کد خبر: ۳۶۳۱۶
۴۹۷ بازدید
۴ دیدگاه

روزنامه وزین اطلاعات ، از تخطی رسانه ای خود عقب نشینی نکرد

۱۳۹۳/۱۲/۱۵
۰۱:۳۷

 

وقتی قانونی سفت و سختی برای جلوگیری از جرمی تعریف نشود  مشخص است که بدلیل خلا  قانون تخلفی اتفاق می افتد. حال این دزدی بمعنای دست کجی با دزدی بمعنای سرقت ادبی یا هنری مگر فرقی هم دارد؟!

پس از چند هفته عدم دسترسی به ازبرعلی خواجوی بواسطه بیماری در گفتگویی کوتاه حال این عزیز را جویا شدیم و چندی پیش بود که مصاحبه با دهقان فداکار قهرمان ملی میانه ای بر روی خروجی چند خبرگزاری قرار گرفت. پس از چند روز آنچه در تکه کاغذی کاهی چشمانم را آزرد،  ضمیمه روزنامه وزین و باسابقه اطلاعات اذربایجان شرقی بود که همین مصاحبه را بدون اندکی تغییر چاپ کرده بود. خوشحال که خدا را چه دیدی شاید یک نفر متقاعد شود که فانوس دهقان فداکار را بخرد و به موزه اهدا کند. اما آنچه دیدم مایوسم کرد.مصاحبه ناباورانه در تبریز و به نام خبرنگار اطلاعات چاپ شده بود.پس از پیگیری های فراوان تنها کاری که توانستم انجام دهم این بود که آنها را وادار کنم به شعور خوانندگان خود احترام بگذارند. آنها نیز روی بنده را زمین نیانداختند و با کمال پررویی هرچه تمام نسبت به عذرخواهی از خوانندگانشان نه من!!! اقدام کردند. به همین نیز باید خدای را شکر گفت. ذکر نام بنده به عنوان عضو کوچک این جامعه خبری برایم مهم نبوده و نیست. عزت را خداوند میدهد ، نه بندگانش. آنچه جای نگرانی دارد اینکه مطمئنا و بلاشک در پی نبود تعهدی سفت و سخت در حمایت از حقوق مولفان و نویسندگان بلاخص در فضای مجازی این حرکت ناشایست دگرباره اتفاق خواهد افتاد.

برخی اسناد گفته های فوق در ذیل :

 

انتشار خبر در خبرگزاری نصر و سایت خبری صدای میانه

 

انتشار در خبرگزاری گنج نیوز و آناج

 انتشار در ضمیمه روزنامه اطلاعات بتاریخ 7 اسفند 93

 

توضیح و اصلاح ویژه نامه اطلاعات بتاریخ 14 اسفند 93 !!!

 

و این قصه همچنان ادامه دارد ...

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۲/۱۶ ۱۵:۱۲
[quote name="فرهاد"] این همه هیاهو لازم نبود که! [/quote] بله حق باشماست. وقتی تهمت مسروقه بودن را به عکسی شهروندی میزنند و او با دلایل و اصالت حقوق معنوی و مادی خود را اثبات میکند،،، همه از او حمایت میکنند. نوبت ما شد قشقرق !!!؟؟؟؟ این تازه اول راهه ، بهوش باش
۹۳/۱۲/۱۵ ۲۱:۳۹
این همه هیاهو لازم نبود که!
۹۳/۱۲/۱۵ ۱۲:۱۴
افرین رامین پیشرفت خوبی داشتی فقط حساس نباش بزار مردم قضاوت کنند
۹۳/۱۲/۱۵ ۰۹:۲۲
باز این رامین خان چش شد بابا جان شما یک کاری کردید خوب دستتان درد نکند این قشقرق برای چیست؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز