کد خبر: ۱۱۰۳۸۰
۱۸۶ بازدید
۶ دیدگاه

سیدمرتضی حسینی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت:

سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل متحد جامع و هوشمندانه بود.

 

 سیدمرتضی حسینی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت: سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل متحد جامع و هوشمندانه بود.

نماینده مردم شریف شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سخنرانی مجازی رئیس جمهور در سازمان ملل حاوی نکات بسیار خوبی بود، گفت: مطمئنم این سخنرانی بر افکار عمومی ملت های دنیا و بر دول مستقل و سیاستمداران آزاداندیش تاثیرگذار خواهد بود، مسئله برجام و بدعهدی های آمریکا و پایبندی ایران به تعهدات خود و گزارش های متعدد آژانس بین‌المللی در این زمینه را آقای رئیسی بخوبی تشریح نمودند.

وی تاکید کرد: رئیس جمهور با هوشمندی خاصی به موضوعات مبتلابه منطقه ای و بین‌المللی پرداختند و مباحث خوبی را در حوزه صلح جهانی، حقوق بشر، دموکراسی و مبارزه با تروریسم مطرح نمودند.

حسینی ادامه داد: رئیس جمهور ، سلطه گری و سلطه طلبی و پروژه تحمیل هویت غربی توسط آمریکا را ، پروژه‌ای شکست خورده دانستند و خروج ذلت‌بار آمریکا از عراق و افغانستان را شاهد این امر برشمردند و گفتند؛ آمریکا از افغانستان و عراق خارج نشد، بلکه اخراج شد!

وی گفت: در این سخنرانی به طور منطقی بیان شد که هژمونی‌طلبی دولت آمریکا موجب جنگ و کشتار و خسارت در سطح جهان شده است. آمریکا در سیاست بین الملل با بی عقلی عمل می کند و هزینه های این بی عقلی را ملت های سوریه، یمن، عراق و لبنان افغانستان و مالیات دهندگان آمریکایی پرداخت می کنند. آیت‌اله رئیسی از جامعه بین الملل خواست، مانع سیاستهای ظالمانه دولت آمریکا در تحریم ملتها شوند و نگذارند سیاست تحریم که هرروز دامنه آن توسط آمریکا در حال گسترش است تداوم یابد. آقای رئیسی گفت از جامعه ملل اکیدا میخواهیم؛ تحریم دو مقوله سلامت و محیط زیست را ممنوع کنند و آمریکا را تحت فشار بگذارند.

حسینی گفت: آقای رئیسی تاکید کردند؛اسلامی که ایران دنبال آن است اسلام عقلانیت، تدبر و تفکر است نه اسلام تحمیل و تحجر. بقول آقای رئیسی نمی‌توان با استانداردهای دوگانه به مبارزه با تروریسم پرداخت ! نمی شود در جایی ترویست را ساخت مثل ساختن داعش، و درجایی دیگر با آن مبارزه کرد! صادقترین و جدی‌ترین کشور در مبارزه با تروریسم ، ایران است و اگر نقش ایران در سرکوب ومبارزه با داعش نبود الان این گروه تروریستی در دریای مدیترانه با اروپا هم‌مرز و همسایه بود.بقول رئیسی؛ آزادی در کوله پشتی سربازان بیگانه جا نمیگیرد و نمیتوان با اشغالگری ، آزادی را هدیه داد!

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس بیان کرد: باید از رئیسی بابت موضع گیریهای هوشمندانه و تاثیرگذار و تبیین سیاست های به حق ایران تشکر کرد.

 لینک خبر
http://www.icana.ir/Fa/News/484258

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۷/۱ ۱۰:۵۷

صلح.دمکراسی.عدالت و حقوق بشر چیزی که خود ایرانیها مدتها است که دنبال آن هستند.فکر کنم دست یافتن به آن نیاز به سخنرانی و تعریف و تمجید نداشته باشد چون زیاد از این موارد دیده ایم فقط عمل می خواهد که اگر بود اثراتش را می دیدیم.

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز