کد خبر: ۶۱۱۱۲
۷۷۷ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

امام جمعه میانه:

جهان اسلام از محورهای وحدت خود غفلت کرده است

۱۳۹۵/۴/۱۲
۰۰:۰۵

امام جمعه میانه با بیان اینکه فقط چند روز به پایان ماه مبارک رمضان باقی مانده است، بر بهره مندی هرچه بیشتر از این فرصت اندک تاکید کرد.

به گزارش فردای میانه، حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در خطبه های نماز جمعه امروز که پس از راهپیمایی روز قدس در امامزاده اسماعیل(ع) برپا شد، بر اهمیت حفظ دستاوردهای معنوی ماه رمضان در خود و جامعه تاکید کرده، افزود: در دنیایی که پر از تهاجم فرهنگی و انواع زمینه برای گناه بوده و حفظ ایمان بسیار دشوار است، حفظ تقوا و رعایت حریم ها و پرده ها برای دوری از گناه، توصیه امام علی (ع) در نهج البلاغه است.

امام جمعه میانه، حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس را که مردم با زبان روزه به قصد قربت الهی انجام دادند را عبادتی ارزشمند توصیف کرده، گفت: متاسفانه جهان اسلام بخاطر دخالت ها و شیطنت استثمار و استکبار از محورهای وحدت خود غفلت نموده طوریکه اکنون سشاهد آن هستیم که هم ظالم و هم مظلوم، از مسلمانان هستند و هر دو به قصد بهشت مبارزه می کنند و این چیزی نیست جز قتنه و دسیسه دشمنان اسلام که می خواهند وحدت مسلمانان را از بین برده و جمعیت میلیاردی آنان را متفرق و تجزیه سازند زیرا اسلام و کشورهای اسلامی را خطری بزرگ برای اسرائیل می دانند.

حجت الاسلام حامدی با ابراز تاسف از سکوت کشورهای اسلامی در قبال عدم اجازه آل سعود به زائرین ایرانی در حج آتی، از آن به عنوان پالس مثبتی برای استکبار عنوان کرده افزود: جهان اسلام در خواب است و صدایی از آن برنخاست که باعث می شود دشمن بیش از پیش به اجرای برنامه های ضد اسلامی خود مصمم تر شود.

وی به برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس اشاره کرده، نامگذاری این روز را حرکت هوشمندانه امام راحل(ره) عنوان نموده گفت: تمام دنیا با اعزام خبرنگار و پوشش وسیع رسانه ای، این روز را رصد می کنند زیرا مساله قدس، موضوع اول جهان اسلام است و محور وحدت بین انسانهای آزادی خواه عالم است و در این روز چه مسلمان و چه غیرمسلمان، برای دفاع از مظلوم وارد میدان می شود.

حجت الاسلام حامدی با بیان اینکه تولید و پرورش گروههای تروریستی تکفیری مانند داعش برای خدشه دار کردن وجهه اسلام، وحدت اسلامی و شکست جبهه اسلامی است افزود: انها در نهایت، ما را هدف قرار گرفته اند ولی افتخارمان این است که رهبرمان پرچمدار جهان اسلام است و جان برکفان ملت اجازه نمی دهند و در این مسیر باید حمایت و وحدت همه جانبه ملت، دولت و مجلس صورت پذیرد تا توطئه های دشمنان خنثی گردد.

خطیب جمعه میانه به پیروزی حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه علیه رژیم صییونیستی و قدرت های پوشالی اشاره کرده، آن را بعنوان قدرت نظامی ایران در انجام جنگ نامتقارن علی رغم کارشکنی ها خوانده، گفت: این همان عزم ملت و قدرت نرم ایران است که نتیجه رویش های نظم انقلابی است که منطق و فرهنگ انقلابی را گسترش می دهد بطوریکه دشمن مجبور می شود ایران را به عنوان قدرت بپذیرد.

حجت الاسلام والمسلمین حامدی با بیان اینکه اسرائیل دیگر مانند گذشته قدرتی ندارد و هیبت پوشالی اش از داخل و خارج از بین رفته است گفت: حمایت های کشورهای اسلامی بالاخره نمایان شده و نتیجه خواهد داد و عنوان روز قدس، تمام دنیا را به حمایت کشانده و گرد هم آورده و هدف حضور گسترده مردم تعبدی، تکلیفی و دفاع از امنیت و منافع ملی است.

امام جمعه میانه به سالروز سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران با 298 تن مسافر بی گناه در آب های خلیج فارس توسط ناو آمریکایی اشاره کرده، با برشمردن سلسله جنایات و ترورهای متوالی آمریکا در این ماه، آن را هفته حقوق بشر آمریکایی خواند.

او در پایان با اشاره به فرارسیدن عید سعید فطر، از آمادگی جمع آوری زکات فطره توسط موسسه خیریه حضرت ابوالفضل(ع)، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی خبر داده افزود: نماز عید سعید فطر، ساعت 7 صبح روز عید فطر در مسجد جامع برپا خواهد شد.

گفتنی است تجلیل از فرزاد عبدالهی قهرمان تکواندوی میانه ای، بخاطر اهدای مدال طلای قهرمانی خود به خانواده محترم شهید ورزشکار جمشید سرانجام؛ تجلیل از روحانیون، خادمین و هیئت امنای مساجدی که نماز صبح در مساجد محلشان را بصورت مداوم برپا می کنند و نیز مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در جوار امامزاده اسماعیل(ع) از دیگر برنامه هایی بود که در حاشیه نماز جمعه برگزار شد.

رضا امامی-فردای میانه

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز