپا ، زبانزد عام و خاص است ،‌ فكر نكنيم آنجا فرشته اي وجود دارد بلكه آنها خود فرشتگان نجات بخش كشورشان هستند. حتي بسياري از شهرهاي ايران واقعا مردمانشان هميشه در تلاشند كه شهري آباد دارند.الحمدولله ميانه داراي مسئولاني هست كه تلاششان وصف ناپذير است هرچند بعضي كوتاهي ها هم وجود دارد و بلعكس ميانه داراي مردمان توانمندي است هرچند در بين آنها نيز كوتاهي هايي نيز ديده ميشود و همين كوتاهي هاست كه باعث عدم پشرفت ميشود. اما راه نجات به نظر من آگاه سازي و آموزش است ما بايد از آموزشهايي هرچند كوچك مثل آشغال انداختن به سطل آشغال را شروع كنيم تا به آموزشهاي بزرگ برسيم و اين فقط به همت شوراهاي محله كارساز است.مثلا در ميانه محله هاي مختلفي وجود دارد و همه ما انها را مي شناسم مثل: محله چهار خانوار يا محله درويشها و ... خب مسئولين با كمك خود مردم ميتوانند شوراهاي اين محله ها را فعال كنند و امتيازي از اين فعال بودن به آنها بدهند مثلا مسابقه اي طرح شود كه امتياز مثل احداث پارك به محله هايي داده مي شود كه بتوانند محله خود را در عرض يك ماه پاكيزه نگه دارند. لذا اگر يكي از ريش سفيدان محل يا فرد نامدار و... دست به پاكيزه سازي محل بزند واقعا تاثير به ديگر افراد مي گذارد و زماني كه ميانه در حفظ بهداشت محيط منظم شد ، اين خود تاثير بر مسئولين كشوري در امتيازدهي مي گذارد و يا شهرهاي همجوار را نيز تحريك مي كند تا آنها نيز چنين كنند.اگر ژاپن امروز زبانزد جهانيان در مثلا صنعت و... است چنين ابتكاري در كشور خود دارند. با احترام
۸۹/۶/۱۱ ۱۵:۰۸
خدمت انهايي كه جوي آب رااينطوردرششهراحداث كردن بايدبگويم كه اين طرح ،طرح اروپايي است بااين تفاوت كه دراروپاازهربيست مترجوي به فاضلاب شهرمتصل شده اندوهيچ گونه انباشت آب درجوي نيست اما درميانه چطور؟
۸۹/۶/۱۱ ۱۵:۰۵
باسلام همه مايك جوري ازمسوولين شهر،نمايندگان و...گله منديم وگلايه مان هم حق است اما بياييدباوركنيم كه حيف است ميانه رابابقيه شهرمثل سراب،بناب،اهروغيره مقايسه كنيم دراستان تنهامي توان بامراغه مقايسه كردوگرنه ميانه رابايدبامركزاستانها مقايسه كنيم تاهم به نوعي واقعيت رابگويم وهم بنحوي ضعفهارابيان نمايم
۸۹/۵/۳۰ ۰۷:۱۲
وچرافکری به وضعیت بیمارستان نمیشود چرا هیچ متخصصی را جذب نمیکنند هرکی پاش میشکنه تبریز اعزامش میکنند هر کودکی مریض میشود باید با بیشترین هزینه به تبریز اعزام بشود وکسی هم متوجه نمیشود بابا طرف کارگره پولی نداره...ولی کو گوش شنوا؟
۸۹/۵/۲۹ ۱۴:۱۰
قبلا هم به این آقا پیام تذکر دادم که خودشان در عرض یک ساعت صدتا صدتا تعداد بازدید کننده ها را بالا نبرند ولی شما این پیامو فیلتر کردید. امیدوارم اینبار فیلتر نکنید تا ایشان این کار زشت را نکنند. ______________________ قربانی:سلام جناب اگاه بیا ما رو اذیت نکن ماه رمضونی اخه بازدید صد تا صد تا به چه درد این مطلب میخوره که من اینکارو بکنم به هر چی اعتقاد داری من رفرش نکردم دوستان بازدید کردن
۸۹/۵/۲۹ ۰۳:۴۹
یکجایی بود به اسم کمیته ی آرد و نان و بازرسینی داشت. بهداشتشان که به عهده ی ماموران بهداشت محیط هست ولی کنترل بقیه موارد ...؟
۸۹/۵/۲۸ ۱۹:۳۹
و مشکل سد و معبر در میانه که بیشتر شبیه مزاحمت عبور و مرور هم پیاده و هم حتی ماشین ها شده و بنظر می رسد مزاحمین(سد و معبر کننده ها) با غرور و افتخار و نوعی قدرتنمایی که هیچکس نمی تواند با ایشان برخورد کند این کار را انجام می کنند و مردم هم ناچار به تحمل هستند چگونه و کی حل می شود و مشکل واقعی که مانع حل این موضوع می شود و تا حالا شده است چیست؟ مهمتر از هر چیز این است که به قانون احترام بگذاریم.
۸۹/۵/۲۸ ۰۷:۳۰
وچرا وضعیت پخت نان اینقدر بی کیفیته.از نانوایی پرسیدم کسی هست که شماهارا کنترل کنند وبازرسی از شماها نماید جواب داد نه. درحالی که نانها کوچکتر شده وهروقت دلشون میاد ساعت کاری را کمی این ور و اون ور میکنند خودشون نون جمع میکنند برای غذاخوریها ومغاه داران میفروشند گاها مشاهده میشود که بهداشت را رعایت نمیکنند.....

اخبار روز