کد خبر: ۹۲۰۹۸
۳۳۸ بازدید
۰ دیدگاه

محفل انس با قرآن کریم به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه پیام نور مرکز میانه برگزار شد.

۹۸/۹/۲۰
۰۸:۴۲

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نورمرکز میانه، محفل انس با قرآن کریم با حضور قاریان دارای مقام کشوری، امام جمعه محترم شهر میانه، امام جمعه محترم شهر کلیبر، نماینده محترم ولی فقیه در نیروی انتظامی میانه و جانشین فرمانده ناحیه مقاومت سپاه میانه و جمعی از علما و اساتید، ریاست اداره ارشاد و دانشگاه فنی و حرفه ای، مسئولین دانشگاه پیام نور و دانشجویان در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

دکتر مهدی مرادی رئیس دانشگاه در این مراسم معنوی ضمن خیر مقدم گویی به حضار و اساتید حوزه و دانشگاه، طلاب و دانشجویان حاضر در جلسه با اشاره به آیه شریفه 174 سوره نسا گفتند قرآن کریم از جانب پروردگار عالم بصورت حجت و نوری آشکار نازل شده است و باتوجه به فرمایش حضرت علی(ع) قرآن را نور مطلق خواندند که چراغ روشنی است که به خاموشی نمی گراید. ایشان وظیفه دانشگاه را در زمینه تعلیم و تربیت را خطیر دانست و به عنوان دوبال یک پرنده شمرد که بایستی همزمان مورد توجه قرار گیرند و اشاره نمود بهترین تربیت ها از نور قرآنی نشات می گیرد. هرگونه برقراری ارتباط با قرآن کریم برای انسان سعادت آفرین است و  اگر کسی می‎خواهد تمام آنچه که به سعادت انسان می‎انجامد را در زندگی‎اش بیابد، باید به این اقیانوس بی کران الهی  متصل شود.

 

 

حضرت حجت الاسلام والمسلمین محمدی امام جمعه شهرستان میانه بعنوان سخنران مراسم درخصوص دلایل وحدت حوزه و دانشگاه مطالبی را بیان نمودند ایشان ضمن اشاره به «جابربن حیان» شاگرد ایرانی مکتب امام صادق(ع) که پدر علم شیمی بشمار می آید، دانشمندی که در میان ۴هزار شاگرد پیشوای ششم شیعیان و در دوران شکوفایی علمی و کلاس های درس پرشمار امام صادق(ع) در علم کیمیاگری  شهره بود را فردی برخواسته از حوزه و محافل علوم دینی دانستند و از طرفی به اساتید و دانشمندان دانشگاهی اشاره نمودند که در تفسیر قرآن و مباحث دینی زبانزد بودند افزودند تعامل بین حوزه و دانشگاه در مباحث دینی و علمی مطمئنا موجبات تعالی و پیشرفت خواهد شد.

ایشان در ادامه بیان نمودند اگر به دنبال کسب سعادت و زندگی سعادتمندانه و خیر دنیا و آخرت می باشید با قرآن مانوس بوده و به آن تمسک کنید، بی توجهی به قرآن، عدم یادگیری قرآن و عدم تدبر و تفکر در آیات و روایات این کتاب آسمانی را مهمترین گلایه های قرآن از مسلمانان عنوان نمود و اضافه کرد: بیگانه بودن نسبت به قرآن انسان را در انتخاب، زندگی، ازدواج و درس دچار سردرگمی و تردید نموده وموجبات ایجاد فتنه را فراهم می آورد. در نهایت ایشان از ریاست دانشگاه پیام نور میانه و مجموعه همکاران این دانشگاه که در حوزه های فرهنگی در شهرستان فعال هستند و موجبات برگزاری این محافل نورانی را می شوند تقدیر و تشکر نمود.

 

تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. قرآن مجید توسط قاری بین المللی قرآن کریم استاد علی انگوتی، استاد ذکریا عزتی و آقای اصغری قاری ممتاز کشوری از برنامه های این محفل نورانی بود که با حمایت واحد فرهنگی و به همت کانون قرآن و عترت دانشگاه پیام نور برگزار گردید. در انتها از برگزیدگان قرآنی تجلیل بعمل آمد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز