کد خبر: ۳۰۰۷۶
۱۱۲۲ بازدید
۱۳ دیدگاه (۱۱ تایید شده)

پیشنهادات مطرح شده در دومین جلسه کمیته مطبوعات و خبرنگاران اتاق فکر میانه

۱۳۹۳/۸/۳۰
۰۰:۳۰

دومین جلسه کمیته مطبوعات و خبرنگاران اتاق فکر شهرستان میانه برگزار شد.

در این جلسه که ساعت 17 عصر امروز (پنج شنبه 29 آبان) در محل سالن جلسات فرمانداری ویژه شهرستان میانه برگزار شد، تبیین و تعیین اهداف، خط مشی، سیاست ها و برنامه های کلان این کمیته مورد بحث و بررسی اعضای شرکت کننده قرار گرفت.

اهم نقطه نظرات و پیشنهادات مطرح شده در این جلسه عبارت بودند از:

  1. گام های لازم در جهت ایجاد تشکل صنفی برای خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی نظیر انجمن صنفی خبرنگاران، خانه مطبوعات، کانون خبرنگاران و فعالان مطبوعاتی یا نظایر آن برداشته شود.
  2. بسترهای لازم برای تقویت تعامل خبرنگاران با روابط عمومی های دستگاه های مسئول و ادارات و سازمان ها فراهم گردد و در این راستا از روابط عمومی های ادارات و نهادها جهت شرکت در جلسه ای مشترک با اعضای کمیته دعوت شود.
  3. فرمانداری محترم به عنوان مرجع مدیریتی و نظارتی ارشد در شهرستان با رصد اخبار و گزارشات انتقادی در مطبوعات و سایت های شهرستان نسبت به پیگیری موارد مطرح شده از مسئولان ذیربط اقدام نماید.
  4. در مواقع سفر مقامات و شخصیت های استانی، ملی و فرامنطقه ای زمینه لازم برای برقراری ارتباط اهالی خبر و رسانه های شهرستان به نحو مطلوب و شایسته فراهم گردد که برگزاری کنفرانس خبری رسمی در پایان هر برنامه از جمله این اقدامات می تواند باشد.
  5. رسیدگی به جرائم و تخلفات مطبوعاتی وفق قوانین و مقررات عمومی کشور صورت گیرد و روند ارجاع پرونده های مطبوعاتی به دادسراهای عمومی و انقلاب که مغایر با حقوق صنفی و شأن و منزلت اصحاب رسانه می باشد در شهرستان میانه متوقف و موارد پیش آمده به شعبات دادگاه مطبوعات ارجاع داده شود.
  6. اطلاع رسانی در مورد رویدادهای خبری شهرستان سیستماتیک و نظام مند باشد و از دعوت گزینشی تعداد معدودی خبرنگار جهت پوشش خبری رویدادهای رسمی شهرستان اجتناب شود.
  7. مسئولیت دعوت و ایاب و ذهاب خبرنگاران و تأمین ابزارها و امکانات سمعی و بصری لازم برای تهیه خبر و تصویر از رویدادهای رسمی شهرستان بر عهده روابط عمومی های ادارات و دستگاه های شهرستان محول شود و این رویه به کلیه نهادها ابلاغ گردد.
  8. ایده راه اندازی تلویزیون اینترنتی ویژه شهرستان مورد بررسی قرار گیرد و در صورت فراهم بودن ابزارها و امکانات و منابع انسانی لازم نسبت به اخذ مجوز و راه اندازی آن توسط بخش خصوصی یا دولتی اقدام شود.
  9. با توجه به برخی ناشیگری ها در طرح مباحث انتقادی و پرسشگری از عملکرد مسئولین و مدیران دستگاه ها و ادارت و نهادهای عمومی که بعضاً موجب تیرگی در روابط میان اهالی خبر و رسانه با مسئولان می گردد، جامعه خبری و خبرنگاران و منتقدین اجتماعی نسبت به تقویت روحیه تعامل مثبت و اصلاح شیوه های نقد و پرسشگری و رعایت قوائد اصولی نقد نویسی و حفظ شأن و جایگاه افراد و مسئولان پاسخگو اهتمام ورزند و نقدها عالمانه و اخلاق مدار باشد.

در پایان این جلسه بحث بر سر راهکارها و نحوه تعمیق و توسعه فرهنگ پاسخگویی و تقویت زمینه تعامل و ارتباط بیشتر با روابط عمومی های ادارت و نهادها به عنوان دستور جلسه بعدی تعیین گردید.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۱ ۰۹:۴۹
بااطلاعی که بنده از دوستان مطبوعاتی و همکاران فعال و پر تلاش سایبری دارم متاسفانه دعوتها بصورت رسمی انجام نشده به نظرمیرسداین جلسات بصورت گزینشی و فرمالیته انجام گرفته و عدم حضوربرخی از فعالان مطبوعاتی واصحاب رسانه با تجربه موید این مطلب است ! به نظر میایید برخی از آقایان میخواند این جلسات را سکوی پرتاپ خود کنندو ...؟!
۹۳/۸/۳۰ ۲۳:۰۴
به نظر میرسد در این شهر بی صاحب که شباهت بسیاری به کوفه دارداین روزها شاهد سانسور و یکسویه نگری و تسویه حسابهای شخصی برخی از هنر مندان بی هنر وبرخی قلم بدستان مزدور هستیم که حیثیت رسانه و حرمت قلم رازیر سئوال برده وآتش بیار معرکه های نفسانی خود در جهت رسیدن به ریاست و مقام دنیوی مبتلا شده اند! تحمل کوچکترین انتقاد را ندارند یک روز به میخ و یک روز به نال میزنند؟! چرا که شنیدن واقعیت تلخ برایشان بسیار دردناک است؟ این منفعت طلبان که نوعا نوچه های انحصارو قدرت و تزویر هستند بجای درج واقعیات و مشکلات اسفبار بیکاری و اعتیاد و طلاق و سرقت و خودکشی و... شروع به تخریب و آبروریزی قلم بدستان واقعی و متعهد شده اند! که البته مردم غیرتمند و شهید پرور خودشان آگاهند و از سوابق آنان بخوبی مطلعند؟! (( مداد العلما افضل من دما شهدا)) آقای پور بهرامی لطفا سانسور نکن - با تشکر
۹۳/۸/۳۰ ۰۹:۲۶
خواهشمند از اعضاي مقتدر قوي وداراي معلومات بالا ونخبه علمي وفكري استفاده شود كمي ارتقاء كيفيت مسولين محترم ارايه دهند
۹۳/۸/۳۰ ۰۷:۵۵
باتشکرازمطلبتان جناب پوربهرامی ولی به نظر میرسد بسیاری از چهره های شاخص اصحاب رسانه وفرهنگ و مطبوعات و خبرنگارن فعال و زحمتکش و باسابقه میانه از جمله آقایان فاتحی و رضالو و مهرانپوروسلیمانی فرو کریم پور پدرام نایبی وکوهی وامامی فر ومهاجری و سایر عزیزان در این جلسه حضور ندارند؟!لطفا شفاف سازی کنیدعلت چه بوده است؟؟؟ تشکر
۹۳/۸/۳۰ ۰۱:۰۱
10- خرید زمینی در گلزار مومنین به نام " قطعه هنرمندان میانه"
۹۳/۸/۳۰ ۰۱:۰۱
ضمن عرض خسته نباشیدبه تمام اعضا شرکت کننده در جلسه کمیته مطبوعات وخبرنگاران اتاق فکرفرمانداری انشاالله نقطه ونظرات ارایه شده انها درجلسات به شهرمان مثمرثمر خواهند بود

اخبار روز