کد خبر: ۲۴۷۹
۲۲۴ بازدید
۳ دیدگاه (۳ تایید شده)

27 نفر مبتلا بهHIV+ در ميانه وجود دارد

۱۳۸۹/۹/۱۵
۱۶:۵۶
ميانه، تبريز- رييس شبكه بهداشت و درمان ميانه گفت: هم اكنون در اين شهرستان 27 نفر  مبتلا به HIV مثبت وجود دارد.
يعقوب شيوياري روز دوشنبه در همايش مبارزه با گسترش ايدز در ميانه، افزود: بايد با پرهيز از هرگونه تبعيض، افراد مبتلا را به سمت زندگي معمولي سوق داد، چراكه زندگي در كنار آنها براي خانواده ها و شهروندان ايجاد خطر نمي كند.
وي، اطلاع رساني و گسترش خدمات پيشگيرانه در مورد بيماري ايدز را پر اهميت خواند و گفت: تهيه و ارايه مقالات در سايت هاي مختلف، تشكيل جلسات براي دانش آموزان، دانشجويان و خانواده ها و تهيه بنر و بروشور در خصوص بيماري ايدز از اقدامات انجام شده در يك ماه اخير است.
شيوياري، به فعاليت پايگاه مشاوره ايدز در شهرستان ميانه اشاره كرد و گفت: اين پايگاه آمادگي كامل دارد تا به مسايل و مشكلات شهروندان و دانشجويان رسيدگي نمايد.
وي، دسترسي به آموزش، پيشگيري، مراقبت و درمان ايدز را حق هر انسان دانست و گفت: شبكه بهداشت و درمان با همكاري مردم از هيچ تلاشي براي پيشگيري و درمان بيماري ايدز دريغ نمي كند.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

با سلام درخبردرج شده بعنوان 27 بیمارایدز در میانه عنوان بیمار صحیح نمی باشدکه اشتباها نوشته شده است و عنوان درست آن HIV مثبت می باشد ايدز با عفونت اچ آي وي ( HIV ) چه تفاوتي دارد ؟ از زماني كه فرد به ويروس مولد ايدز(اچ آي وي) آلوده مي شود تا شروع بيماري ايدز ممكن است بيش از 10 سال طول بكشد. در اين مدت فرد سالم بوده مي تواند به كار و فعاليت خود ادامه دهد. ولي احتمال انتقال آلودگي از طريق او به ديگران وجود دارد . آلودگي از ظاهر فرد مشخص نمي شود. ------------------------------------------ صدای میانه: با تشکر از دقت نظر و تذکر شما، اصلاح گردید.
۸۹/۹/۱۶ ۰۰:۴۷
با سلام .تیتر خبر نیاز به اصلاح دارد27نفرمبتلا به HIV+صحیح است نه مبتلا به ایدز.در خصوص کسب اطلاعات در خصوص ایدز به مطالب منتشر شده در همین سایت مراجعه شود.
۸۹/۹/۱۶ ۰۰:۴۶
با سلام .تیتر خبر نیاز به اصلاح دارد27نفرمبتلا به HIV+صحیح است نه مبتلا به ایدز.در خصوص کسب اطلاعات در خصوص ایدز به مطالب منتشر شده در همین سایت مراجه شود.

اخبار روز