کد خبر: ۲۴۸۴
۱۶۶ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

دو خبر از دانشگاه آزاد میانه

۱۳۸۹/۹/۱۶
۱۳:۲۱

یادواره شهدای دانشجو در واحد میانه

 

به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، یادواره شهدای دانشجو با حضور مسئولین و روسای ادارات شهرستان، معاونت فرمانداری، سرهنگ احمدزاده فرمانده سپاه ناحیه میانه، سرهنگ پاسدارحاج جواد غفاری معاونت آموزش پایوران سپاه عاشورا و همچنین مسئولین دانشگاه در سالن اجتماعات واحد برگزار گردید.

در ابتدا دکتر علیرضا حسین پور سنبلی، رئیس دانشگاه، اهداف والای شهدا را با ارزش دانست و اظهار داشت: کلمه شهادت، کلمه مقدسی است. آنان با نثار خون خود، آرمانهای امام راحل و انقلاب را حفظ نموده و از ناموس و شرف ملت ایران دفاع کرده وجان و مال خود را ارزانی کردند.

سنبلی افزود: شهیدان شاگردان مکتب حسینند. و آنان بودند که به ما درس فداکاری، ایثار و شهادت در راه حق آموختند. انسان باید در تمامی شناختهای خود، حتی در دین، باور، نگاه و عشق خود بصیرت داشته باشد، همچنانکه پیشینیان ما بصیرت پیدا کردند.

در ادامه معاونت آموزش پایوران سپاه عاشورا به دو قطبی بودن دنیا اشاره کرد و گفت: وقتی که انقلاب رخ داد، دنیا دو قطبی بود. یعنی کمونیست از نظر تئوری و آمریکا از نظر اقتصادی، دنیا را به دو قسمت تقسیم کردند، ولی حضرت امام ( ره) فرمود: که این دو از بین خواهند رفت.

حاج جواد غفاری در ادامه اضافه کرد: شهدا هرچه داشتند تقدیم انقلاب کردند. و ما باید بدانیم که هر چقدر بصیرت انسان زیاد باشد، ایمانش بیشتر خواهد بود. و شما اساتید و دانشجویان با بصیرت، اخلاص و عمل خود این نظام را به پیشرفت خواهند رسانبد.

سپس بعد از قرائت شعر توسط حاج محمد تقی خاتمی و مداحی کربلایی عادل نجفی، از خانواده­های معظم شهدای دانشجو تجلیل بعمل آمد.


جلسه سخنرانی در مورد ایدز در واحد میانه

 

بمناسبت روز جهانی ایدز، به همت دفتر مشاوره دانشجویی و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه، جلسه سخنرانی با عنوان " پیشگیری از بیماریهای واگیردار از جمله ایدز " با حضور پر شور دانشجویان و مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در سالن اجتماعات واحد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی واحد، دکتر شیویاری، رئیس شبکه بهداشت و درمان میانه، دکتر محفوظی، خانم دکتر صفریانی و دکتر عبدی از پزشکان متخصص شهرستان در مورد راههای انتقال، بیماری ایدز از طریق روابط جنسی و همچنین معتادین تزریقی به افراد سالم و پیشگیری آن سخنانی را بیان نمودند.

در این جلسه، راههای مقابله و جلوگیری از سرایت ایدز به افراد و به شرکت کنندگان، به صورت اسلاید و فیلم، آموزش داده شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز