کد خبر: ۳۶۵۱۶
۴۱۴۰ بازدید
۱۹ دیدگاه

فردای پس از سانحه / 4 معلم شهید خداحافظ

۱۳۹۳/۱۲/۱۸
۱۷:۵۹

 

 

پیچیدن خبر یاس عروج 4 معلم فداکار میانه ای، شهر را در بهت و حیرت فرو برد. سخت تر آنکه بدانی عضوی از خانواده ، همکار و هم ولایتی تو باشند. شب دیروز میانه نیز  تاریک تر از همیشه و گویا  با شهروندان پریشان حال همدرد بود. باورش سخت بود که دست تقدیر این بار نیز بیرحمانه پاره تن و گوشه جگری از فرزندان این خاک را به آغوش مرگ بکشد.

معلمانی که نمی دانستند  درست 3روز مانده به چهلم 4 همکار معلم اهری، سرنوشت مشابهی برایشان رقم خواهد خورد.

اما چه می توانیم بکنیم جز صبر و تمکین به این مصیبت عظیم !!!


 

شب بی تاب بودم. فردای پس از سانحه ، ظهر آرام آرام در جاده مرگ میانه_میاندوآب قدم گذاشتم تا به محل تصادف رسیدم. امروز گویی کوه، دشت و جاده نیز سیاه بر تن کرده بودند.

 عقربه ساعتم ساعت 14 را نشان می دهد. اما کاش دیروز ساعت 14 نمی شد!!!

با دیدن چادر وصله خورده به خار بیابان دلم ریش شد و بی اختیار گریستم. آن طرف تر لوازم  آموزشی که رویش نوشته شده بود : هدیه های آسمانی چهارم دبستان،  حزنم را دوچندان کرد.


 

لحظه ای سکوت کردم. هنوز صدای چهار معلم فداکار را که با یکدیگر درباره تدارکات عید سخن می گفتند قابل شنیدن بود .

اما بی خبر از لحظات بعد ...ناگهان چقدر زود دیر می شود !!!! تصور لحظه دلهره آور و غیر قابل تصور تصادف حتی برای یک هزارم ثانیه برایم امکان نداشت. آری چه عاشقانه پر گشودید به آسمان ها ... شما خود هدیه های آسمانی  بودید.

چهار فداکاری که سالها با به جان خریدن سرمای استخوان سوز زمستان و مشقت دوری راه بفکر تعلیم و تربیت نوگلان این خاک بودند و امروز دیگر آنها را نداریم. اجر و پاداش فداکاریتان کمتر از شهادت نیست خواهر من.

ای معلم شهید واژه عاجز از بیان سوگ توست.

چهار شهید راه علم شدید که اطلاق نام جان باخته به شما بی معرفتی است. روحتان شاد و فردوس برین آشیانتان باد ، ولی....

هر روز شاهد تردد هزار معلم دلسوز نه تنها در جاده های مرگ میانه هستیم ، بلکه جاده های استانمان نیز تهدید کننده جان روزمره این عزیزان و هر مسافری می باشد که به این صراط منتهی به آن دنیا قدم می گذارند.

اما معلمان دلباختگانی هستند که جان در کف،  خود را فدای ترویج علم کرده اند و مصداق بارز "آنکه باشد در پی جانان نیاندیشد به جان" گشته اند.دیروز 4 عزیزمان را از دست دادیم و خدای ناکرده این اتفاق تلخ ممکن است فردای روزگار دگر باره روی دهد.پیچ های بیرحم این جاده های نااستاندارد سالهاست که مرگ را در گوش مسافرانشان فریاد میزنند و لحظه به لحظه خطر پوستن به جمع  ابدیان را در ذهن تداعی میکند.

 

اما آیا براستی احداث پایگاه امداد نیازمند دادن تلفات و هزینه های بس سنگین تر از این حادثه است!!!؟

نمی دانم تا کی باید مردم شهر  و استانم این داغ ها را یکی پس از دیگری در سینه خود جای دهند! نمی دانم تا کی باید این لباس های عزا دست به دست در بین  پدران و مادران شهرم بچرخد  و شاهد پرپرشدن فرزندانشان در این جاده های باشند ! نمی دانم...

4 شهید راه علم، خداحافظ

 

93/12/18

گزارش و عکس : رامین مهاجری-خبرنگارنصر

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱۲/۱۵ ۲۰:۴۷

چهار شهید گمنام خداحافظ

۹۳/۱۲/۲۷ ۲۳:۵۷
نزدیک عید است و همه در تکاپوی نو شدن. این حادثه را همه فراموش کردند و به فردا می اندیشند. اما امروز معلم دلسوخته ای ، سد راه من شد و گفت هر روز 2بار با عبور از آن محل در هنگام رفتن به مدرسه گریه میکنم، روحتان شاد
۹۳/۱۲/۲۲ ۰۲:۲۶
کو گوش شنوا
۹۳/۱۲/۲۱ ۰۰:۴۴
راهنمایی و رانندگی باید بر رانندگی راننده های نیسان نظارت بیشتر کند تا این جور اتفاقات ناگوار تکرار نشود. به عنوان یک فرهنگی از تهران به خانواده این عزیزان تسلیت می گویم و آمرزش و مغفرت الهی را برای روح مطهرشان آرزو دارم.
۹۳/۱۲/۱۹ ۲۳:۴۹
[quote name="چنگیز دابالاخ"] کشتی ما رو با این خبرای نحست [/quote] سلام و عرض ادب خدمت همشهری عصبانی من هم درجریان ماجرا بودم و میتونستم زودتر از اقای یزدانی وامامی خبر بزنم. اما صبر کردم تا منتشر کننده خبر یاس من نباشم.عنوان خبرمن فردای پس ازسانحه هست. به پند استادسخن سعدی گوش کردم که: خبری که دانی که دلی بیازارد تو خاموش تا دیگری بیارد. بلبلا مژده بهار بیار خبر بد به بوم باز گذار !!! حال دلیلی بر پرخاشگری شما نمیبینم.اگر مشکل حضورمن است ک بارها عداوت خود را نشان داده اید، بدانید قیامت هم شود من هستم. این کارزار مرد رزم میخواهد، راهت را بگیر و برو چرب زبان. از حادثه لرزند به خود قصر نشینان ما خانه بدوشان غم سیلاب نداریم
۹۳/۱۲/۱۹ ۲۲:۳۳
کشتی ما رو با این خبرای نحست
۹۳/۱۲/۱۹ ۱۷:۱۹
من ازصمیم قلب متاثرشدم برای خانواده معزاصبرجزیل وبرای درگذشتگان طلب مغفرت خواستارم.
۹۳/۱۲/۱۹ ۱۱:۳۹
منم تسلیت میگم ب خانواده های داغدار /اینم بگم فردای انروز پلیس راهنمایی و رانندگی (دستشون درد نکنه)تو جاد وایستاده بود نوش دارویی بعد از مرگ سهراب؟
۹۳/۱۲/۱۹ ۰۹:۰۳
صحنه بسیار دردناکی بود من خودم دیدم خیلی ناراحت شدم چون هر روز از اونجا برای سرکشی به مزرعه میروم سر صحنه بغض تو گلویم جمع میشود.دنیا عجب روزگاری هست.سرنوشت چیز دیگری!
۹۳/۱۲/۱۹ ۰۹:۰۱
صحنه ها صحنه های غم انگیزیست ولی غم انگیز تر از این حال ان کودکیست که لباس عید در دستش منتظر می ماند تا شاید مادرش بیاید و لباسش را بپوشاند غم انگیز تر از ان حال پدر و مادریست که این داغ را دیده اند کاش نباشند که این لحظه را ببینند غم انگیز تر از ان تنها ماندن مردیست که رفیق زحمتکش زندگییش را از دست داده است غم انگیز است این لحظه ها حتی تصور دردناک است و من میگویم کاش کودکی در میان نباشد که این حادثه بی مادرش کرده باشد
۹۳/۱۲/۱۹ ۰۰:۳۱
صحنه ی غمباری بود . دقیقأ مشابه فردای بمباران زینبیه .
۹۳/۱۲/۱۸ ۲۳:۳۹
به حتم و یقیناً آنها شهید حساب میشوند.شهید راه علم. و شهید در راه اسلام چون برای روزی حلال اسیر جاده ها بودند و اکنون اسیر خاک.روحشان شاد و محشور با امامان و اولیا باشد.
۹۳/۱۲/۱۸ ۲۲:۵۲
دیدن لوازم بجا مانده از این 4 معلم شهید صحنه ی غریبی بود. شاید برخی بگند اغراق نکن، اما درک این مصیبت خیلی سخت هستش. محمدرنگساز خیلی حرفها برای گفتن از این غم نامه داره. خانواده داغدار دبیران و معزا تسلیت. تنتون سلامت و غم آخرتون باشه.
۹۳/۱۲/۱۸ ۲۲:۳۳
ممنون اقای اصلانی که تا این حد تعصب دارید.
۹۳/۱۲/۱۸ ۱۸:۳۱
از دیروز که خبر و عکس و فیلم حادثه را دبدم قلبم یک جور خاصی گرفته همش فکر میکنم این فشاری که به قلبم وارد میشه از چیست وقتی کارهایم را مرور میکنم متوجه میشوم که ناخودآگاه حادثه دیروز روی قلب و روحم تاثیر گذاشته است وقتی که این همه همشهری اینگونه بی تابی میکنند ببینید بر خانواده و بازماندگان آنها مخصوصا فرزندان و همسران و پدر و مادرشان چه میگذرد روحشان شاد و آرزوی صبر جزیل بر بازماندگان دارم
۹۳/۱۲/۱۸ ۱۸:۰۸
دیشب صحنه ها از یادم نمی رفت...هیچ وقت از یادم نمی رود ای معلمی که هم مادر بودی هم خواهر... چون شمعی سوختی....سوختی آری سوختی... امروز نگریستم و امشب گریستم ... خانواده داغدار معلمان و رانندگان، ما را در قطره قطره اشک های که در فراق یارانتان باران می شود شریک بدانید... درگذشت غم انگیز خانم معلم های دلسوز و رانندگان را به نوبه خود تسلیت و تعزیت عرض می نمایم و ازخداوند منان برای آنها غفران الهی وبرای بازماندگان صبر عظیم خواهانم. محمد رنگساز
۹۳/۱۲/۱۸ ۱۸:۰۳
ممنون آقای مهاجری .

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز