کد خبر: ۲۴۸۸
۱۷۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

6 بانده شدن جاده تبريز ـ آذرشهر اجرايي مي‌شود

۱۳۸۹/۹/۱۶
۱۸:۱۱

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان شرقي گفت: مطالعه و آماده‌سازي ابنيه‌هاي طرح شش بانده كردن جاده تبريز ـ آذرشهر به زودي آغاز مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از آذرشهر، احمدعليرضا بيگي بعد از ظهر امروز در آيين افتتاح اتوبوس ريلي دانشگاه تربيت معلم آذربايجان در شهرستان آذرشهر اظهار داشت: براي ارج نهادن به روز دانشجو، طرح اتوبوس ريلي تبريز ـ دانشگاه تربيت معلم آذربايجان با تجهيز و نوسازي قطار مخصوص اين خط به طور آزمايشي افتتاح شد كه اين طرح جزو مصوبات دور سوم سفر رياست جمهوري به استان بود.
وي افزود: اين قطار در مسير خود، شهرك صنعتي شهيد سليمي و دانشگاه تربيت معلم آذربايجان را پوشش مي‌دهد كه هم قطب صنعتي و هم قطب علمي استان است كه در توسعه و عمران آباداني كشور و منطقه نقش ارزنده‌اي دارد.

* اتصال آذرشهر به خط راه‌آهن
استاندار آذربايجان شرقي در مورد توسعه خط ريلي تبريز به دانشگاه تربيت معلم ابراز داشت: به زودي شاهد اتصال شهرستان آذرشهر به خط آهن آذرشهر ـ تبريز خواهيم بود كه اين امر با توجه به اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها و صرفه‌جويي در هزينه‌ها، بسيار اهميت و ضرورت دارد.
بيگي درباره شش بانده شدن جاده «تبريز ـ آذرشهر» در شوراي برنامه شهرستان آذرشهر عنوان شده بود، اظهار داشت: مطالعه و آماده‌سازي ابنيه‌هاي طرح شش بانده كردن جاده تبريز ـ آذرشهر پس از تصويب در جلسه شوراي برنامه‌ريزي شهرستان انجام شده و به زودي عمليات پي‌ريزي و اجرايي اين طرح مهم آغاز مي‌شود.
وي با اشاره به اهميت اين طرح افزود: با توجه به اينكه شهرستان آذرشهر نقطه اتصال دو استان آذربايجان شرقي و غربي است و نيز در مسير استان كردستان قرار دارد، پس از افتتاح پل شهيد كلانتري درياچه اروميه و افزايش حجم حمل و نقل كالا و مسافر بر اهميت اين مسير افزوده شده و لازم است اين طرح در كمترين زمان ممكن اجرا شود.

* جابه‌جايي 1.2 ميليون نفر در هشت ماهه امسال توسط راه آهن
مدير كل راه آهن آذربايجان شرقي نيز در اين مراسم گفت: بعد از راه‌اندازي قطار تبريز ـ قم و نيز قطار دوم تبريز ـ مشهد ، قطار تبريز ـ دانشگاه تربيت معلم آذربايجان نيز همزمان با گراميداشت روز دانشجو به صورت آزمايشي افتتاح شده و نسبت به قطار قبلي مطلوب‌تر و سريع‌تر است.
ميرحسن موسوي افزود: اين قطار خودكشش 108 متري داراي چهار واگن مجهز به كابين راننده و با قابليت حركت در دو جهت است كه با سرعت 120 كيلومتر در ساعت حركت مي‌كند و 70 ميليارد ريال نير براي ساخت و تجهيز آن هزينه شده است.
وي خاطر نشان كرد: ظرفيت اين قطار 336 نفر است كه نسبت به قطار قبلي 85 درصد افزايش ظرفيت داشته و روزانه هشت سرويس در مسير تبريز تا دانشگاه تربيت معلم آذربايجان و بالعكس حركت خواهد كرد.
مديركل راه‌آهن آذربايجان شرقي همچنين از جابه‌جايي بيش از يك ميليون و 200 هزار نفر مسافر و بيش از 750 هزار تن بار در هشت ماهه سال‌جاري به وسيله حمل و نقل ريلي در سطح اين استان خبر داد و اظهار داشت: از نظر جابه‌جايي مسافر و از جهت حمل بار نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل به ترتيب شش درصد و 26 درصد افزايش داشته است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز