کد خبر: ۶۱۱۵۷
۷۲۲ بازدید
۱ دیدگاه (۰ تایید شده)

رئیس زندان میانه:

افزایش روحیه معنوی مددجویان از برنامه های اصلی زندان میانه است

۱۳۹۵/۴/۱۲
۲۲:۴۳

به گزارش فردای میانه، محفل انس با قرآن با حضور برخی مسئولین ادارات شهرستان، مسئولین قضائی، مددجویان و پرسنل در ایام ماه مبارک رمضان در زندان میانه برگزار شد.

در این مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید توسط یکی از مددجویان آغاز شد، رئیس اداره زندان میانه، برگزاری این محافل را دربردارنده برکات و اهداف بسیاری عنوان کرده افزود:  ترویج فرهنگ قرآنی و تدبر در آیات الهی، مهم ترین هدفی است که ما در کنار سایر برنامه هایمان در زندان میانه داریم زیرا معتقدیم انسانی که با قرآن مانوس باشد می تواند خود را در مقابل هجمه ها و ناهنجاری ها بیمه کند.

حسن سلیمانی ادامه داد: قرآن کتابی برای تمام اعصار و قرون بوده و برای تمامی زمینه های زندگی بشری راهکار و برنامه ای مدون دارد که توجه و عمل به آیات الهی ما را در راه سعادت رهنمون می سازد.

وی با تاکید بر اهمیت برگزاری چنین مراسماتی در فضای زندان میانه، افزایش روحیه معنوی مددجویان زندان و تاثیر مثبت تربیتی در آنان را از مزایای اینگونه مراسمات برشمرده، از استمرار چنین برنامه هایی در مناسبت های مختلف خبر داده، از آن بعنوان یکی از اصلی ترین برنامه های زندان میانه یاد کرد.

در ادامه رئیس عقیدتی – سیاسی سپاه ناحیه میانه نیز ضمن تحسین چنین حرکت مثبتی در زندان میانه، گفت :برگزاری محافل قرآنی موجب رشد در انسان شده و سپری در برابر دسیسه های شیطان خواهد بود .

حجت الاسلام امیرنژاد، تاکید کرد : محفل انس با قرآن فضای جامعه را نورانی و روحانی می نماید و برگزاری این محافل آثار معنوی کلام نور و فرهنگ قرآنی را در بین نسل جوان ترویج می دهد.

وی با بیان آثار روحی انس با قرآن کریم گفت: انس با قرآن موجب تقویت روحی انسان و افزایش اعتماد به نفس بوده، راه های تقرب به خدا را برای انسان روشن می کند.

اجرای تواشیح، قرائت قرآن توسط یکی از مددجویان حافظ 5 جزء قرآن کریم، مراسم افطاری برای مددجویان و برپایی نماز جماعت در زندان، از دیگر برنامه های این مراسم بود.

رضا امامی-فردای میانه

هرگونه کپی برداری از متن خبر فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز