کد خبر: ۳۰۹۱۰
۶۴۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

آرمان خواهی و ضدیت با دشمنان دین و اسلام باید از مولفه های دانشجویان کشور باشد

۱۳۹۳/۹/۱۴
۲۰:۴۲

امام جمعه میانه با تبریک پیشاپیش 16 آذر که روز دانشجو نام گرفته به همه دانشجویان جامعه اسلامی ایران، تاکید کرد: مقام معظم رهبری برای دانشجویان جامعه مولفه هایی را تعیین کرده اند که آرمان خواهی و ضدیت با دشمنان دین و اسلام از مهمترین آنهاست.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های نماز جمعه این هفته روز دانشجو را یادآور خاطره تاریخی 1332 بعد از کودتای 28 مرداد عنوان کرد که در آن دانشجویان آگاه و بصیر جامعه در حرکتی انقلابی و در آستانه سفر معاون رییس جمهور وقت آمریکا به راهپیمایی پرداختند که این حرکت زمینه سازی شد برای حرکت دانشجویان پیرو خط امام(ره) و تسخیر لانه جاسوسی در روز 13 آبان سال 58 و نشان داد که  جوانان ایران  به پوشالی بودن رژیم پهلوی طاغوت آگاه بودند.

وی با بیان اینکه امروزه انتظار و توقع از قشر دانشجو بیشتر از سایر اقشار است گفت: این قشر ایستادگی در برابر اختلاف افکنی ها و سم پاشی ها از جانب دشمنان داخلی و خارجی را همواره به اثبات رسانده و خواهند رساند.

حجت الاسلام حامدی با اشاره به 19 آذر آغاز هفته پژوهش و فن آوری تاکید کرد: آموزشها نباید محدود به آموزش های تئوری باشد و عملی و به اجرا درآمده و فقط در سطح دانشگاهها نباشد بلکه در طول دوران مدرسه از ابتدایی تا دبیرستان علوم به گونه ای آموزش داده شود که برای آینده کشور و اشتغال و درآمدزایی مفید واقع شود.

وی اظهار امیدواری کرد  که وزیر جدید علوم در بسط و گسترش آموزشهای پژوهش محور در دانشگاهها و مدارس برای نسل سوم همت گمارند.

نماینده ولی فقیه در میانه همچنین با اشاره به روز حقوق بشر گفت: مدعیان حقوق بشر، بزرگترین ناقض و پایمال کننده حقوق بشر بوده و علم اصلی آن دست آمریکاست که از آن بعنوان چماق استفاده می کند و نمونه آن درگیریها و اعتراض مردم در شهرهای آمریکا علیه اقدامات نژادپرستانه پلیس و دولت است که در تاکنون 461 نفر به دست پلیس کشته شدند در حالیکه اکثر آنها سیاه پوست بودند .

وی تبعیض نژادی، شکنجه در زندانها، شهروند درجه یک و دو را از عملکرد مدعیان حقوق بشر خوانده افزود:گفتار و عمل این افراد فرسنگها از هم فاصله داشته و از حقوق بشر استفاده ابزاری می کنند.

حجت الاسلام حامدی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار بالای میزان مصرف انرژی از جمله گاز و استفاده بی رویه از آن اشاره کرده، عدم برنامه ریزی و نظارت مسئولین بر تولید کالاهایی با مصرف سوخت بالا، پر مصرف و غیراستاندارد مانند بخاری ها و خودروهای تولید داخل را سبب هدررفت انرژی عنوان کرد.

امام جمعه میانه با بیان اینکه دین اسلام  همواره بر پرهیز از اسراف  تاکید کرده است، مصرف بهینه و صحیح از حاملهای انرژی را وظیفه و تکلیف خوانده گفت: همه از جمله نسلهای آتی حق دارند که از موهبتهای الهی چون گذشتگان خود و ما بهره مند شوند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز