کد خبر: ۳۰۱۲۰
۴۹۶ بازدید
۴ دیدگاه

امام جمعه میانه:

رسوخ فرهنگ بسیج به خارج از مرزها دشمن را هراسان نموده است

۹۳/۸/۳۰
۱۸:۳۷

امام جمعه میانه با بیان اینکه امروز فرهنگ بسیج  تنها در مرز ایران اسلامی خلاصه نشده و فراتر از مرزها رسوخ کرده گفت: ورود این فرهنگ به خارج از مرز ایران دشمن را هراسان نموده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های نماز جمعه این هفته حامدی با اشاره  به سالروز تشکیل بسیج مستضعفان در سال 58  به فرمان امام (ره) و شکل گیری ارتش بیست میلیونی افزود: شجره طیبه بسیج از بناهای با برکت بنیان گذار جمهوری اسلامی اسلامی ایران است.
وی با بیان اینکه بعد از دهه های متمادی شاهد موفقیت های بی نظیری هستیم که ناشی از تحقق فرهنگ بسیج در جامعه است اظهار کرد:  با توجه به توفیقات می توان دریافت  که شکستن حلقه انحصارطلبی و ممانعت های دشمنان در عرصه های مختلف، با فرهنگ بسیج میسر بوده و با این فرهنگ در دنیا مطرح شده ایم.
خطیب جمعه میانه تصریح کرد: تحقق شعار ما می توانیم  تنها در سایه تحقق فرهنگ بسیج ممکن بوده  و عدم توفیق در برخی امور نتیجه توجه نکردن به مولفه های این فرهنگ است زیرا علی رغم تلاش های انجام شده، هنوز در برخی از امور و شئونات، فرهنگ بسیج تاثیرگذار و عملی نشده و نیازبه تلاش بیشتر دارد. 
وی با بیان فرموده مقام معظم رهبری  مبنی بر اینکه بسیج باید درتمامی عرصه ها پیشرو باشد بر نهادینه شدن فرهنگ بسیج در جامعه تاکیدکرده گفت: هفته بسیج زمان مناسبی برای ارزشیابی عملکرد مسوولین در اشاعه فرهنگ بسیجی است.
حجت الاسلام حامدی اضافه کرد: اگر فرهنگ بسیجی در مذاکرات هسته ای ما نهادینه می شد امروز یک عده به خود جرات درخواست تمدید و فرصت نمی دادند و این ناشی از کوتاهی وعدم توجه به این فرهنگ است.
وی با بیان اینکه مذاکرات خوب از نظر دشمنان برچیده شدن تاسیسات هسته ای کشور، جمع کردن موشک و توان دفاعی، و پیاده سازی حقوق بشر غربی است آن هم در مقابل رفع تحریم ها بصورت مشروط و در بازه زمانی 30 ساله  تا نسل انقلاب کاملا فلج شوند اما از دیدگاه ما مذاکره خوب باید از موضع قدرت بوده و هیچ  باجی به دشمن ندهیم  زیرا اگر قرار بود باج بدهیم در هشت سال دفاع مقدس می دادیم و این همه شهید نمی دادیم.
حامدی با اشاره به اینکه ما پتانسیلهای لازم را داشته و نیاز به خودباوری بیشتر داریم گفت: نهادینه کردن فرهنگ جهادی  و بسیجی و تطبیق آنها  با تمامی امورسبب کاهش و حل مشکلات خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بسیج، شبکه عظیم تربیتی در مقابل هجمه عظیم فرهنگی  دشمن است گفت:
برگزاری یادواره ها و برنامه ها، بسیج سازندگی و ارائه خدمات این حوزه، جهاد علمی و فناوری بسیج و انحصار شکنی در علوم و فنون و ساخت پهبادایرانی ، برپایی مانور و رزمایش های مختلف همه در سایه روحیه استشهادی و حرکت جهادی بسیج حاصل شده و نشان از اقتدار نام دارد زیرا ضعف سبب پایمال شدن است پس باید همه در هر جایگاهی که قرار داریم بسیجی بوده و بسیجی وار عمل کنیم.

گزارش و تصویر: رضا امامی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۳ ۰۷:۵۷
باسلام:توسعه اطراف حرم و افتتاح موزه كي حاصل ميشود" كماكان منظريم؟؟؟؟؟؟؟؟//
۹۳/۹/۲ ۲۲:۱۷
لطفا در مورد رعایت حجاب در این جمعه هم فرمایشاتی داشته باشید.
۹۳/۹/۱ ۱۰:۴۰
فرهنگ بسیجی انسانهای مثل قاسم سلیمانی پرورش داد
۹۳/۸/۳۰ ۲۰:۵۲
بسیج وفرهنگ وادب بسیجی بود که ارتش تادندان مسلح بعث رامنکوب وخانه خراب کردوامنیت کنونی درجامعه ایران رامدیون جانبازیها شهادت طلبی وایثار ان عزیزان هستیم ارزش کار انها درطول8سال دفاع مقدس برای نسل امروزی بخوبی تبیین نمی شود واین وظیفه مسولان است که هرچه بیشترجوانان امروزی رابااهمیت کار رزمندگان اشناکنند

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز