کد خبر: ۱۷۳۱
۳۶۰ بازدید
۶ دیدگاه (۶ تایید شده)

حاج اصغری:

خواستار مستثني شدن دانشگاه آزاد از مصوبه اخير مجلس هستيم

۱۳۸۹/۴/۱
۲۳:۲۶

خبرگزاري فارس: نماينده مردم ميانه در مجلس گفت: در طرحي دو فوريتي خواستار مستثني شدن دانشگاه آزاد از مصوبه اخير مجلس هستيم.

محمدرضا حاجي‌اصغري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز با بيان اينكه بحث دانشگاه آزاد براي مجلس از اولويتي برخوردار نبود، اظهار داشت: مجلس داراي اولويت‌هاي بي‌شماري است كه خوب بود در مورد آنها وارد عمل مي‌شد.
دبير مجمع نمايندگان استان آذربايجان شرقي در ادامه با انتقاد از اين عملكرد مجلس به عنوان قوه مستقل و قانونگذار كشور تصريح كرد: به هيچ‌وجه بحث دانشگاه آزاد براي ما اولويت محسوب نمي‌شود.
وي در ادامه اظهار داشت: شوراي عالي انقلاب فرهنگي طي جلسات متعدد و نشست‌هايي كه برگزار كرد، توانست تصميمات لازم را در مورد اين نهاد علمي گرفته آنها را عملياتي كند و ورود مجلس در اين حيطه شايسته نبود.
دبير مجمع نمايندگان آذربايجان شرقي در مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: البته اين مصوبه مجلس در حد يك مصوبه است و تاييد قانوني نشده، هر چند مجلس در مقام قانونگذار از اختيارات خود استفاده كرده است.
نماينده مردم ميانه در مجلس شوراي اسلامي در ادامه سخنان خود افزود: اما به نظر مي‌رسد با توجه به حرف و حديث‌هايي كه وجود دارد و شرايطي كه درباره اين مسئله حاكم شده، بهتر بود نمايندگان مجلس براي دوري از شائبه‌ها از ورود به اين مسئله پرهيز مي‌كرد.

*در طرحي دو فوريتي خواستار مستثني شدن دانشگاه آزاد از مصوبه اخير مجلس هستيم
ساعاتي پيش توسط تعدادي از نمايندگان مجلس که تبعيت محض از ولايت فقيه دارند با امضاي طرح دوفوريتي که به امضاي حدود 100 نماينده رسيده از مجلس خواسته شده براي مشکل پيش آمده اقدام کند.
وي افزود: در مقدمه اين طرح دو فرويتي آورده‌ايم با توجه با اينکه رهبر معظم انقلاب در ديدار اعضاي شوراي عالي انقلاب فرهنگي با ايشان در سال 1376 فرموده بودند، به صورتي نباشد كه اينجا (شوراي عالي انقلاب فرهنگي) يك عده از افراد متفكر، صاحب منزلت فرهنگي، فكري، اجتماعي و غيره بنشينند و چيزي را تصميم‌گيري بكنند، بعد ناگهان مثلا مجلس در حاشيه يك مصوبه، همه آنها را نقض كند و بي‌نتيجه شود. اين مصلحت نيست،از اين رو مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي معتبر است.
حاج‌اصغري اظهار داشت: مصوبه روز يکشنبه مجلس که با عنوان «طرح حمايت از تاسيس و تقويت موسسات و مراکز آموزش عالي غيردولتي» بود به مصلحت نمي‌دانيم که در ادامه طرح دو فوريتي به آن اشاره شده است و خواستار معتبر بودن مصوبات شوراي انقلاب فرهنگي شديم.
وي با بيان اينكه نظر شوراي عالي انقلاب فرهنگي حكم صريح قانون را دارد، گفت: بعد از اينكه مشخص شد برخي‌ها شيطنت كرده و به طرح مذكور وقف دانشگاه آزاد را اضافه كردند، دو فوريت بازگشت اين مصوبه به مجلس توسط نمايندگان مطرح شد كه اكنون به امضاي نزديك به يكصد نماينده رسيده است.
نماينده مردم ميانه در مجلس شوراي اسلامي اظهار اميدواري کرد با اين اقدامات نمايندگان ولايتمدار مشکل پيش آمده به نحوي شايسته حل و فصل شود

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

۸۹/۴/۱۰ ۰۹:۲۵
جناب آقای حاج اصغری متاسفانه شما اهداف گروهی خودتان را مد نظر می گیرید نه قانون! هرکجا لازم شد قانون را هم زیر پا میگذارید ! مجلس در راس همه ی امور است را فراموش کرده و نظر شورای انقلاب فرهنگی را که صد در صد سیاسی و به خاطر دسترسی دولت به یک منبع اقتصادی بود ، را قانون فرض می کنید !
۸۹/۴/۹ ۰۷:۰۳
این حاجی داره پله های ترقی را طی می‌کنه فکر کنم یه جایی براش رزرو کردن
۸۹/۴/۶ ۰۹:۳۹
اقای حاجی اصغری بپا زیر پایت شیر دوشیده شده را ! کجای دعوا را گرفته ای ؟ برای شهر کاری کن دانشگاه پیش کش شما . وعده ها یادتان رفته ؟
۸۹/۴/۵ ۱۱:۵۷
حاجی کفن پوش.....!!!!!!!
۸۹/۴/۳ ۱۴:۳۶
نمایندگان حمایت کننده از دانشگاه آزاد اسلامی نزد مردم محبوبند؟؟!! چون ....
۸۹/۴/۲ ۰۸:۵۲
نمایندگان حمایت کننده از دانشگاه آزاد اسلامی نزد مردم محبوبند

اخبار روز