کد خبر: ۶۰۷۷۴
۸۱۸ بازدید
۱ دیدگاه

امام جمعه میانه:

امنیت درونی نظام در گرو نحوه عملکرد دستگاه قضایی است

۹۵/۴/۴
۲۰:۰۳

 

امام جمعه میانه با تبریک هفته قوه قضائیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه، شهید بهشتی و یارانش، توفیق رسیدن به آرمانهای شهدای بزرگوار را برای حاضرین مسألت کرد.

به گزارش فردای میانه، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در جلسه دیدار رئیس دادگستری، دادستان، قضات و مسئولین دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان میانه با امام جمعه، با تاکید بر اهمیت بالای روزهای ماه مبارک رمضان مخصوصا لیالی قدر، برای بهره مندی از رحمت خداوند در این ماه، داشتن حضور قلب را توصیه کرده، راه به دست آوردن آن را بعید ندانستن تکرارناپذیری فرصت ماه مبارک رمضان عنوان نموده افزود: نباید فرصت های زندگیمان را به راحتی سوزانده و با غفلت سپری کنیم و مرور اینکه ممکن است عمرمان به پایان رسیده و ماه رمضان سال آتی برایمان تکرار نشود هیچ بعید نیست کما اینکه برای افرادی که سال های گذشته در کنارمان بودند و امسال دیگر در میان ما نیستند، بعید نشد.

امام جمعه میانه مسئولیت قضات را خطیر توصیف نموده، آنها را به مطالعه فرمایشات امام علی(ع) خطاب به مالک اشتر در نهج البلاغه در خصوص سیمای قضات و داوران توصیه نموده افزود: باید این جایگاه والا به خوبی به مردم معرفی شود و مردم از عملکرد خوب دستگاه قضایی شهرستان آگاهی یابند زیرا دیدگاه مردم نسبت به این دستگاه مهم نظام کاملا مثبت شده و هرگونه شائبه و ذهنیت را دور می کند.

حجت الاسلام حامدی با بیان اینکه امنیت درونی نظام در گرو نحوه عملکرد دستگاه قضایی است، بر عمل به سفارش امام علی (ع) در خصوص بررسی و امتحان نمودن مکرر افراد مورد وثوق تاکید نموده افزود: بخاطر اینکه در امور دستگاه قضا، پای حق الناس در میان است و خداوند متعال نسبت به این امر با ظرافت و دقیق برخورد خواهد نمود، هرقدر هم دقت به خرج داده شود باز هم کم است و نباید از ناحیه اطمینان به مشکل برخورد کنیم، ضمن اینکه این بررسی و امتحان به معنی امر ناپسندیده سوء ظن نیست.

وی با بیان اینکه بیشتر مشکلات و مفاسدی که به دادسرا ختم می شود ناشی از کم کاری مجموعه هاست، افزود: اگر مشکل مهمی چون بیکاری از جامعه ریشه کن گردد، بسیاری از مشکلات و مفاسد خود به خود ریشه کن می شود و وضعیت کنونی نشانگر این است که بیراهه رفته ایم.

گفتنی است در ابتدای جلسه، قنبرزاده رئیس دادگستری شهرستان میانه به ارائه گزارش تفصیلی از عملکرد دستگاه قضایی شهرستان در سال گذشته پرداخت.

رضا امامی-فردای میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۴/۴ ۲۲:۰۰

یاشا امام جمعه که بیکاری را گفتند واقعا هم پیامبر فرموده مضمونش این بودسعی کنید همیشه مشغول کار باشید تا موقع بیکاری وسوسه گناه نشوید چون شخص کار میکند دموقع بیکاری هم از خستگی فرصت گناه کردن ندارد

اخبار روز