کد خبر: ۶۰۹۵۳
۵۲۲ بازدید
۵ دیدگاه

تشریح آخرین وضعیت ۷ طرح فولادی

۱۳۹۵/۴/۸
۱۲:۰۷

تشریح آخرین وضعیت ۷ طرح فولادی

استفاده از تجهیزات اروپایی به جای چینی در طرح های فولادی

رییس هیات عامل ایمیدرو با تشریح آخرین وضعیت اجرای ۷ طرح فولادی، گفت: به جای استفاده از تجهیزات چینی در بخش های اصلی طرح های فولادی، تجهیزات اروپایی جایگزین شدند.

مهدی کرباسیان در خصوص آخرین وضعیت اجرای ۷ طرح فولادی گفت: اگرچه تست سرد فولاد سپید دشت در استان چهارمحال و بختیاری برای تولید آهن اسفنجی شروع شده اما متاسفانه به دلیل اینکه ۱۳۰ متر از لوله آب مورد استفاده در این طرح فولادی به یک معارض برخورد کرده است، مشکلات عمده ای بوجود آمده که حتی مقامات استان نیز نتوانسته اند آن را حل کنند، بر همین اساس تولید فولاد از این طرح که می توانست در تیرماه امسال عملیاتی شود، یک ماه به تاخیر خواهد افتاد و امیدواریم موضوع حل شود تا این طرح فعال شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: شادگان به عنوان دومین پروژه از هفت طرح فولادی که برنامه نهایی برای راه اندازی آن شهریورماه امسال بوده، در حال تکمیل است و مشکلات بخش آهن اسفنجی این طرح و برق آن رفع شده و پیش بینی ما این است که در مردادماه امسال، به مدار آید و بخش آهن اسفنجی آن به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن فعال شود.

وی گفت: بخش آهن اسفنجی فولاد نیریز به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن در مهر یا آبان ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید، ضمن اینکه پیش بینی این است که بخش آهن اسفنجی حداقل یک یا دو طرح دیگر از مجموعه طرح های فولادی به زودی به بهره برداری برسد. برای فولاد میانه هم امید داریم در سه ماهه سوم امسال، طرح به بهره برداری رسد و یک طرح دیگر آن هم در سه ماهه چهارم به بهره برداری برسد.

به گفته کرباسیان، در مذاکراتی که برای تامین مالی طرح های فولادی در حال انجام است، تلاش شده تا تجهیزات اصلی ماننده کوره، ابزار الکترونیک و ماشین برق از تجهیزات اروپایی استفاده شود در حالی که پیشتر به دلیل تامین مالی به صورت فاینانس از چین، قرار بود تجهیزات از این کشور تامین شود .

/انتهای پیام

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۴/۹ ۰۱:۳۸

با این حساب و کتاب و در بدترین شرایط، در پایان سه ماهه ی سوم امسال این طرح به بهره برداری خواهد رسید. کمتر از شش ماه تا شروع به کار این شرکت زمان باقی است. نه تست پزشکی و نه دعوت به آموزش شده ایم. این مسئولین محترم چگونه مساله ی تست پزشگی و آموزش را در بازه ی زمانی کمتر از 6 ماه جای خواهند داد. خدا به فریادمان برسد.

۹۵/۴/۸ ۲۲:۰۷

بخش آهن اسفنجی فولاد نیریز به ظرفیت ۸۰۰ هزار تن در مهر یا آبان ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید، ضمن اینکه پیش بینی این است که بخش آهن اسفنجی حداقل یک یا دو طرح دیگر از مجموعه طرح های فولادی به زودی به بهره برداری برسد

۹۵/۴/۸ ۲۲:۰۵

با سلام مطلب عینا از سایت ملی فولاد کپی شده است

۹۵/۴/۸ ۲۰:۲۵

کل جملات نا مفهموم بود. طرح نیریز که از میانه عقب تره مهر ماه به بهره برداری برسد .میانه سه ماهه سوم و یک طرح دیگر آن؟ یکی دو طرح دیگر هم بزودی به بهره برداری برسد؟

۹۵/۴/۸ ۱۹:۱۸

طرحی که قرار است پاییز به بهره برداری برسد نباید تابستان نفراتش آموزش ببینند؟

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز