کد خبر: ۸۸۵۹۳
۸۶۱۳ بازدید
۱۲۵ دیدگاه

اصناف بی انصاف قضاوت شد!

۹۸/۲/۱۴
۰۷:۵۸

مجمع امورصنفی یا اتاق اصناف را میتوان یکی از دموکراتیک ترین تشکیلات اداری کشور نام برد.چرا که رای هر فرد صنفی درآن تاثیر دارد به طوریکه هر فرد صنفی(دارای پروانه کسب ومغازه فعال) در اتحادیه خود یک رای دارد و قادر است در انتخاب و تایین اعضا هیئت رییسه اتحادیه خود مستقیما دخالت داشته باشد و روسای اتحادیه ها نیز تایین کننده رییس اتاق اصناف میباشند.{این مصادیق به تفصیل در قانون نظام صنفی کشور شرح داده شده اند}

همانطور که اشاره شد طبق قانون نظام صنفی هر واحد صنفی نقش تایین کننده ای در انتخاب مجموعه اتاق اصناف دارد و این مجموعه بر اساس انتخابات و اصول دموکراتیک اداره میشود.

بدیهیست نتایج این انتخابات به مزاق بعضی خوش نیاید . گرچه انتقاد به هر مجموعه ای رواست و نقصان در هر مجموعه ای وجود دارد و اتاق اصناف میانه نیز از این ایراد مثتثنی نیست لکن تفاوت انتقاد منصفانه را درمسائل اخیر به راحتی میتوان تشخیص داد که لازم است توضیحاتی ارائه شود.

به عنوان یک فرد صنفی در ارتباط با اداره نمیتوانم بی انصافی را تحمل کنم و لازم میدانم در حد دانش خود برخی توضیحات را من باب شائبه های ایجاد شده بیان نموده و به ایجاد تنش ها و عوام فریبی پایان دهم.

اولین شائبه ای که وجود دارد این است که وجوه دریافتی بابت صدور و تمدید پروانه کسب ها به اتاق اصناف پرداخت میشود کجا میرود.

توضیح:طبق ماده 31 قانون نظام صنفی وجوه دریافتی در ازای صدور یا تمدید پروانه کسب از منابع مالی اتحادیه ها به شمار میرود وتصمیم گیری در مورد آن برعهده اتحادیه میباشد.

بنابراین طبق قانون این هزینه ها از منابع مالی اتحادیه ها به شمار میرود نه اتاق اصناف.{هیئت رییسه اتحادیه ها از آرا واحد های صنفی انتخاب شده اند}

پی نوشت 1: طبق بند (ه) ماده 31 نظام صنفی:  اتحادیه موظف است درصدی از وجوه دریافتی بابت صدور و تمدید پروانه کسب را به اتاق اصناف بپردازند.(طبق قانون و درصدی)

                                                       .....................................................

من باب به کارگیری مجدد باز نشستگان نیز بحث به گونه دیگری است:

اتاق اصناف نمیتواند{به هیچ طریق}نمیتواند کارمندان بازنشسته خود را مجددا به خدمت گیرد لکن کارمندانی که مشاهده میکنید پس از بازنشسته شدن همچنان در حال خدمت هستند ، کارمند اتاق اصناف نبوده و صرفا مدیراجرایی اتحادیه اند.

مدیران اجرایی اتحادیه توسط هیئت رییسه منتخب واحدان صنفی هر اتحادیه انتخاب میشود و اتاق اصناف قانونا نقشی در انتخاب آنها ندارد.

همانطور که مشاهده کردید این اتهام نیز ناحق بود.

حال دلیل اینکه اتحادیه خود چرا از آن افراد استفاده میکند مبحثی جداست و مرتبط به اتاق اصناف نمیباشد ولی احتمالا دلیلی جز تبحر،کارآمد بودن و سودمند بودن نخواهد داشت کما اینکه اتحادیه خود مختار و مستقل در انتخاب خود بوده و میباشد.

                                                  .......................................................

اتاق اصناف میانه به نوبت خود خدمات انکارناپذیر کثیری در طول سالیان ارائه داده است.

گرچه نیازی به بیان ندارد اما حداقل یادآوری برخی از آنها خالی از لطف نیست:

اتاق اصناف میانه را میتوان یکی از مستقل ترین اتاق اصناف ها نه در حوضه استان بلکه در حوضه کشوری نامید. چرا که این مجموعه در بین همتایان خود در کشور از اولین هایی بوده که حداقل از نظر ملکی به استقلال رسیده و تن به ملک استیجاری نداده است.ملکی که به طور مستقل صرفا با هزینه این نهاد خریداری شده است در زمانی که بیش از 90 درصد اتاق های اصناف سراسر کشور در آرزوی ملک مستقل به سرمیبردنذ.

همچنین حضور فعال اتاق اصناف میانه در عرصه های کمک به هموطنان در بلایای طبیعی و امثالهم مشهود بوده و این نهاد نشان داده است بارسنگینی بر دوش دارد و کمک های شایان مالی در عرصه های مختلف به تعدد کرده است.

فی المثل در زمان جنگ تحمیلی در آن تنگنایی اقتصادی اتاق اصناف میانه به تنهایی چند دستگاه خودرو تویوتا عازم جبهه های حق علیه باطل نمود که شاید در بین همتایان خود کم نظیر باشد.

این خدمات تنها بخشی از خدمات اتاق اصناف میانه بود ولی عدم بیان آن ها بهتر بود لکن بنده علیرغم میل باطنی خود با توجه به اینکه ممکن است سن و سال برخی دوستان اذن به آگاهی از این مطالب ندهد مجبور به بروز بخشی از آن به عنوان شخصی با تجربه و دارای واحد صنفی شدم.

صحت تمام مطالب فوق با یک پرس و جو ساده از با تجربه های بازار یا ریش سفیدان اثبات میشود.

لازم به ذکر است تمامی خدمات اشاره شده اتاق اصناف شهرستان میانه در زمان مدیریت کنونی اتاق اصناف(که با رای گیری تایین میگردد) انجام پذیرفته است.

معدود عزیزانی برمدیر کنونی اتاق اصناق نقدی دارند مبنی براینکه ایشان چرا حدود 30 سال است در این سمت میباشند.

به نظرمن این نقد،نقد به جا و درستی است. ولی نه در سمت های انتخابی بلکه در سمت های انتصابی. سمت های انتصابی سمت هایی هستند که توسط مافوق یا عالی رتبه تایین میگردند و نظر جمعی،انتخابات یا رای گیری در آن وجود ندارد. اما سمت های انتخابی سمت هایی هستند مردم یا اعضا آن نهاد هستند و انتخابات ورای گیری در آن وجود ندارد.

این نقد در سمت های انتصابی شاید به جا باشد ولی در سمت انتخابی نشان از لیاقت فرد مذکور دارد چرا که همانطور که اشاره شد واحد های صنفی رییس اتخادیه ها را با رای خود انتخاب مینمایند و روسا اتحادیه ها نیز با انتخابات رییس اتاق اصناف را تایین مینمایند و انتخاب مدیر یا رییس اتاق اصناف فرآیندی مبتنی بر رای و انتخاب میباشد و در واقع انتخابی است.

عزیزانی که واحد صنفی دارند (برادران و خواهران) خود میدانند که اتاق اصناف میانه در قبال جوانان کسبه چه سیاستی دارد و تمهیداتی که درباره آنها به کارمیبرد قابل ستایش است.تمهیداتی چون تخفیف یا مهلت دادن که سبب رعایت حال صنوف میشود.کما اینکه همین نهاد میتواند با علم کردن قانون رفتار های عقده گشانه ای به خرج دهد ولی سوابق نشان از روحیه کمک و رفتار برادرانه این نهاد داشته است.

                                                 ...................................................

پیرو مطالب انتشار یافته در روز های اخیر شائبه ای ایجاد شده است مبنی بر اینکه چرا اتاق اصناف در استخدام های اخیر خود طبق قانون آگهی نداده است.

توضیح : تا جایی که بنده مطلع هستم بعد از تصویب قانون جدید نظام صنفی در سال 92 هیچ استخدامی در اتاق اصناف صورت نگرفته است.در مورد شخوص مورد نظری هم که شائبه استخدام به واسطه پارتی بازی به علت رابطه فامیلی مطرح میباشد هم این مطلب قابل ملاحظه است که فرد مذکور اصلا استخدام اتاق اصناف (چه رسمی،چه قراردادی)نمیباشد و صرفا مدیر اجرایی اتحادیه میباشد.{اتحادیه ای که صفر تا صدش با رای گیری معلوم میشود و قانونا در تایین مدیر اجرایی خود مستقل است} لذا نسبت دادن این استخدام این شخص با مدیریت نهاد بازرگانی قابل قبول نمیباشد چرا که اتحادیه ها در تایین مدیر اجرایی خود،مستقل هستند و اصناف و بازرگانی هیچ دخالتی نمیتوانند داشته باشند.

                                            ....................................................

پی نوشت 1:مطلب فوق به پیشنهاد یکی از سابقه داران بازار که آشنایی با فعالیت سایتی نداشتن با گفته های ایشان و تحقیقات،تدوین وارائه بنده به سرانجام رسید.آن شخص فعلا تمایلی به آشکار شدن نامشان ندارند.

پی نوشت2: اینجانب به عنوان فرد تدوینگر سعی در ارائه مطالب واقعی داشتم.

پی نوشت3:هر سوالی مطرح شود بنده سعی میکنم از شخص پیشنهاد دهنده تدوین این موضوع براتون جواب بیارم منتهی نمیدونم .

پی نوشت 4:این پست تریبونی برای شما اصناف هست لذا خواهشمندم حتما نظر بدین و نظر به حق به دور از توهین و تهمت بدین

پی نوشت 5:خواشمندم از دوستان ، آشنایان و... که به هر نحوی با این مسائل درگیرهستن دعوت کنین هر طورشده بیان و نظر بدن این پست و دیگر پست ها قطعی نیست و تایین کننده اصلی شمایین.یادمونم نره هیچ چیز ارزش جدل و تهمت نداره پس خواهشمندم منصفانه و به دور از فحاشی  نظارتتون رو بفرمایین.

 

یاعلی مدد

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۲/۱۶ ۱۲:۴۶

با سلام ،
شفاف سازی و ترویج فرهنگ مشارکت یکی از لازمه های رشد شهرستان میانه است که متاسفانه به هر دلیلی در این شهرستان آنگونه که میباست باشد نهادینه نشده است ،
فلذا اولین درخواست بنده از اتاق اصناف شهرستان میانه ارایه گزارش عملکرد فعالیتهای ایشان به اعضا اتحادیه ها می باشد چرا که با این اقدام ضمن ازبین بردن شاءبات موجبات تنویر افکاری عمومی را فراهم می نماید .

تقاضا میگردد از برخوردهای قهری توام با تعصب قومی و ... با منتقدان به جد بپرهیزیم .

تنها راه برون رفت از همه مشکلات حال حاضر کشور شفاف سازی و صادق بودن با مردم است .

موفق وموید باشید .

۹۸/۲/۱۵ ۱۵:۵۰

در اوضاعی که بیشتر ثروتمندان شهرمان شاید حتی راضی نباشند یک عدد مداد به کود کان محروم اهدا کنند و می گویند به دولت مالیات ! می دهیم و و ظیفه دولت هست و اصلا کمکی نمی کنیم( و به کارخاته سازی مشغولند!)
همین کسبه شریف میانه با برنامه ریزی و پیگیری اتاق اصناف و مدیریت عالی ریاست محترم و مدبرش جناب حاج سیدآقا کارگر و حوزه برای بهره مندی و استفاده کودکان بی بضاعت دانش آموز مدارس محروم میانه صدها بسته لوازم التحریر به مدارس برده و به کودکان محصل یتیم و بی سرپرست و محروم اهدا کردند .
داخل و خارج مجموعه کسبه و اصناف همه به رای قاطع اکثریت رییس محترم اتاق اصناف را انتخاب کردند و این برای چوب لای چرخ گذاران همیشگی پیشرفت میانه بزرگترین جواب و پاسخ هست.
کاش دارایی و مالیات هم مورد نقد عزیزان منتقد قرار می گرفتند .

۹۸/۲/۱۵ ۱۴:۲۷

Az post khoob shona mamnoonam

۹۸/۲/۱۵ ۱۳:۰۳

ممنون بابت روشنگری
من خود بعد از مطالعه مطلب اخیر دچار ظن شده بودم
که با مطالعه این مطلب به خوبی متوجه اشتباه خود شدم
خیلی خیلی مچکرم

۹۸/۲/۱۵ ۱۲:۱۹

لطفا مراعات ادب کنید و بحث را همراه با تشخص جلو ببرید
به نظر بنده هم حق با اتاق اصناف هست و این مطلب قانع کننده بود
انتقاداتی هم به اتحادیه ها رواست حال مشکل یا نقض قانون است یا چیز دیگر
ممنون از مطلبتان

۹۸/۲/۱۵ ۱۱:۴۱

ای کاش آقای رشیدی عزیز در لحن خود تجدید نظر کنند

۹۸/۲/۱۵ ۱۱:۱۲

پستی با این تعداد بازدید و نظر مواقع این تعداد کاربر در مقابل پست مشابه نشانگر حقانیت اصناف است

۹۸/۲/۱۵ ۱۱:۰۹

خواهشمندم نظرت خودتون رو با رعایت ادب و بدون توهین بدین که بحث نتیجه بده
توهین ها از هر دو طرف هست و اینجوری بحث نتیجه نمیده

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۵۹

اداره اتاق اصناف صفر تا صد انتخابی است
چه اتحادیه چه خود اتاق
انشاالله ظرفیت درک و پذیرش انتخاب های همکارانمان در ما ایجاد شود

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۵۴

از اصناف راضی هستیم
این پست را کاملا قبول داریم و میپسندیم
آقای رشیدی در برخی موارد درست میگوید و برخی انتقادات رواست
تشکر

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۵۲

اصناف عملکرد رضایت بخشی دارداز تمامی اعضا اتاق اصناف متشکررم

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۵۱

آقای مرتضی رشیدی
هیشکی از تو راضی نیست بس که مردم آزاری

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۴۸

در متن بالا چه زیبا شبهات را پاسخ دادید
مرسی

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۴۶

کسانی هستند که عدم موفقیت و اقبال مردم را که شناختی دقیق از ایشان دارند و سابقه ورشکستگی ان را خوب میدانند بپای دیگران مینویسند به این منتقد محترم بفرمایید آرزوی ریاست بر مسند اصناف زیبنده افراد لایق و کاردان وشایسته ای است که در دوران سی و چهل ساله نشان دادند وبقول دوست محترم هنوز اقبال و رای عامه را پشتیبان خود دارند بیایید به خود آییم بخاطر یک دستمال قیصریه را به آتش نکشیم

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۴۴

نام:مرتضی نام خانوادی: رشیدی مدرک:سوم راهنمایی سوابق: دارای حکم زندان شغل:اخازی و درصورت نتیجه ندادن تاخت و تاز و تخریب

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۴۰

از اتاق اصناف راضیم

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۴۰

رشیدی جون به نظر من بعد از شهرداری و تاکسیرانی و پادویی نماینده ها اگه از اصناف و اتحادیه هاش هم به استخدام نرسیدی برو سمت تامین اجتماعی اونجا هم حقوق هاش خوبن

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۳۸

چرا نظرلت مخالف مرتضی خان رشیدی رو منتشر نمیکنید

۹۸/۲/۱۵ ۱۰:۲۹

از ادمینمیخوام مدارک ارسال جهت کذب بودن ادعا آن بزرگوار را ارسال کند

۹۸/۲/۱۵ ۰۹:۲۹

ديشب ساعت ١/٣٠ شب دو تا كامنت از آقاي رشيدي بود كه يكي درباره لذتي كه از ناهار خوردن و يه كمي هم از ديپورت شدن تو مرز و يه كامنت ديگه اي كه در جواب خزانه دار نوشته بود كجاي كاري ولي صبح پاك شده 🤔

۹۸/۲/۱۵ ۰۷:۳۲

گویا شما بررگوار توهین نمیکنید ( آیا جمله اراجیف باف توهین نیست ؟ )

۹۸/۲/۱۵ ۰۲:۱۸

خزانه دار :

لطفا از درج مطالب ي كه مشكل را زياد ميكند بپرهيزيد و مسائل شخصي هر فردي به خودش ارتباط دارد اميدوارم بتوانيم در فضائي دوستانه به ابهامات آقاي رشيدي جواب بدهيم .

۹۸/۲/۱۵ ۰۱:۵۲

جناب خزانه دار کجای کار هستید بعد از گذشت 10 روز و طی مراحل قانونی، عده ای کاری نموده اند که آقایان بصورت کتبی امضای خود را پس گرفته اند.

۹۸/۲/۱۵ ۰۱:۵۲

جناب آقای کاربر مهمان که بنظرم خیلی آشنا هستید و آی شلوغ نکند شما همان باشید که تاز گی ها از 3 مرز برای رفتن به کشور ... دپیورت شده اید.

دوست گرامی طبق قانون و آیین نامه نظام صنفی چنانکه در طول دوران تصدی، مواردی از شرایط مندرج در ماده 3 آیین‏ نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرسان اتحادیه های صنفی(موضوع تبصره 3 ماده 22 و 23 قانون نظام صنفی)را از دست بدهدو در صورت اسقاط شرايط فرد مورد نظر،کمیسیون نسبت به جايگزينی علی البدل اقدام می نمايد. در این راستا یکی از اعضای هیات رئیسه اتاق با توجه به مدارک و شواهد به نظر می رسد که شامل شرایط اسقاط می باشد و به کمسیون نظارت شکایت شده و پرونده در حال رسیدگی می باشد.

در مورد شادی و خوردن نهار بعد از اعلام نتایج انتخابات با وجود آن همه هجمه ای که از طرف شخص خاص بخاطر اینکه این عزیزان دوباره انتخاب نشوند شده بود  خوب طبیعی است  با اختلاف 52 رای و 30 رای با نفر دوم انتخاب شوند خوردن شیرینی و نهار بهترین لذت را به آدم می دهد. دوست گرامی در کامنت های پایین هشدار داده بودم که کلیه کامنت ها قابل شناسایی هستند و طبق قانون منتشر کننده و نویسنده کامنت ها باید پاسخگو باشند و در مراجع قضایی قابل پیگیری می باشند. مثل اینکه جناب سعید محمدی بخاطر اینکه فردا باید برود سر کار شب ها زود می خوابد. انشالله فردا همه کامنت ها را منتشر می کند. نمی دانم احساس می کنم جناب محمدی هم مثل من عادت دارد هی آستین هایش را بالا بزند.

در آخر نکند شما از این ناراحت هستید که دو تا نهار را از دست داده اید خوب همه دعوت بودند شما هم تشریف می آوردید. خودتان نیامدید دیگر این ناراحتی ندارد در نهار سوم خودم پا پیش می گذارم برای شما 3 نهار می گیرم.

۹۸/۲/۱۵ ۰۱:۵۰

نگارنده متن عنوان نموده:

1-مطلب فوق به پیشنهاد یکی از سابقه داران بازار که آشنایی با فعالیت سایتی نداشتن با گفته های ایشان و تحقیقات،تدوین وارائه بنده به سرانجام رسید.آن شخص فعلا تمایلی به آشکار شدن نامشان ندارند.

2-اینجانب به عنوان فرد تدوینگر سعی در ارائه مطالب واقعی داشتم.

3-هر سوالی مطرح شود بنده سعی میکنم از شخص پیشنهاد دهنده تدوین این موضوع براتون جواب بیارم منتهی نمیدونم.

پس با این حساب نظرات با اجازه پیشنهاد دهنده تدوین موضوع در سایت منتشر می شود.

۹۸/۲/۱۵ ۰۱:۴۳

این اراجیف باف دار مستقیما به همه توهین میکنه
آقای عزیز کامنتا های توهین آمیز و تهمت گونه مسئولیتش با شماست لطفا حذفش کن

۹۸/۲/۱۵ ۰۱:۲۶

خزانه دار ؛
البته بنده بنا داشتم سوالاتي كه در مورد مالي اتحاديه ها بود برا جنابعالي پاسخ دهم كه تا حدودي خدمت شما و همشهريان محترم ارائه گرديد.
البته امضاء نامه در هيّئت مديره براي مسئله خاصي براي طرح در جلسه و پس گرفتن امضا ء مسبوق به سابقه و در بعضي از مواقع در اخبار و رسانه ها از پس گرفتن امضاء در مجلس شوراي اسلامي و شوراهاي شهر و نهادهاي دموكراتيك ميشنويم و در اينطور نهادها امري مرسوم ميباشد و فكر نميكنم مسئله خاصي باشد و اميدوارم با همفكري و سعه صدر مسائل حل گردد

۹۸/۲/۱۵ ۰۰:۵۴

جناب خزانه دار کجای کار هستید بعد از گذشت 10 روز و طی مراحل قانونی، عده ای کاری نموده اند که آقایان بصورت کتبی امضای خود را پس گرفته اند.

۹۸/۲/۱۵ ۰۰:۲۸

جناب آقای کاربر مهمان که بنظرم خیلی آشنا هستید و آی شلوغ نکند شما همان باشید که تاز گی ها از 3 مرز برای رفتن به کشور ... دپیورت شده اید.

دوست گرامی طبق قانون و آیین نامه نظام صنفی چنانکه در طول دوران تصدی، مواردی از شرایط مندرج در ماده 3 آیین‏ نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرسان اتحادیه های صنفی(موضوع تبصره 3 ماده 22 و 23 قانون نظام صنفی)را از دست بدهدو در صورت اسقاط شرايط فرد مورد نظر،کمیسیون نسبت به جايگزينی علی البدل اقدام می نمايد. در این راستا یکی از اعضای هیات رئیسه اتاق با توجه به مدارک و شواهد به نظر می رسد که شامل شرایط اسقاط می باشد و به کمسیون نظارت شکایت شده و پرونده در حال رسیدگی می باشد.

در مورد شادی و خوردن نهار بعد از اعلام نتایج انتخابات با وجود آن همه هجمه ای که از طرف شخص خاص بخاطر اینکه این عزیزان دوباره انتخاب نشوند شده بود  خوب طبیعی است  با اختلاف 52 رای و 30 رای با نفر دوم انتخاب شوند خوردن شیرینی و نهار بهترین لذت را به آدم می دهد. دوست گرامی در کامنت های پایین هشدار داده بودم که کلیه کامنت ها قابل شناسایی هستند و طبق قانون منتشر کننده و نویسنده کامنت ها باید پاسخگو باشند و در مراجع قضایی قابل پیگیری می باشند. مثل اینکه جناب سعید محمدی بخاطر اینکه فردا باید برود سر کار شب ها زود می خوابد. انشالله فردا همه کامنت ها را منتشر می کند. نمی دانم احساس می کنم جناب محمدی هم مثل من عادت دارد هی آستین هایش را بالا بزند.

در آخر نکند شما از این ناراحت هستید که دو تا نهار را از دست داده اید خوب همه دعوت بودند شما هم تشریف می آوردید. خودتان نیامدید دیگر این ناراحتی ندارد در نهار سوم خودم پا پیش می گذارم برای شما 3 نهار می گیرم.

۹۸/۲/۱۵ ۰۰:۱۶

خزانه دار ؛
جناب رشيدي شما كه بهتر ميدونيد و جهت اطلاع همشهريان محترم . مواردي كه در اتحاديه ها مطرح ميگردد با راي سه نفر از پنج نفر تصويب ميشود و با امضاء يا عدم امضاء دو نفر طرح از رسميت نمي افتد و در صورت تخلف أعضاء هيّئت مديره بازرس هيّئت مديره ميتواند موارد تخلف را به اتاق اصناف گزارش نمايد.
احتمالا مشكل درباره اتحاديه خودتون است و يا عدم اجماع در مورد مسئله اي باشد كه اتاق اصناف نميتواند دخالتي داشته باشد.

۹۸/۲/۱۵ ۰۰:۱۳

جناب رشیدی در مورد پس گرفتن امضاء اعضا محترم بکی از اتحادیه ها بعنوان یک فرد مطلع به عرض عالی میرساند حضرتعالی مطلب را خلاف واقع به سمع همکارانتان رسانده بودید و انان به گمان صدق فرمایشات شما نامه را امضاء نموده بودند زمانی که عکس گفتار شما را دریافتند این حق مسلم ایشان بود که از امضاء عدول کنند وبقول سخن مشهور هرکس تنها به نزد قاضی رود راضی بیرون میاید
لطفا اندکی نیز از ورشکستگی خود مطالب بنویسید شاید کارساز باشد

۹۸/۲/۱۵ ۰۰:۰۴

خزانه دار :
آقاي رشيدي وقتي شما خودتان در هيّئت مديره اتحاديه تان نميتوانيد بودجه را به هر نحوي كه هست تصويب و به اتاق برسانيد يا هر مشكلي كه در اتحاديه داريد تقصير اتاق اصناف و رئيس آن چي هست ؟
در مورد خدماتي كه ميفرمائيد به اعضا در شهرستان هائي در مقياس ميانه هستند درآمد ها به نحوي نيست كه خدمات چشمگيري به اعضا برساند البته در همكاري مثل معرفي ها به نهادها و بانك ها و ... فعاليتهائي انجام گرفته هر چند كم و اين از نقص قانون ميباشد

۹۸/۲/۱۴ ۲۳:۴۰

بنده هم عضو اتحادیه بوده ام و اکنون مغازه دارم

اتاق اصناف همه چیزش یا مستقیم یا غیر مستقیم انتخابی است

از ریاست تا مدیر اجرایی تقریبا همه تحت تاثیر انتخاباتند.

بنده از این نهاد اتاق اصناف کاملا راضی هستم

 

۹۸/۲/۱۴ ۲۳:۳۶

کابر مهمان که بعنوان خزانه دار اتحادیه هستید. بنده خودم 4 سال  بعنوان خزانه دار اتحادیه بوده ام. در مدت 8 سال عضو اتحادیه هستم قبل از تنظیم و تسلیم بودجه به اتاق جلسه ای بعنوان تنظیم بودجه برگزار نشده است که دو سال پیش بنده خودم بعنوان اعتراض به این امر بودجه سالیانه را امضاء نکردم بخاطر اینکه وقتی قبل از اطلاع هیت مدیره بودجه تنظیم شده دیگر چه نیاز است امضاء کنیم. سال قبل هم مدیر اجرایی بودجه سال 98 را آوردند که بنده بعنوان اعتراض امضاء نکردم و بودجه جدید را تنظیم نمودیم و تحویل اتاق دادیم. که هفته پیش رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در اتاق رئیس محترم اتاق اصناف بودن این موضوع را مطرح نمودم که بودجه سال 98 اتحادیه لوازم خانگی فروشان تصویب نشده است که ایشان از رئیس محترم اتاق این موضوع را پرسیدن که ایشان وقتی زونکن بودجه ها را آوردن جالب اینکه بودجه سال 97 و 98 هم نبود تا سال 96 بودجه اتحادیه وجود داشت. دوست گرامی اگر شما توجه کنید به کامنت ها همه کامنت از اتاق اصناف دفاع نموده اند به غیر از کامنت های که من گذاشته ام.  که این مشخص کننده خیلی چیزها است. جناب خزانه دار لطف می کنید هزینه اتحادیه خود را اعلام کنیدو برای اعضای اتحادیه چه خدماتی به غیر از اینکه به پشت پروانه کسب آنها مهر می زنید خدمات رسانی می کنید. البته این سوال هم مثل سوالات دیگر بی جواب خواهد ماند.

۹۸/۲/۱۴ ۲۳:۱۱

با مطالبتان کاملا موافقم و می پسندم

مغازه دار هستم در معلم شمالی و از اداره اصناف راضی هستیم🌻

 

۹۸/۲/۱۴ ۲۳:۰۵

من هم به عنوان یک بازاری بدون هیچ حاشیه ای نظر شخصی خود را اعلام میکنم

از اتاق اصناف میانه راضی هستیم.

همونطور که دوست عزیزمان فرمود همه چیز مطابق انتخابات هست.

۹۸/۲/۱۴ ۱۹:۵۲

بنده از صبح مطالب را پيگيري مينمايم و اصلا دوست نداشتم مطلبي بذارم ولي طَي اطلاعاتي كه اتفاقا از بعد از ظهر توسط يكي از أعضاء هيّئت مديره اتحاديه ها پرسيدم مطالبي درباره جناب رشيدي فرمودند كه لازم ديدم خلاصه اي كوتاه در اينجا درج نمايم.
آقاي رشيدي به كمك سه نفر از روساي اتحاديه ها كه در صدد به رياست نشاندن يكي از روساي اتحاديه ها به اتاق اصناف هستند چند وقتي است چوب لأي چرخ اتاق اصناف ميانه گذاشته اند و به هر دري ميزنند تا فرد مورد نظر رو به جاي رئيس اتاق بنشانند از شكايت كردن به كميسيون درباره هيّئت أمناء گرفته تا ......
ظاهرا چند هفته پيش انتخابات يكي از اتحاديه هاي بود كه جز سه رئيسي بود كه دنبال رياست دوستشون بر اتاق ميانه هستند همين آقاي رشيدي به اتفاق آن سه نفر بعد از انتخابات با شيريني و نهار و .... مطنعم و شادي ميكردند كه از اينجا پي توان برد دنبال سهم خواهي هستند آقاي رشيدي و آن سه نفر رئيس محترم.
اميدوارم تدبير روساي اتحاديه ها اين سهم خواهي ها به صفر برسد

۹۸/۲/۱۴ ۱۹:۳۴

سلام

بنده خزانه دار يكي از اتحاديه (نام محفوظ) ميباشم خواستم گزارشي از رسيدگي هاي مالي اتحاديه ها كه مورد سوال جناب رشيدي بود خدمت مردم عزيز گزارش نمايم.
١-در دي ماه هر سال اتاق اصناف طَي نامه اي بودجه (پيش بيني درآمد و هزينه)سال بعد رو از اتحاديه ميخواهد.
٢-صورت ريز درآمد و هزينه معمولا هر سه ماه و به صورت كلي سالانه به اتاق اصناف از طرف اتحاديه گزارش ميگردد و در صورت ابهام در هر موردي رئيس و خزانه دار اتحاديه دعوت و به نماينده اي از طرف كميسيون و اتاق گزارش ميكند.
٣-طَي مراحل بالا درباره صورت حساب اتاق به كميسيون نظارت گزارش ميگردد.

۹۸/۲/۱۴ ۱۹:۱۳

آقا رشیدی عزیز از رو نمی روند
دیگه از این شفاف تر جواب عوام فریبی ها رو بدن؟
اومده میگه وظیفه اتاق اصناف چیه... دادا مگه همه عین تو بیکارن که بزن بگردن و کپی پیست کنن آخه ... وقت میخواد وقت

۹۸/۲/۱۴ ۱۹:۱۱

دوست گرامی منتظر انتشار مدارکی باشید که خود خواهید دید که چطور افراد چگونه اقدام می کنند که اعضای هیات مدیره امضای خود را پس بگیرند.

۹۸/۲/۱۴ ۱۹:۰۸

بعد از اینکه حدودا به تمام شبهات بزرگی که توسط مطلب اخیر ایشان ایجاد داده شده بود پاسخ داده شد و بسیار صریح بر اشتباه بودن شبهات پی بردیم واکنش جناب رشیدی به این سبب شد که به جای صحبت در همان موارد(که البته جایی برای صحبت نمانده) که مطرح شده بود به عوض کردن بحث و روی آوردن به مسائل فوق جزیی پرداخت و در حال درست کردن شبهات هر چند کوچیک ولی جدید بود که البته دوستان منطقی پاسخ داده اند و ایشان هم به فرافکنی روی آوردند ... این پاسخ های متعدد و منطقی به جای استقبال با سیاست فرار از بحث. فرا فکنی و وقت کشی رو به رو شد.
جناب رشیدی و دوستانی که به پست ایشان نظر داده بودن به همه کارکنان و ریاست اتاق اصناف یک به یک تاخته بودند
یک به یک به همه شبهات با توجه به قانون چه در پست فوق چه در گامنت ها پاسخ منطقی داده شده است و بحث تقطیع شده است و یا تغییر موضع آشکار اعمال شده است. آمدند و گفتند منظور ما هیچ شخصی نبوده و نیست و...
به عملکرد سال های دور و نزدیک اتاق اصناف تاختند . مدارک واقعی و دهن پر کن دهان ها را بست. آمدند و گفتند انتقاد ما به اتاق اصناف نیست به اتحادیه است
به وجوه دریافتی روی آوردند در پاسخ واقعی و مطابق قانون باز به اتحادیه ها بر خوردند . با اینکه خود جزو اعضا ارشد اتحادیه اند ولی باز به اعضا ارشد اتحادیه تاختند ولی اینبار نه قانونی بلکه حرفی
به تصمیمات اصناف دخالت کردند . با روشنگری و فواید عقلانی واقع بینانه و الزامی بودن آن تصمیمات مواجه شدند و بحث را به آتش نشانی کشیدند . از مطرح کردن آن نیز سرافکنده شدن. اما به سیاست فرافکنی روی آوردند.
بی منطق بودن و تعصب را در یک یک کلماتشان میشود دید.
امید دارم سر به راه شده حرف و عملشان یکی باشد و تناقض را کنار بگذارند
امیدوارم که به جمله ای که گفتن معتقد باشند(فرمودند برای اصلاح انتقاد میکنند)
امیدوارم در جمله ای به اشخاصی معلوم فقط با گذاشتن نقطه چین جای نامشان نتازند و در جمله ای دیگر صحبت از بی غرض بودنشان و شخصی نبودن منظورشان نگویند که بعد با واکنش ها مواجه شده و به اجبار به تعریف و تمجید صحیح همین افراد بپردازند
امیدوارم سواد و حافظه تاریخی خود را افزایش دهند چشم به مناسب ندوخته و آمال و آرزو های زیادی را کنار بگذارند
امید وارم نقد صحیح کنند تا استقبال کنیم
امیدوارم تنها و بدون گوش شنوا با این حجمه از نظرات دریافتند.
انشاءالله

۹۸/۲/۱۴ ۱۹:۰۳

اولاً : بنده مثل عده ای خاص نیستم که دو برگه را امضاء کنم بعد از گذشت 10 روز  امضای خودم را پس بگیرم. تا این لحظه  جواب سوالاتم را نگرفته ام که بخاطر آن هم بخواهم تغییر موضع بدهم.

ثانیاً: قانونگذار در مراحل صدور و تمدید پروانه کسب مشخص کرده که از کدام نهادها استعلام شود. اگر به قول شما ۳ نماینده ارشد یک چیزی رو امضا می کنند باید اطلاع و آگاهی کامل داشته باشند که از نظر قانونی این مصوبه ایراد و مشکل نداشته باشد.

ثالثاً:جناب علامه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی با اینکه بیایم مصوب کنیم هر واحد صنفی در زمان نقل و انتقال و صدور پروانه کسب از سازمان اتش نشانی استعلام بگیرد و هزینه کارشناسی پرداخت کند با آن فرق می کند. بنده بیسواد چرچی قبل از عید که همراه هیات امنای بازار خدمت جناب شهردار محترم و نماینده آتش نشانی بودیم در همان جا به پیشنهاد بنده بیسواد چرچی در صورتجلسه نوشته شد که شهرداری برای بازار دو کپسول 25 کیلوی آتش خاموش کن و 5 حلقه شلنگ تحویل دهد تا خدای نکرده در زمان آتش سوزی با ترافیک سنگین که در محدود بازار است مامور آتش نشان با موتور خود را به محل آتش سوزی برساند و با وسایل موجود آتش را خاموش یا باعث کسترش آتش شود.

رابعاً: کسی کسی را متهم به خیانت نکرده نمی کند.

۹۸/۲/۱۴ ۱۸:۲۳

وقتی آدم های کوچک به پست های بزرگ میرسند ، همه باید هزینه بدهند ، حتی حیوانات زبان بسته

۹۸/۲/۱۴ ۱۸:۱۴

مهمان عزیز الان کسی به فهم و شعور افراد صنفی توهین و بی احترامی نکرده و نمی کند اگر دقت کرده باشید بنده گفته ام روسای اتحادیه هر چند تعداد اندک نه همه آنها ضمناً لطف بفرمائید نماینده کمسیون نظارت تا الان چندین تخلف را گزارش نموده و چگونه با آنها برخورد شده است؟

مهمان عزیز الان نزدیک به 4 ماه است اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان از اتاق روسای اتحادیه ها و اتاق اصناف شرایط وضعیت اعضای هیات مدیره را خواسته هنوز اتاق اصناف بعد از گذشت نزدیک به 4 ماه هنوز این گزارش را به اداره صنعت،معدن و تجارت ارسال نکرده است.

۹۸/۲/۱۴ ۱۸:۰۸

دوست گرامی ببخشید لطف می کنید بفرمائید:

1-وظیفه اتاق اصناف شهرستان چه می باشد/

2-اتاق اصناف شهرستان چه نقشی در  بین اصناف دارد؟

۹۸/۲/۱۴ ۱۸:۰۷

اولاً از افراد برای خودتون بت درست نکنین

ثانیاً چرا بنظرتون عملکرد اتاق اصناف میانه بی عیب و نقص هست؟
چون متعصب هستین یا ذینفع!

۹۸/۲/۱۴ ۱۷:۳۷

من در بازار ميانه مغازه دارم . دو سال پيش برگه اي توسط دو نفر در مغازه ها با امضاء رئيس اتاق اصناف ميانه و رئيس بيمه ايران (ميانه ) پخش ميشد كه در مورد بيمه آتش سوزي تفاهم نامه امضا شده بود براي مغازه هاي بازار و پاساژ ها و أطراف بازار كه خداي نكرده اگه اتفاقي افتاد جبران مالي از طرف بيمه انجام بگيرد با تشكر از ايشان از بازاريان ميخواهم نسبت به بيمه آتش سوزي مغازه شان حتما اقدام نمايند و تخفيف خوبي بخاطر تفاهم نامه اتاق ميانه ميدند

۹۸/۲/۱۴ ۱۶:۴۷

انتقادی که مطرح کردین همون طور که دوستمان توضیح داده در مطلبش اگر دقت کنید من حیث المجموع مدیر اجرایی توسط اتحادیه منتخب نائین میشود . نقد شخصی به مدیر اجرایی نادیده گرفتن رای خود و همکاران است

پیشنهاد میکنم این مطلب رو که بنده از بالا کپی کردم مجددا ملاحظه بفرمایین تا قانع شوید

من باب به کارگیری مجدد باز نشستگان نیز بحث به گونه دیگری است:

اتاق اصناف نمیتواند{به هیچ طریق}نمیتواند کارمندان بازنشسته خود را مجددا به خدمت گیرد لکن کارمندانی که مشاهده میکنید پس از بازنشسته شدن همچنان در حال خدمت هستند ، کارمند اتاق اصناف نبوده و صرفا مدیراجرایی اتحادیه اند.

مدیران اجرایی اتحادیه توسط هیئت رییسه منتخب واحدان صنفی هر اتحادیه انتخاب میشود و اتاق اصناف قانونا نقشی در انتخاب آنها ندارد.

همانطور که مشاهده کردید این اتهام نیز ناحق بود.

حال دلیل اینکه اتحادیه خود چرا از آن افراد استفاده میکند مبحثی جداست و مرتبط به اتاق اصناف نمیباشد ولی احتمالا دلیلی جز تبحر،کارآمد بودن و سودمند بودن نخواهد داشت کما اینکه اتحادیه خود مختار و مستقل در انتخاب خود بوده و میباشد.

پس خواهشمندم مسائل و قاطی نکنید و اگر نقدی به اتحادیه هست به اشتباه چه عمدی و چه سهوی به اتاق اصناف نسبت ندهید

۹۸/۲/۱۴ ۱۶:۳۱

جناب رشیدی مطالب سنگینی که تو پستش و کامنت هاش بهش دامن زده بود رو بیخیال شده و تسلیم شده و آشکارانه تغییر موضع داده چون پاسخ واقعی گرفته... اومده میگه من نقدم به اینه که چرا نماینده اتاق اصناف + رئیس هیئت امنا بازار+نماینده اداره صنعت معدن تجارت تصویب کردن برای اخذ پروانه کسب باید از آتش نشانی استعلام شود.
اولا که رئیس هیئت امنا بازار که منتخب خودتون هست با رای گیری،نماینده اتاق اصناف هم که باز رئیس منتخب خودت مامور کرده ، نماینده اداره صمت هم که از طرف دولت مستقیما مامور هست چرا این فرآیند رو میخوای باندی جلوه بدی
ثانیا: نمی گم تحصیلات ولی اگر سواد در این حوضه داشته بشه میدونه پیش گیری از آتش سوزی بازار اولویت هست نه مبلغ اندک
وقتی ۳ نماینده ارشد یک چیزی رو امضا کردن دلیل داشته
دلیلشم ابنه که فردا روز کسی مغازه میزنه آتش نشانی نگاه کنه ببینه که اگر احتمالات و خطراتی تهدیدش میکنه آگاهش بکنه و جلوی خطر گرفته بشه .. این اقدام به درد بخور و عاقلانه را ایشون میان به صورت خیانت به مردم جلوه میدن . آخه آقای عزیز فردا روز سر یه سیم معیوب کل بازار متضرر بشن خود جنابعالی نمیایی تو همین سایت تیتر بدی و علمشنگه به پا کنی که بی فکری اتاق اصناف در قبال واحد های صنفی بازار را به آتش کشید. باور کن امثال شما همون اولین کسانی هستند که حمله میکنن .. آخه به شما چی میشه گفت

۹۸/۲/۱۴ ۱۶:۱۵

جناب آقای رشیدی این همه دم از بعضی روسای اتحادیه میزنید مگر قدرت تشخیص شما از افراد صنفی رای دهنده بیشتره من تا جایی که خبر دارم اکثر روسای اتحادیه منتخب جدید هستند الان شما با این حرفات به شعور افراد صنفی توهین میکنید اینهایی که تازه رای آوردن همکی به لیاقت روسای اتحادیه ها ایمان دارند در ضمن شما حضور ذهنتان جواب نمیدهد هر هفته شاید دوهفته یکبار نماینده ای از کمسیون نظارت بر امورات مالی و دفتری اتحادیه ها رسیدگی نموده و موارد خلاف برخورد میشود استدعا دارم اگر برای نمایندگی آماده میشوید لااقل سواد و سطح معلوماتتان را بالا ببرید

۹۸/۲/۱۴ ۱۵:۴۸

در‌خانواده‌اصناف‌‌چه‌اتاق‌اصناف‌چه‌در‌بازار‌
تحصیلات‌معنا‌ندارد
آقای‌رشیدی‌ایراد‌ی در‌نوشته‌هایشان‌ندارند

۹۸/۲/۱۴ ۱۵:۴۲

همچنین به نظر بنده وقتی نقدی به اتحادیه دارند بهتر است به اتاق اصناف ارتباط ندهند و خود آن را با قوانین نظام صنفی برطرف نمایند.. بسیاری از ایراد های گرفته شده درواقع به اتحادیه میباشد نه اتاق اصناف که به دلیلی به اسم اتاق اصناف تمام شده..

۹۸/۲/۱۴ ۱۵:۳۹

خوشبختانه این دوست عزیز خیلی خوب و منطقی و با صبر و حوصله به یک یک شبهات ایجاد شده پاسخ داده است
انشالله نواقص باقی مانده هم رفع میشود
این پاسخ منطقی و شفاف که صحیح و مطابق قانون هست بسیار کار آمد بود... از شما ممنونم برای اتاق اصناف آرزوی موفقیت دارم

۹۸/۲/۱۴ ۱۵:۳۸

جناب آقای رضا هاشمی بنده هیچ موقع منکر خدمات ریش سفید محترم و دیگر ریش سفیدان بازار و شهر نبوده و نیستم. متاسفانه شما مثل اینکه زیاد در جریان نیستید انتقاد در مورد عملکرد ضعیف بعضی از روسای اتحادیه ها در انجام وظایف قانونی خود در بعضی از موارد می باشد. نه خدای نکرده به چالش کشیدن فرد خاص که سالیان سال است در این شهر با اسم و رسم زندگی کرده و می کند. ریش سفیدان بازار اعتبار و ارزش بازار هستند و احترام گذاشتن به آنها وظیفه همه ماست و بنده هم هیچ موقع همچین جسارتی به هیچ یک از ریش سفیدان شهر مخصوصاً ریش سفیدان بازار نکرده و نمی کنم حتی در اتحادیه  ای که عضو هیات مدیره هستم پیشنهاد داده و مصوب نموده ایم که از  ریش سفیدان و پیشکسوتان اتحادیه سالیانه 50 درصد حق عضویت دریافت گردد. البته باید حق عضویت بصورت کامل به اتحادیه واریز شود.

ضمناً باز دوباره اشاره می کنم عزیزان لطفا با نام واقعی خود نظر بدید تا خدای نکرده مشکلی پیش نیاد چون همه این نظرات و کامنت ها قابل شناسایی می باشند.

ایکاش شما و دوستانتان که این همه انرژی در مورد توهین و بی احترامی به بنده می کنیدو انرژی خود را در دادن جواب سوالات را هم می دادید.

الان یک نفر یک سرک به اتاق اصناف شهرستان بکشد می بیند در آنجا افرادی با تحصیلات دانشگاهی هستند بعنوان مدیراجرایی تنها مبلغ 300 هزار تومان حقوق دریافت می کنند ولی در عوض افرادی  هستند به غیر از حقوق بازنشستگی ماهیانه مبلغ بیش از یک میلیون تومان حقوق دریافت می نمایند. یا اینکه کارمند رسمی اتاق اصناف هستند و بعنوان مدیر اجرایی از اتحادیه هم حقوق دریافت می نمایند. که از نظر قانونی کارمندان رسمی و قراردادی بعنوان مامور می توانند در اتحادیه بعنوان مدیر اجرایی مشغول بکار شوند.

انتقاد ما در این مورد است که چرا نباید باعث شویم جوانان تحصیل کرده بیکار بجای بازنشستگان مشغول بکار باشند. حال این انتقاد به طبع عده ای خاص خوش نیامده این چنین به بنده حمله ور شده اند. جناب آقای رضا هاشمی که شک داریم این نام واقعی شما  باشد آیا اینکار اشتباه است.

۹۸/۲/۱۴ ۱۵:۲۹

اتفاقا حراست شبکه بهداشت هم با نفوذ خود عده ای نگهبان وزیر دست خود را در پستهای اداری بدون رعایت مقررات گذاشته ..حراست فرمانداری چرا بی تفاوت هست واقعا روابطی هست یا ضوابط..اشخاص را به نظام بدبین نکنید

۹۸/۲/۱۴ ۱۵:۲۶

انتقاد باید منصفانه باشد نه مغرضانه تا نتیجه مثبت دهد
انتقاد صحیح باعث بهبود میباشد ولی انتقاد نا به جا سبب اختلاف پراکنی میشود
با پست شما موافقم و تشکر میکنم🌷🌷🌷🌷

۹۸/۲/۱۴ ۱۵:۲۲

ای کاش حراست ادارات را هر 4سال تغییر وتحول بدهند تا دخالت ونفوذ در روند ادارات صورت نگیرد

۹۸/۲/۱۴ ۱۴:۴۸

خدا همه را به راه راست هدایت فرماید.
ا دارات و سازمانهایی نیز در میانه هستند که سالیان سال حتی مورد یک انتقاد نیز واقع نمی شوند و یا شهروندانی همچون ... جرات انتقاد از آنان را ندارند!
در میانه فقط هر کس فعالیت خوبی داشته باشد و درستکار باشد فقط مورد هجمه است ولاغیر !

۹۸/۲/۱۴ ۱۴:۴۶

متاسفانه در مقابل انتقاد ، چه منطقی و چه غیر منطقی اکثرا عادت کرده ایم برای سرکوب منتقد ، به او انگ بزنیم ، تهمت بزنیم ، افترا بگوییم ، .....تا شاید اورا وادار به سکوت کنیم ، وهمین امر باعث میشود جامعه پیشرفت چندانی نداشته باشد که هیچ بلکه تنزل هم بکند ، دوستان و همقطاران عزیز لطفا در مقابل پرسش منتقد لطفا با دلیل و مدرک جواب منتقد را بدهیم ویا حرف وی را تایید کنیم ، ضمنا خودرا جای منتقد بگذاریم و ببینیم در مقابل سوال بجای پاسخ فرافکنی بشود و یا تهمت ناروا و انگ بزنیم مورد قبول واقع خواهد شد یانه ، اما در مقابل ارسال لوازم و .... به جبهه باید عرض کنم که این عمل دلیل بر حقانیت اتاق اصناف نمیتواند باشد ، فرض میکنیم بنده حقیر خلافکار هستم اما چون بدهی یک نفر را پرداخت کرده ام میشوم انسان درستکار ؟ و .... لطفا پاسخ منطقی در مقابل منتقد اراءه بدهیم و بیخودی همدیگررا تایی نکنیم ....

۹۸/۲/۱۴ ۱۴:۰۶

جناب آقای رشیدی

کل کلکسیون افتخارات خاندان جنابعالی که خود شما رو هم قبول ندارن  اندازه یک سال خدمت و یک صدم افتخارهای این ریش سفید نیست

خودتونم اینو بهتر میدونید 

خواهشمندم احترام نگه داریم و قلب همو درد نیاریم که باعث واکنش نشه

 

۹۸/۲/۱۴ ۱۳:۵۹

من به پیشنهاد یکی از دوستان سر به این سایت و این مطلب زدم
ابتدا که این مطلبو خوندم فک کردم اینم مثل بعضی خیلی چیزا الکیه
چون واقعا باورش سخته که اتاق اصناف شهر کوچکی مثل میانه چند تا خودرو گران قیمت به جبهه عازم کنه
یا باورش سخته بگیم جزو اولین ها در کشوره که اومده ملک خریده
ولی امروز که از بزرگا پرسیدم اکثرا تایید کردن
راستش ایاقیم یرع یاپیشدی
به نظرمن به این مجموعه باید احسنت گفت و انتقاد به نحوه سازنده و کمکی انجام بشه نه اینکه چوب لای چرخ گذاشتن
انشالا که هر نواقصی هم که هست برطرف بشه و شاهد ایده آل ترین ها باشیم
به نوبه خودم به شورای اصناف تبریک میگم

۹۸/۲/۱۴ ۱۳:۳۸

احسنت
البته مردم به سخن های اینگونه افراد بی توجه هستند ولی خب اینگونه روشنگری ها باعث مباهات هست
تشکر میکنم
نمک نشناس نیستیم خدمات اتاق اصناف یادمان هست و خواهد بود

۹۸/۲/۱۴ ۱۳:۳۷

ممنونم مطلب روشنگرانه ای بود..
تشکر از شما عزیز

۹۸/۲/۱۴ ۱۳:۲۷

جناب آقای سعید محمدی شما در مطلب اشاره نموده اید:

به عنوان یک فرد صنفی در ارتباط با اداره نمیتوانم بی انصافی را تحمل کنم و لازم میدانم در حد دانش خود برخی توضیحات را من باب شائبه های ایجاد شده بیان نموده و به ایجاد تنش ها و عوام فریبی پایان دهم.

لطف می کنید بفرمائید:

1-شما در چه صنفی مشغول به فعالیت می باشید؟

2- آیا در هیات مدیره اتحادیه ای عضو بوده و هستید؟

3- تا چه اندازه از مشکلات اتحادیه ها و اتاق اصناف شهرستان خبر دارید؟

4- آیا شما از علت برکناری مدیر اجرایی توسط هیات مدیره یکی از  اتحادیه ها خبر دارید؟

5- آیا خبر دارید نماینده اتاق اصناف شهرستان، رئیس هیات امنای بازار و نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان میانه با امضای صورت جلسه مصوب نموده اند در زمان نقل و انتقال و اخذ پروانه کسب و در مواردی که نیازمند استعلام از ادارات باشد از سازمان آتش نشانی استعلام شود.یعنی هر واحد صنفی به سازمان آتش نشانی جهت بازدید هزینه بازدید پرداخت نماید حالا جواب مثبت یا منفی داده شود بماند. انتقاد ما در این موارد می باشد. لطفا جواب سوالات را بدهید.

۹۸/۲/۱۴ ۱۳:۰۹

با سلام،شما همه نظرات را که منتشر نموده اید از صحت و درستی آنها کاملا یعقین دارید چون اگر خلاف آن ثابت شود طبق قوانین ساید باید خود شما جوابگو باشید. هدف بنده و دیگر دوستان و مدیران سایت خدای نکرده تخریب شخص یا گروهی خاص نیست هدف اصلی بنده و دیگر دوستان پیشرفت،توسعه پایدار و حل مشکلات شهر می باشد نه خدای نکرده چیز دیگر البته مشخص است افرادی که این چنین به بنده حمله کرده اند چه کسانی هستند و هدفشان چه می باشد. بنده اگر بخواهم مثل خود آقایان برخورد کنم و در دفاع از خود مدارکی که وجود دارد را منتشر نمایم. مشخص است چه وضعیتی پیش میاید. ولی هدف ما  خدای نکرده  تخریب کسی یا عده ای خاص نیست برادر گرامی هدف ما حل مشکلات و عملکرد مثبت اتحادیه ها و اتاق اصناف شهرستان در انجام وظایف قانونی به نحوی احسن می باشد. از تمای اعضای سایت و شهروندان عزیز عذرخواهی و پوزش می نمایم اگر کامنت های خارج از مطلب گذاشته شد.

۹۸/۲/۱۴ ۱۳:۰۸

بس است آقای رشیدی
به کار گیری واژه هایی چون از خود بی خود شده اند ، کنتر می اندازد و.... خود گویا میزان تحصیلات عالی شماست .
به نظر من ابتدا تحصیلات خود و سواد خود را افزایش دهید تا بتوانید ظرفیت نقد و دخالت را در خود ایجاد کنید.
بی سوادی و ادعا درکنار هم آفت است
آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند

۹۸/۲/۱۴ ۱۲:۴۶

مطمئن باشید از آن طریق اقدامات لازم را انجام داده ایم. ما داریم نقد می کنیم افرادی که ... می کنند کسانی هستند که با اقدامات قانونی و انتقادات ما بخاطر به خطر افتادن منافع شخصی خود این چنین از خود بی خود شده با توهین و بی احترامی بخاطر منحرف نمودن افکار عمومی فرافکنی می کنند. لطفا جواب سوالات را بدهید. ضمنا اینجا سایت است نه گروه تلگرامی شرکت در بحث  های مطالب سایت با گروه تلگرامی فرق می کند.

۹۸/۲/۱۴ ۱۲:۴۵

سلام

بله صحیح میفرمایید. منتهی بسیاری از نظرات را اعضا داده اند

با نهایت احترام

تشکر از ارائه دادن نظرات مفید شما و ممنون بابت رعایت ادب

سپاسگزار

۹۸/۲/۱۴ ۱۲:۳۶

اگر بقول شما رشیدی شهرداری را اذیت می کنه بخاطر منافع شخصی خود نمی باشد ضمنا اگر بدنبال پست و مقام بودیم مثل عده ای خاص پاچه خواری می کردیم. ضمنا طبق قوانین سایت کامنت های که با نام غیر واقعی و بعنوان کاربر مهمان منتشر می شود مسئولیت آن با نشر دهنده می باشد. ضمناً شما و دیگر دوستانتان جواب سوالات را بدهید لطفا فرافکنی نفرمائید. با این کامنت های توهین امیز نمی توان افکار مردم را عوض کرد در انتخابات مردم نشان دادند محبویت آقای ... که از آقای ... حمایت می کرد باعث شد چقدر رای بیاورد. با آن رای عضو شورای اسلامی شهر نمی توان شد.

۹۸/۲/۱۴ ۱۲:۳۰

آقا ی رشید نقد بکن
ولی یاوه گویی نکن
اصناف با انتخابات اداره میشه
اعتراض بی جا یعنی دمکراسی پذیر نبودن
کمیسیون نظارت هم به اصناف نظارت میکنه
اگر موضوعی هم هست قانونی اقدام کن و نتیجه بگیر بعد نتیجه رو ارائه بده
کمیسیون نظارت و اصناف قانون دارند و قوه قضاییه منتظر شماست
هر که سخن زیاد گوید عمل اندک کند
خواهشها به نظرات احترام بزار و مغلته نفرما

۹۸/۲/۱۴ ۱۲:۱۸

این رشیدی شهرداری را نیز اذیت میکنه
به این یه پستی مقامی چیزی بدین ساکت بشه
یادم وقتی از فرمند می نوشت ناگهان دیگه ننوشت چرا که پستی گرفت البته اون ها هم از سر بازش کردن

۹۸/۲/۱۴ ۱۲:۱۴

متاسفانه یکی از مشکلات اصلی و مهم که باعث عدم پیشرفت، توسعه پایدار و حل مشکلات می شود. واکنش عده ای خاص به انتقادات از عملکرد ضعیف سازمان ها،نهادها، ادارات و ... می باشد. این افراد با فرافکنی سعی می کنند افکار مردم را از موضوع اصلی که انتقاد از عملکرد ضعیف سازمان ها،نهادها،ادارات و... می باشد منحرف نمایند و از هر ابزاری که بتوانند از آن آن برای رسیدن به اهداف خود استفاده می نمایند.

۹۸/۲/۱۴ ۱۲:۰۸

عالی عالی
تا کور شود هر آنکه نتوان دید

۹۸/۲/۱۴ ۱۲:۰۱

سلام 

نقد به جایی بود.

منتشر کردم

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۵۸

ضمناً این سایت جای توهین و تخریب به افراد نمی باشد اگر دلیل یا مدرکی دارید که خلاف گفته های بنده را ثابت می کند بفرمائید. هرچند بنده  و دیگر دوستان که در این سایت به این نوع ادبیات عادت کرده ایم.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۵۵

*********

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۵۳

اقدامات قانونی از چند ماه پیش شروع شده است و به نتایجی هم رسیده است. البته فعلا از 20 نفر به اندازه انگشتان است که دارند اظهار نظر می کند. یاد علی زمانی بخیر که در زمان انتخابات هم با طرفداران یکی از نمایندگان هم همین داستان را داشتیم.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۴۹

خوب لطف کنید حکم حبس این م.ر را ارائه دهید. شما این ادعای خود را می توانید ثابت کنید.

ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامی

هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله نامه یا شکواییه یا مراسلات یا عرایض یا گزارش یا‌توزیع هر گونه اوراق چاپی یا خطی با امضاء یا بدون امضاء اکاذیبی را اظهار نماید یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت راساً یا به عنوان نقل‌قول به شخص حقیقی یا حقوقی یا مقامات رسمی تصریحاً یا تلویحاً نسبت دهد اعم از اینکه از طریق مزبور به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به‌غیر وارد شود یا نه علاوه بر اعاده حیثیت در صورت امکان، باید به حبس از دو ماه تا دو سال و یا شلاق تا (۷۴) ضربه محکوم شود.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۴۵

خیلی جالب است از 24  کامنت 13 کامنت منتشر شده است. بیشتر کامنت ها هم در مورد ... است. جناب محمدی چرا همه کامنت ها را منتشر نمی کنید تا مردم بهتر قضاوت کنند.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۳۸

تا جایی که بنده اطلاع دارم 

همین جناب م.ر    یک بار برای همین کارهاشون به حبس محکوم شدند

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۳۶

دوستان توجه کنید..

این برادر به تنهایی فاز تخریب برداشته.

کسی که حرفش درست باشه پیگیری میکنه و به نتیجه میرسه نه اینکه بیاد جواب ۲۰ نفرو بده و ب زور بهشون بگه شما اشتباه میکنین

انتخابات و قانون پشتوانه اصناف بوده و هست

هر مفت را همه میتوانند بزنن 

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۳۳

شما که ادعای شفاف سازی دارید لطفا از اداره صنعت و معدن درخواست نمائید تا یک بازرس و حسابرس برای اتاق اصناف بفرست بعد مشخص شود چه کسی ... می گوید.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۳۱

دوست گرامی اتاق اصناف  در زمان چنگ از جیب و حساب خود این وسایل را می فرست در زمان جنگ همه هر چه در توان داشتن به جبه ها کمک می کردند. آن زمان ما نبودیم ولی پدران ما بودند. الان هم همین کار را ما می کنیم.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۳۰

همه مختار هستند که حرفشان را بزنند کسی منکر آن نیست چون حرف کنتور نمی اندازد. عملکرد بنده هم در اتاق اصناف و اتحادیه مشخص است نیازی به دفاع کردن اینجا ندارم چون اعتقادم بر این است اتاق اصناف مطلق برای همه اصناف می باش نه برای عده ای خاص همه باید در حل مشکلات آن تلاش کنیم بنده هم به اندازه خود سعی نموده ام این کار را بکنم.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۲۶

اتاق اصناف میانه حرف نداره کارشون خیلی خوب هستش خدا از شون راضی باشه

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۲۵

بله کاملا درست است افرادی که حرف حق می زنند ... هستند و باید به مراجع قضای معرفی بشوند و افردی که بدون مجوز از حساب اتحادیه پول برداشت می کنند و ... خود را پرداخت می نمایند تقدیر و تشکر شوند.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۲۴

ببینید بنده حرفم را زدم

بقیه دوستان هم حرفشان رو زدن

اکثریت قضاوت خواهند کرد

که البته سوابق نشان داده شما برای رای اکثریت احترام قائل نیستین

سوال من از شما چیز دیگریست

لطفا جواب آن را دهید

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۲۳

دوست گرامی مگر جنگی بوده در آن کسی پیروز یا شکست بخورد. شما اگر اطلاع دارید بفرمائید. متاسفانه بنده پول آنچنانی ندارم مثل عده ای پول بدهم مدرک بگیرم ضمناً مدرک تحصیلی آقای ... چه می باشد. شاید مدرک تحصیلی بنده هم همان باشد.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۱۹

دوست گرامی  بزرگترین پشتوانه اتاق اصناف بازایاران عزیز هستند که چندین سال  حق عضویت خود را پرداخت نموده اند. خوب مسئله ای نیست که یک حسابرس و بازرس بیاید کلیه پرونده ها را بازرسی  و نتیجه را اعلام نماید و خود مردم قضاوت کنند.

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۱۷

این برادر رشیدی هم نمیخواد شکست رو قبول کنه😂

مرتضی جان میشه بپرسم مدرک تحصیلی شما چیست که در این سطح فعالیت دارین؟

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۱۵

آقاي(copy . Paste ) كار سهم خواه.خوبي؟

۹۸/۲/۱۴ ۱۱:۱۱

با سلام خدمت دوست گرامی بنده هم بعنوان یک فرد صنفی و کسی که 8 سال عضو هیات مدیره اتحادیه می باشم خدمت شما و دیگر دوستان جهت اطلاع و آگاهی شما و دیگر دوستان مطالبی را عرض می کنم.

1- در مورد اینکه اتحادیه ها و اتاق اصناف شهرستان ها نهاد مردمی و خودگردان می باشند و هیات مدیره با رای اعضای اتحادیه و عیات رئیسه اتاق با رای روسای اتحادیه و مدیران اجرایی با رای هیات مدیره انتخاب و مشغول بکار می شوند در آن هیچ شکی نیست اگر دقت کرده باشید در مطلب قبلی به آن اشاره شده بود..

2- در مورد اینکه اتاق اصناف اقدام به استخدام افراد در این مدت نموده است فکر نمی کنم کسی در جایی همچین ادعای کرده باشد که اتاق اصناف همچین کاری نموده است.

3-در مورد انتخاب مدیران اجرایی توسط هیات مدیره متاسفانه در بعضی اوقات شاهد این هستیم هیات مدیره به علت کم کاری و... مدیر اجرایی خود را برکنار و فرد دیگری را معرفی نموده است که پس طی مراحل قانونی جهت تغییر مدیران اجرایی افرادی با واسطه گری چه از داخل اتاق یا... با پس گرفتن امضای عده ای از هیات مدیره باعث بکار گیری دوباره مدیره اجرایی که از نظر قانونی توسط هیات مدیره برکنار شده می باشند.

4- طبق ماده 37 قانون نظام صنفی، ایجاد هماهنگی بین اتحادیه‌ها، نظارت بر عملکرد آنها و راهنمایی صنوف. تنظیم و تصویب آئین‌نامه‌های مالی، استخدامی، اداری، آموزشی و تشکیلاتی ‌اتحادیه‌ها و تغییرات آنها. اجراي مصوبات هيأت عالي نظارت، كميسيون نظارت و اتاق اصناف ايران حسب مقررات اين قانون. رسیدگی به اعتراض افراد صنفی نسبت به تصمیمات اتحادیه‌ها. تصویب بودجه، ترازنامه و صورتهای مالی اتحادیه‌ها پس از رسیدگی به آنها و ‌نظارت بر عملیات مالی اتحادیه‌ها. جزو وظایف اتاق اصناف شهرستان می باشد ولی متاسفانه اتاق اصناف شهرستان در انجام این وظایف بصورت کامل عملکرد ضعیف داشته و دارد.

5-یکی از شرایط شرکت در انتخابات و عضویت در هیات مدیره اتحادیه ها داشتن پروانه کسب معتبر می باشد که طبق تبصره بند 9- ماده 3- آیین‏ نامه اجرایی نحوه برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرسان اتحادیه های صنفی پروانه كسب معتبر، مجوزی است كه تاريخ اعتبار آن منقضی نگرديده، صاحب آن تغيير شغل نداده و واحد صنفی خود را به غير واگذار نکرده باشد، واحد صنفی فعال و مكان آن تغيير نيافته باشدمی باشد. طبق ماده 20 همین آیین نامه چنانچه هر يك از اعضاء هيات مديره برابر اعلام کتبی هر يك از مراجع استعلام شونده در طول دوران تصدي، مواردی از شرایط مندرج در ماده 3 این آیین‏نامه را از دست بدهد، مراتب به رئيس كميسيون اعلام می گردد و در صورت اسقاط شرايط فرد مورد نظر، با رای کمیسیون نسبت به جايگزينی علی ‏البدل اقدام می نمايد.

آیا همه اعضای هیات مدیره با توجه به تبصره بند 9 ماده آیین نامه پروانه کسب معتبر داشته و دارند و هیچ کدام از اعضای هیات مدیره شرایط اسقاط را نداشته و ندارد؟

اتاق اصناف شهرستان در این مدت تا چه اندازه توانسته است این آیین نامه را بطور درست اجرا کند؟

جناب محمدی لطفا به سوالات مطرح شده پاسخ دهید. ضمنا بقول شما اصناف بی انصاف حق قانونی شان است از اتحادیه ای که عضو آن هستند و اتاق اصناف شهرستان در مورد عملکرد ضعیفشان در مورد بعضی موارد انتقاد نمایند. بودجه اتحادیه ها و اتاق اصناف شهرستان با مبالغی که اصناف به حساب اتحادیه ها و اتاق واریز می شوند تامین می شود.

آیا انتقاد در مورد عملکرد ضعیف  اتحادیه ها و اتاق اصناف  در بعضی موارد و در خواست صورت درآمد و هزینه آنها بی انصافی است.

 

 

 

 

 

 

۹۸/۲/۱۴ ۱۰:۵۶

بنده هم به عنوان یک خانم از اتاق اصناف راضی هستم

برادرانه به من کمک کردند

خداوند یاورشان باشد

۹۸/۲/۱۴ ۱۰:۳۹

احتمالا آقايان دنبال سهم خواهي از اتاق اصناف بودند كه به در بسته خورده اند و دارند شايعه پراكني انجام ميدهند.خدا نكند آن افراد در انجا به مقصودشان برسند چونكه طمع قدرت باعث ميشود هر روز مغازه اي را پلمپ كنند و مردم را در مقابل شان ببينند كه از آنها خواهش و تمنا ميكنن.خدا آن روز را نياورد

۹۸/۲/۱۴ ۱۰:۳۹

بنده به عنوان یک واحد صنفی سعی میکنم این مطلب را به تمامی همکاران خود نشان داده و از آن ها بخواهم نظرات خود را دهند . تا امثال افرادی که چشم بسته و دهان باز میکنند بفهمند که اتاق اصناف بیصاحب نیست و در وحله اول واحد های صنفی صاحبان آن هستند. خواهشمندم شما نیز این مطلب را نشر ذهین تا حق به حقدار برسد. 

مردک گمان کرده اتاق اصناف هم مثل شهرداری و تاکسیرانی بدون پشتوانه است..

نه خیر  .. پشتوانه ی او رای اعضا و صنوف هست

ممنون بابت این مطلب قشنگ 

۹۸/۲/۱۴ ۱۰:۳۵

اين نقل از پدرم ميباشد؛

در زمان زلزله در اردبيل و يكي از كشورهاي أطراف(ميگن آذربايجان يا ارمنستان.دقيق يادش نيست)).و جنگ تحميلي اتاق اصناف ميانه يكي از بازوهاي توانمند كمك رساني بود و مديريت اصناف ميانه كمك شايان و قابل توجهي با كمك اصناف به اين مناطق ارسال نمود

۹۸/۲/۱۴ ۱۰:۳۰

چندي پيش جهت انجام كاري به اتاق رئيس اصناف رفته بودم كه نفري از من جلو تر اونجا بود و كارش را به رئيس اصناف ميگفت كه در كمدي شيشه اي ديدم كه تقديرنامه اي با عنوان اتاق أصناف نمونه كل كشور از اتاق اصناف ايران به ايشان داده اند.

افراد كوتاه بين و كوتاه نظر مانع توسعه شهر بوده و به خاطر سهم خواهي دست به هر كاري ميزنن

۹۸/۲/۱۴ ۱۰:۲۵

آری

بعضی مدعیان سنشان قد نمی داد

کجا بودن وقتی اتاق اصناف به تنهایی چندین خودرو توییتا فرستاد جبهه

کدوم اتاق اصناف تو کدوم شهرستان هم سطح میانه این کارو تونست بکنه

تو زمان کدوم مدیریت انجام شد

فراموش کار و نمک نشناس نباشیم 

۹۸/۲/۱۴ ۱۰:۱۴

ضمن تشکر از شفاف سازی شمابه نظر من جواب افراد اراجیف باف را نباید داد و از طریق مراجع قانونی اقدام نمود.

۹۸/۲/۱۴ ۱۰:۰۲

کاملا درست و متین فرمودید

۹۸/۲/۱۴ ۰۹:۵۸

احسنت برادر
من فردی که جدیدا استخدام شده رو می شناسم
مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید بهشتی داره
خیلی خوش اخلاق و با سواد هم هست
البته شما شبهات رو رفع کردین

۹۸/۲/۱۴ ۰۹:۴۳

دست مریزاد آقای محترم واقعا حق مطلب را بیان فرمودید
کسانی هستند که عدم موفقیت و اقبال مردم را که شناختی دقیق از ایشان دارند و سابقه ورشکستگی ان را خوب میدانند بپای دیگران مینویسند به این منتقد محترم بفرمایید آرزوی ریاست بر مسند اصناف زیبنده افراد لایق و کاردان وشایسته ای است که در دوران سی و چهل ساله نشان دادند وبقول دوست محترم هنوز اقبال و رای عامه را پشتیبان خود دارند بیایید به خود آییم بخاطر یک دستمال قیصریه را به آتش نکشیم

۹۸/۲/۱۴ ۰۸:۴۰

باتشکر و قدردانی از احساس مسولیتی که کردید و جهت تنویر افکار عمومی اراءه فرمودید ،

اما یک پیشنهاد :

کسبه محترم ( دارندگان پروانه کسب ) بیایند ترتیبی اتخاذ نمایند که هر فرد مسول ، چه امور دفتری و اجرایی و چه ریاست اتحادیه و چه ریاست اصناف ، بیش از 2 دوره نتوانند کاندید شوند ، در اینصورت میتوان آنهایی که ایده و دیدگاه های تازه و خوبی دارند ، هم اتحادیه و هم اتاق اصناف را به روز کرده و چنین بدبینی در جامعه بوجود نیاید

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز