کد خبر: ۸۹۴۹۲
۶۹۰ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

رئیس تامین اجتماعی میانه:

۵ هزار و ۵۰۰ نفر مستمری بگیر تامین اجتماعی در میانه/ پرداخت ۷۱۰ میلیارد ریال مستمری در سال گذشته

۱۳۹۸/۴/۲۶
۱۰:۲۳


رئیس تامین اجتماعی میانه گفت: ۵ هزار و ۵۰۰ نفر در میانه مستمری بگیر تامین اجتماعی هستند که شامل ۳ هزار و ۱۴۶ بازنشسته، ۲ هزار و ۴۹ نفر فوتی و ۳۶۸ نفر از کار افتاده است.
غلامرضا خدادادی در نشستی با خبرنگاران به مناسبت هفته تامین اجتماعی، از پرداخت ۷۱۰ میلیارد ریال مستمری در سال گذشته و پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال در ۳ ماهه اول سال جاری خبر داده افزود: مبلغ ۶۴ میلیارد ریال نیز بیمه بیکاری در سال گذشته پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه وجود آگاهی در جامعه سبب کاهش مشکلات شده و شهروندان می توانند به حق قانونی خود برسند، اضافه کرد: برخی قوانین در جامعه شناخته شده نیست اما می توان با آموزش مردم را از مطالبات قانونی خود آگاه کرد.
خدادادی با اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر اینکه بی شک تامین اجتماعی ریشه در ارزش های اسلامی دارد، خواسته اصلی اسلام را تامین آسایش و معاش مردم از سوی حکومت عنوان کرده افزود: سازمان تامین اجتماعی با هدف کمک به قشر ضعیف جامعه و متضرر نشدن آنها تا حد امکان در دو بخش بیمه ای و درمانی در جهت ارائه خدمات بلند مدت شامل بازنشستگی، فوت، از کارافتادگی و ارائه خدمات کوتاه مدت مانند کمک به ازدواج، غرامت دستمزد، خدمات درمانی و غیره تشکیل گردید.
وی طلاق سوری برای دریافت بیمه را نوعی سوءاستفاده و یکی از معضلات ایجاد شده برای سازمان عنوان نموده اضافه کرد: مردم باید بدانند که تامین اجتماعی هیچ وابستگی به بودجه عمومی دولت نداشته و حق الناس است و ابا فرادی که با انواع ترفندها به حق الناس دست درازی می کنند برخورد قانونی انجام می گیرد.
خدادادی صیانت از حق الناس را وظیفه همه خوانده ذکر کرد: بیکاری و صحت و سقم آمار آن معضلی دیگر برای تامین اجتماعی است که در این خصوص هر هفته با همراهی بازرسی از اداره کار صحت و سقم بیکاری ها را بررسی می کنیم تا بیمه بیکاری کسانی را که به اشتغال مشغولند قطع شود زیرا عدم بررسی اشتغال واقعی باعث افزایش آمار بیکاری، هدر رفت منابع تامین اجتماعی، تضییع حقوق افراد تحت پوشش و خسارت به سازمان است. 
رئیس تامین اجتماعی میانه با اشاره به وضعیت کنونی کشور و تحریم ها از بخشودگی جرائم برای کارفرمایان خبر داده گفت: تا ۱۳ شهریور بخشودگی جرائم قابل اجراست و کارفرمایان می توانند از این فرجه بهره مند شوند.
خدادادی به راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری از سال ۷۸ و خدمات غیر حضوری از سوی سازمان اشاره کرده، افزود: تا یکسال دیگر در این سازمان چیزی بنام کاغذ و دفترچه نخواهیم داشت.
وی همچنین با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در اقدامی برای مطلوبیت هر چه بیشتر عملکرد خود اقدام به پرداخت مبالغی برای مهارت آموزان فنی و حرفه ای نموده، اضافه کرد: این سازمان همچنین از طریق انجمن صنفی کارگران، کارگرانی را که دارای گواهینامه مهارت از فنی و حرفه ای بوده و در سامانه دولت ثبت نام نموده و به اشتغال مشغول باشند، بیمه می نماید.
رئیس تامین اجتماعی میانه در پایان تاکید کرد:  ما نگهبان حقوق مردم هستیم تا حق به حقدار برسد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۵/۲ ۱۱:۴۵

درود بر خدادادی عزیز و مورد احترام مردم که به حق با کار کرد و فعالیت و ارزش گذاری به مراجعه کنندگان تامین اجتماعی هم مردم و هم رضایت خدا را تامین نموده و مینمایند

اخبار روز