کد خبر: ۹۸۰۰
۴۸۸ بازدید
۰ دیدگاه

زلزله سراوان برج خلیفه دوبی را تخلیه کرد

۹۲/۱/۲۷
۲۲:۱۱

 

گروه اجتماعی: زلزله ۷.۵ ریشتری امروز سراوان در بسیاری از نقاط هم جوار و کشورهای همسایه حس شده است. 

به گزارش افکارنیوز، طبق گزارشات، شهرهای شیراز، بندرعباس و کرمان از استان هایی بوده اند که زلزله در آنها به طور نسبتا شدیدی احساس شده است. 

گفته می شود که این زلزله در شهرهای کویته و کراچی حس شده است. طبق گزارشات از پاکستان این زمین لرزه به تخریب یک ساختمان در کراچی پاکستان منجر شده است و مردم این شهر در هراس از زلزله به خیابان ها آمده اند. رویترز در خبری فوری به نقل از مقامات پاکستان از کشته شدن ۵نفر در پاکستان در اثر این زلزله خبر داده است.

این زمین لرزه همچنین دوحه قطر، ابوظبی و مناطق دیگری از امارات نیز تکان داده است. به گفته برخی از منابع عربی، شدت این زمین لرزه به قدری بوده است که در شرق عربستان نیز احساس شده است. طبق گزارش رسانه های بین المللی، مردم در دهلی نو، دوبی و ابوظبی در اثر لرزش زمین وحشتزده شده و به خیابان ها آمده اند.

مقامات دوبی نیز دستور تخلیه برج های بلند از جمله برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان به ارتفاع ۸۲۸ متر را صادر کرده اند.

این زلزله در شهر هرات افغانستان هم احساس شده است.

زلزله سراوان حتی از زلزله خرداد ۶۹ رودبار نیز شدیدتر بوده است . در طی ۴۰سال اخیر  زمین لرزه ای بزرگ تر از ۷.۵ ریشتر در ایران رخ نداده بود.

طبق سرشماری سال ۱۳۸۵ سراوان حدود ۱۷۳ هزار نفر، خاش بیش از ۱۹۰ هزار نفر و سوران بیش از ۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که اغلب آنان بلوچ هستند.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز