کد خبر: ۵۴۹۸۸
۹۵۸ بازدید
۵ دیدگاه (۵ تایید شده)

مظنه نمایندگی چند؟ / رامین مهاجری

۱۳۹۴/۱۱/۲۸
۱۷:۲۶

پایگاه تحلیلی خبری عصر میانه/ رامین مهاجری

 با آغاز ماراتن انتخابات از چندین ماه پیش و فرارسیدن روز موعود انتخاب رقابت شدیدتر می شود و در این بین بسیاری از داوطلبان ورود به مجلس قانون‌گذاری برای سبقت گرفتن از رقبای خود دست به دامان روش‌های مختلفی شده‌اند.تبلیغات انتخاباتی باهدف شناساندن و اطلاع‌رسانی به مردم در جهت انتخاب آگاهانه ضرورت برگزاری یک انتخابات قانونمندانه است. از آنجایی که رعایت قانون انتخابات  خود برای نامزدها نوعی تبلیغ محسوب می شود ، مردم آگاه شهر ما با فراست بخوبی تشخیص دهنده ریخت و پاشهای احتمالی  و صرف هزینه های نجومی هستند و  افرادی را که برای رسیدن به منصب نمایندگی قانون را زیر پا می گذارند شایسته نخواهند دانست.  این ماهها توزیع پوسترها و کارت‌های تبلیغاتی مزین به  پرچم جمهوری اسلامی ایران به فور دیده می شود که بانهایت بی‌احترامی در خیابان‌ها و زیردست و پا رها می‌شوند!

تاییدیه های انجام شده از سوی نهادهای نظارتی بعنوان فیلتر دقیق قانونی به بهارستان خود ازجمله بهترین معیارهاست که افراد کاندید باید حداقل از این مرحله با موفقیت عبور کنند تا در مرحله بعدی در معرض گزینش عموم قرار گیرند. فعالیت های این نامزدهای انتخاباتی توسط مردم بخوبی رصد شده و شاهد تمامی هزینه های صرف شده هستند. حجم و مبلغ هزینه های تبلیغات انتخاباتی از جمله موضوعاتی است که در هر انتخاباتی توسط نامزدها و گروه های رقیب مطرح می شود اما هیچگاه پاسخ درستی نیافته است.

سفره های رنگارنگ، کارت های هدیه، توزیع بسته های فرهنگی ، لباس های ورزشی ،پخش گسترده  پوستر و برگه های تبلیغاتی ،حضور در موسسات خیریه ،  برگزاری میتینگ های بزرگ سخنرانی و دعوت از افراد مشهور ورزشی و هنری از ترفندهایی است که روزهای مانده به انتخابات مجلس از سوی داوطلبان نمایندگی مجلس دیده می شود.  آنچه امروز شاهد آن هستیم اینکه تعدادی از این افراد برای  نمایندگی مجلس در  بهارستان هزینه‌های قابل توجهی خرج می‌کنند. سوال این که هزینه‌ها از چه منابعی تأمین می‌شود؟ آیا صرف هزینه‌های هنگفت تنها راه تبلیغات و معرفی کاندیدای اصلح است؟

صرف نظر از یافتن پاسخ به پرسشهای بالا در این یادداشت که از حوصله بحث خارج است ، مشهود  اینکه بالارفتن شعور سیاسی مردم فهیم و اگاه شهرمان بیانگر احساس مسئولیت آنها نسبت به سرنوشت شهر و مردمانش مخصوصا در این دوره از انتخابات باحضور گسترده و باشکوه بوده و با دست رد زدن به سینه افرادی که با توسل به حامیان مالی  و  دادن وعده  های واهی به مردم در پی راهیابی به مجلس هستند، به شایستگانی  با شرایط و ویژگی‌های خاص یک نماینده اصلح یعنی امانت‌داری ، صداقت، مدیر ، متخصص ، ولایت‌پذیر، دلسوز نظام و مردم کشور رأی مثبت خواهند داد.

http://asremiyaneh.com/?p=4658

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱۱/۲۸ ۲۳:۱۷

نظر سنجی نماینده گان مجلس شورای اسلامی شهرستان میانه

۹۴/۱۱/۲۸ ۲۲:۰۹

زیاد امیدوار نباشیم تا روز آخر باید کنار مردم باشید تا انتخاب بهتری داشته باشیم

۹۴/۱۱/۲۸ ۱۹:۲۹

اينبار انتخاب شخص مطرح نيست بلكه بايد به جريان و انديشه راي داد . و مردم هيچوقت به انديشه هاي واداده در برابر غري اعتماد نخواهند كرد . همچنان كه در طول سالهاي گذشته بريده از انقلاب ها را به خانه فرستاده اند اينبار هم اينكار را خواهند كرد .

۹۴/۱۱/۲۸ ۱۹:۰۵

به نکتهه های خوبی اشاره کردید

۹۴/۱۱/۲۸ ۱۸:۰۷

رامین جان سلام به نکته های خوبی اشاره کردید ولی با همه این احوال ایندفعه مردم اگاه و با فرهنگ شهرمان با تشخیص بسیار قوی فرد مورد نظر خود را انتخاب خواهند کرد .

اخبار روز