کد خبر: ۹۰۱۴۸
۹۸۵ بازدید
۱۸ دیدگاه (۱۷ تایید شده)

ضرورت ورود دادستان میانه به وضعیت راههای نا ایمن میانه

۱۳۹۸/۵/۳۰
۰۹:۰۷

شهرستان میانه از قدیم الایام بر سر راههای مواصلاتی مهم قرار داشته است. از گذشته های دور تا حدود 12 سال قبل کلیه خودروهای باری، سواری و مسافری مسیر ایران – اروپا و استانهای آذربایجان شرقی و غربی به سمت مرکز و بالعکس ، بالاجبار از میانه عبور می کردند. ولی از 12 سال قبل با بهره برداری از اتوبان زنجان – تبریز خودروهای عبوری از این مسیر دو جاده متفاوت پیش روی خود دارند. یکی جاده ای عریض با 3 باند رفت و 3 باند برگشت، ولی کوهستانی و دارای گردنه های متعدد(اتوبان) ، دیگری جاده ای باریک با یک باند رفت و یک باند برگشت ، ولی مسطح و بدون پستی و بلندی(جاده قدیم).

با بررسی دستگاههای تردد شمار سازمان راهداری مشخص می شود که در حال حاضر میزان تردد در دو جاده فوق تقریبا برابر می باشد. علیرغم این موضوع توجه دستگاههای ذیربط به جاده قدیم میانه چه از حیث تعریض و افزایش تعداد باندهای آن که بر عهده اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی می باشد و چه از حیث نگهداری و ایجاد ایمنی آن که بر عهده اداره کل راهداری استان آذربایجان شرقی می باشد. کمتر شده است. بطوریکه تعریض و چهار بانده نمودن جاده میانه سرچم که از مصوبات سال 1385 هیات وزیران بوده و یکی از پروژه های استانی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی می باشد طبق اطلاعات مندرج در وبسایت اینترنتی اداره کل فوق حداقل زمان لازم جهت اتمام پروژه چهار بانده شدن میانه سرچم 36 سال برآورد شده است.تاسف بار تر از آن اینکه جهت تعریض و چهار بانده شدن جاده خطرناک میانه تبریز هیچ برنامه و پروژه ای تعریف نشده است. از طرف دیگر ضعف اداره راهداری و حمل و نقل میانه در نگهداری و رفع نواقص جاده در وضعیت فعلی از جمله ترمیم و رفع خرابی حد فاصل شهر میانه تا پلیس راه و ایجاد روشنایی در آن مسیر و سایر نقاط حادثه خیز بین شهری و روستایی باعث بروز تصادفات مرگبار و ایجاد خسارت مالی به خودروهای مردم شده است.

در این خصوص علیرغم انتظار از نمایندگان محترم میانه در مجلس شورای اسلامی جهت استفاده از ابزارهای قانونی(تذکر،سوال و استیضاح مسئولان اجرایی)در راستای رفع مشکلات مردم ، هیچ اقدام در خور توجهی از سوی آنان انجام نشده است.

با عنایت به بند 2 اصل یکصدو پنجاه و ششم قانون اساسی که به موجب آن احیاء حقوق عامه یکی از وظائف مهم قوه قضائیه قلمداد شده است. از طرفی مستندا به ماده 290 قانون آئین دادرسی کیفری مصوب 1392 ، پیگیری و نظارت بر دعاوی مربوط به جرائم راجع به اموال، منافع و مصالح ملی و خسارت وارده به حقوق عمومی از طریق مراجع ذیصلاح داخلی، خارجی و بین المللی به دادستان محترم کل کشور محول شده است. لذا از دادستان محترم عمومی و انقلاب میانه به عنوان مدعی العموم انتظار می رود به موضوع فوق ورود نموده و در راستای احقاق حقوق عامه و رفع یکی از اصلی ترین مشکلات عمومی مردم منطقه اقدام عملی انجام دهد.

سعید صادقیان

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۵/۳۱ ۲۳:۳۰

 

از نماینده ولی فقیه در استان درخواست می کنم تا زمانی که جاده های میانه چهار بانده نشود مسئولان استانی ذیربط ( مدیرکل راه و شهرسازی و معاونان  مدیر کل راهداری و معاونان و معاون عمرانی استاندار) را مجبور کند برای رفتن به مرکز از جاده تبریز میانه زنجان استفاده کنند

۹۸/۵/۳۱ ۲۰:۴۱

احتمالا مسئولین هم از ترس اینکه خدای نکرده تصادف کنن به خاطر اون ورود نمی کنن

۹۸/۵/۳۱ ۱۸:۱۵

بله خلاصه هیچ کس معصوم نیست اما مست داریم تا مست
جرم داریم تا جرم منتهای جرم یکی سبقت ممنوع است اما جرمی هست مثل اختلاس میلیاردی ، بی توجهی به جان باختن افراد بی شمار در راهها وقتی که می توان با اتخاذ یک روش ساده آن را کاهش داد مسائل را توجیه نکنیم

۹۸/۵/۳۱ ۰۷:۵۸

خب این گل پسرها وارد میدان شوند پس منتظر چی ماندند؟

۹۸/۵/۳۱ ۰۰:۳۳

بی .... ها استعفا استعفا استعفا استعفا استعفا‌استعفا

۹۸/۵/۳۰ ۲۱:۵۷

فعلا بهترین راه حل منع عبور و مرور کامیون هاست تبریز به میانه دیگه سه ساعت هم نمیشه رفت

۹۸/۵/۳۰ ۲۰:۳۴

یعنی امکان دارد دادستانی ورود کند؟
به نظرم اگر از سوی دادگستری میانه اقدامی نشود تعدادی از میانه ایهای جوان و دوستدار میانه هستند که ارتباط خوبی با آقای رییسی قوه قضاییه دارند و لازم است آنان نیز پای کار بیایند و موضوع را به ریاست قوه قضاییه جهت اقدام قاطع در زمینه مسیر قتلگاه بستان آباد میانه سرچم ارایه نمایند.

۹۸/۵/۳۰ ۱۵:۳۲

درد میانه اینه ک مسئولی ک بابت مسئولیتش از بیت المال حقوق میگیره وظیفشو نمیدونه؟!

مگه مسئولا تو میانه زندگی نمی کنن و نمی بینن وضع جامعه ، شهر،خیابون و...
احتمالا با این کاراشون مقدمات ظهور رو فراهم میکنن%

۹۸/۵/۳۰ ۱۴:۱۵

متاسفانه تا زمانی که مدیران ما منافع شخصی را به منافع عمومی ترجیح دهند وضع همین است.

تا زمانی که مدیر راه و شهرسازی درگیر پایان نامه فوق لیسانس خود باشد تا قبل از بازنشستگی مدرک فوق را بچسباند وضع همین است.

تا زمانی که مدیر اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای به فکر پر کردن سهمیه نظام مهندسی خود باشد و همچنین اغلب کارشناسی های رسمی دادگستری شهرستان را رسیدگی کند دیگر فرصتی به فکر در مورد ایمن سازی جاده باقی نمی ماند.

۹۸/۵/۳۰ ۱۳:۳۳

روزه یک سو شد و عید آمد و دل‌ها برخاست
می ز خمخانه به جوش آمد و میباده نوشی که در او روی و ریایی نبود
بهتر از زهدفروشی که در او روی و ریاست

ما نه رندان ریاییم و حریفان نفاق
آن که او عالم سر است بدین حال گواست

فرض ایزد بگزاریم و به کس بد نکنیم
وان چه گویند روا نیست نگوییم رواست

چه شود گر من و تو چند قدح باده خوریم
باده از خون رزان است نه از خون شماست

این چه عیب است کز آن عیب خلل خواهد بود
ور بود نیز چه شد مردم بی‌عیب کجاست

۹۸/۵/۳۰ ۱۳:۱۶

گر حکم شود که مست گیرند

در شهر هر آنکه هست گیرند

۹۸/۵/۳۰ ۱۲:۵۴

بنام خدا
اگه دادستانی دنبال مقصر باشه و افرادی که مقصرن بازخواست و مجازات بشن اونوقت درست میشه و مسئولین میفهمن که باید پاسخگوی مشکلات باشن.

۹۸/۵/۳۰ ۱۱:۲۸

سلام متاسفانه نمایندگان شهرستان و مدیر اداره راه و شهرسوزی ..... هم کلا بیخیال شهرستان هستن

۹۸/۵/۳۰ ۱۱:۲۶

جناب صادقیان عزیز هنوز در مورد تخلفات پیمانکاران ورودی و خروجی شهر که وضعیتش کاملا واضحه و تخلفات گسترده ای صورت گرفته نه شورا نه جناب دادستان ورود نکردن یا شایدم ورود کردن و هنوزخارج نشدن

۹۸/۵/۳۰ ۱۱:۱۱

تصویب میشه بخاطر انتخابات، پس از گرفتن رای،فراموشی.

۹۸/۵/۳۰ ۰۹:۳۹

مدیر بی کفایت باید کنار برود

۹۸/۵/۳۰ ۰۹:۳۵

خیلی موارد وجود دارد طرح عمرانی تصویب شده بودجه تخصیص نیافته یا بودجه نبوده یا پیگیری نشده اینها را نمایندگان و مسولین محلی باید توضیح دهند اما دادستانی اگر بتواند در مورد عدم تردد خودروهای سنگین با مبدا و مقصد غیر شهرستان میانه در این مسیر جاده ترانزیت اقدام کند به کاهش تلفات خواهد انجامید

اخبار روز