کد خبر: ۱۵۲۶
۳۸۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد میانه

۱۳۸۹/۱/۲۸
۱۶:۱۱

 

 

فرهیختگان: مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با حضور دکتر سرورالدین، معاون وزیر علوم ، رئیس سازمان سنجش کشور و رئیس منطقه سیزده دانشگاه آزاد اسلامی، امام جمعه، مهندس هاشمی، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، تعدادی از روسای واحدهای دانشگاهی منطقه 13 ، مسئولین ادارات شهرستان و اساتید و دانشجویان در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار گردید.

ابتدا دکتر سرورالدین معاون وزیر علوم ضمن آرزوی توفیق برای تلاشگران و خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در طول سه دهه کمتر از یک اتاق اجاره ای به یک پدیده افتخار آمیز در کشور تبدیل شده است و تا به امروز میلیونها دانشجو تربیت کرده است و هزاران استاد در اختیار جویندگان دانش قرار داده است.

رئیس منطقه 13 در ادامه افزود: فردی که به عنوان رئیس جدید واحد میانه به شما معرفی می کنم، از اساتید با سابقه  و در حیطه مدیریت، با تجربه می باشد که مطمئنا کاستیهای قبلی را بر طرف خواهند نمود و همچنین ما با نوآوریها و ابتکاری که از دکتر سنبلی سراغ داریم، شاهد دستاوردهای بزرگی در آینده نزدیک در این دانشگاه خواهیم بود.

رئیس سازمان سنجش کشور در مورد سیاستهای دولت نهم عنوان کرد: تکریم و خدمت به مردم، تسهیل امور مردم، صرفه جویی، سرمایه گذاری برای نسل آینده و برخورد منطقی با دشمنان از اولویتهای کاری این دولت می باشد.

وی همچنین سیاستهای آموزش عالی را در دو بخش عنوان نمود و خاطر نشان کرد: از این دو بخش یکی دانشگاه آزاد اسلامی است و دیگری وزیر علوم می باشد. با آمدن دکتر دانشجو قدمهای بسیار بزرگی در پیشرفت دانشگاه آزاد اسلامی برداشته شده است و طبق گفته دکتر دانشجو، دانشگاه آزاد رقیب ما نیست بلکه رفیق ماست و بال دیگری است که می توان پرنده آموزش عالی را به پرواز درآورد و این در سی سال گذشته بی نظیر است. و این بهترین موقع برای شکوفایی دانشگاه آزاد اسلامی است.

سپس امام جمعه میانه ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر داودی، رئیس سابق و آرزوی موفقیت برای دکتر حسین پور سنبلی رئیس جدید واحد، وجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه را یک نعمت الهی برشمرد و گفت: تأسیس دانشگاههای دولتی، آزاد و پیام نور از جهت علمی و فرهنگی باعث ارتقاء می باشد و نباید مسائل و مشکلات آنها را بزرگ جلوه داده شوند و مورد کم لطفی قرار بگیرند. یقینا در کنار هر حرکتی اشکالاتی هم وجود خواهد داشت.

حاج آقا حامدی در ادامه افزود: آنچه مهم است، عزم مسئولین و دست اندرکاران بر این باشد که مشکلات را مرتفع سازند و اگر این امر میسر گردد مطلوب است و نتیجه خواهد داد و در این بین واحد میانه، هم از لحاظ کیفی و هم از لحاظ کمی، وسعت و تعداد دانشجو در حد مطلوبی قرار گرفته است و امید اینست که در رفع کاستیهای این دانشگاه قدمهای موثری برداشته شود.

مهندس هاشمی نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، ازابتدای تأسیس این واحد اظهار داشت: واحد میانه را در سال 72  با همت و حمایت مردم شریف میانه تأسیس کردیم و با دو رشته با ریاست بنده شروع نمودیم و وقتی امروز می بینیم که اکثر قریب به اتفاق اساتید این دانشگاه بچه های این شهرستان می باشد، احساس غرور  و افتخار می کنم.

 وی در ادامه عنوان کرد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است که چنین گستره ای در دانش و در پهنای ایران اسلامی ایجاد شده است که هر شهری از فرزندان خودش، استاد، معاون، مدیر و رئیس داشته باشد و این یک افتخارات بزرگی است.

مهندس هاشمی در پایان افزود: وجود هر دانشگاهی در هر شهری بیانگر فرهنگ آن شهر است و ایجاد فرهنگ  در ذهن خانواده و فرزند ایجاد انگیزه می کند.

در ادامه دکتر علیرضا حسین پور سنبلی، رئیس جدید واحد میانه خاطر نشان کرد: به رسم تمامی جلسات، معارفه که آنرا رحمت الهی برای خدمتگزاری  و تودیع را حکمت میدانم.

وی تصریح کرد: وجه همت خود بر حاکمیت وحدت انسانها، اخلاق سازمانی، نهادینه شدن ارزشهای انسانی، توسعه مفهوم کرامت انسانی، دانش مداری، بهینه سازی روابط دانشگاه با سازمانها وادارات دولتی، علی الخصوص در دانشگاه آزاد اسلامی، معرفی توانمندیها  و خدمات صورت پذیرفته در این نهاد علمی را بنا نهاده ام.

دکتر سنبلی در دامه اضافه کرد: معتقدم دانشگاه و فضای آن آنقدر مقدس و الهی گونه می باشد که اختلافات ناشی از عدم درک شرایط سازمانی و عدم پرورش مکارم اخلاقی و احیای غیبت و بد گویی، دسته بندیهای سیاسی، حرکت در راستای منافع شخصی می تواند به قداست آن آسیب برساند.

وی در پایان از خدمات ارزنده موسسین و مدیران قبلی علی الخصوص دکتر جابر داودی قدردانی نمود.

در پایان مراسم از خدمات ارزنده و زحمات دکتر داودی رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه تقدیر و دکتر علیرضا حسین پور سنبلی به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز