کد خبر: ۲۴۲۶
۱۴۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

18 روستاي آذربايجان شرقي آماده بهره‌برداري از گاز طبيعي هستند

۱۳۸۹/۹/۱۰
۱۵:۵۶

خبرگزاري فارس: مديرعامل شركت گاز استان آذربايجان شرقي گفت: 18 روستاي آذربايجان شرقي آماده بهره‌برداري از گاز طبيعي هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي شركت گاز استان آذربايجان شرقي،ولي‌الله ديني‌ مديرعامل شركت گاز استان آذربايجان شرقي از آماده سازي 18 روستاي شهرستان‌هاي هشترود، نظركهريزي، ميانه و بستان‌آباد خبر داد.
وي افزود: به زودي با برگزاري مراسم افتتاح گازرساني نسبت به نصب علمك‌هاي مربوط اقدام مي‌شود.
ديني كه در حاشيه جلسه با پيمانكاران اجرايي شركت گاز استان سخن مي‌گفت، در راستاي سياست‌هاي دولت از توزيع انرژي گاز (سوخت پاك) به مناطق روستايي و كم برخوردار گفت: شش روستا از توابع شهرستان‌هاي هشترود و نظركهريزي، چهار روستا از توبع شهرستان ميانه و دو روستا از توابع بستان آباد جزو روستاهايي هستند كه عمليات اجرايي آنها به پايان رسيده و تزريق گاز شده است.
مدير عامل شركت گاز استان آذربايجان شرقي با اشاره به اجراي حدود 63 كيلومتر شبكه‌گذاري براي روستاهاي ياد شده خاطرنشان كرد: با گازرساني به مجموع 12 روستاي فوق، بيش از 910 خانوار روستايي از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند خواهند شد.
ديني افزود: عمليات گازرساني به شش روستاي شهرستان سراب نيز با اجراي بيش از 28 كيلومتر شبكه‌گذاري به اتمام رسيده و در حال تزريق گاز است.
نايب رئيس هيئت مديره شركت گاز استان آذربايجان شرقي با بيان اينكه ايستگاه ورودي گاز شهرستان هشترود با ظرفيت 50 هزار متر مكعب در ساعت مورد بهره‌برداري قرار گرفته، اظهار داشت: به دليل افزايش تعداد روستاهاي گازدار شده در سطح شهرستان و گازرساني به شهرك صنعتي هشترود و مصارف مورد نياز آن شهرستان، يك مورد ايستگاه اصلي CGS (تقليل فشار) با ظرفيت پنج برابر ظرفيت ايستگاه قبلي در دستور كار اين شركت قرار گرفت و در آبانماه امسال نصب و راه‌اندازي شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز