کد خبر: ۳۲۷۷
۲۹۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

روز یکشنبه مدارس ابتدایی و راهنمایی میانه تعطیل است

۱۳۹۰/۱/۲۸
۰۶:۵۸
به علت آلودگي هوا مدارس 10 شهرستان آذربايجان شرقي تعطيل شد
تبريز- به علت شدت آلودگي هوا و به وجود آمدن شرايط اضطرار و هواي ناسالم روز يكشنبه مدارس پيش دبستاني ،ابتدايي و راهنمايي 10 شهرستان آذربايجان شرقي نوبت صبح و بعد ازظهر تعطيل اعلام شد.
اين شهرستانها شامل تبريز ، مرند ، ميانه ، ملكان ، عجبشير ، آذرشهر ، بستان آباد ،مراغه ،هشترود و بناب مي باشد.
مدير كل اداره حفاظت محيط زيست آذربايجان شرقي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا در اين خصوص گفت: ميانگين ذرات معلق در هواي تبريز 240 ميكروگرم در مترمكعب بوده كه اين ميزان در بيشترين حد خود به 560 ميكروگرم در مترمكعب رسيده است.
بيوك رييسي اظهار داشت: علت اصلي تشديد آلودگي هوا در تبريز و ديگر شهرستان هاي استان آذربايجان شرقي گرد و غبار وارد شده از مناطق جنوب غربي كشور بوده و بيشترين شدت آلودگي در شهرستان هاي جنوبي استان است.
بر اساس پيش بيني اداره كل هواشناسي آذربايجان شرقي وضعيت اضطرار هوا تا 24 ساعت آينده علاوه بر تبريز در شهرستان هاي ياد شده ادامه خواهد داشت.
مركز بهداشت استان آذربايجان شرقي از مردم تبريز و ديگر شهرهاي آلوده استان به خصوص افراد مسن و داراي بيماري هاي قلبي و تنفسي خواست از تردد غير ضروري در شهر پرهيز كرده و در صورت لزوم با رعايت نكات بهداشتي اقدام به رفت و آمد نمايند.
تصميم به تعطيلي مدارس در كارگروه كميته اضطرار آذربايجان شرقي شامل محيط زيست ، هواشناسي ، مركز بهداشت و مديريت بحران استان و با هماهنگي اداره كل آموزش و پرورش استان گرفته شد.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز