کد خبر: ۱۴۹۱۷
۷۲۹ بازدید
۰ دیدگاه

ورود2 فروند ایرباس 320 به ناوگان هوایی/ واردات 20 فروند هواپیما در سال جاری

۱۳۹۲/۶/۳۰
۲۰:۴۶

 

 

 

 

 

 

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از ورود دو فروند ایرباس 320 به ناوگان هوایی کشور در دو هفته اخیر خبر داد و گفت: مجموع واردات هواپیما به کشور در سال جاری به 22 هواپیما افزایش یافت.

حمیدرضا پهلوانی در گفتگو با مهر در مورد ورود هواپیمای جدید به کشور اظهارداشت: در دو هفته گذشته شاهد حضور دو فروند هواپیمای ایرباس 320 به ناوگان حمل و نقل هوایی بودیم که در مجموع واردات هواپیما به کشور در سال جاری به 22 هواپیما افزایش یافت.

وی با بیان اینکه امیدواریم در هر سال بطور میانگین 20 فروند هواپیما به کشور وارد شود، گفت: ورود هواپیما با این روند به ما کمک می کند که تاپایان سال 1404 بالاتر از اهدافمان که وجود 550 فروند هواپیما در ناوگان است دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه ورود هواپیما به کشور در دستور کار شرکت های هواپیمایی قرار دارد، بیان کرد: ایرلاین ها به دنبال نوسازی هواپیماهای خود هستند و تاکنون هم براساس اعلام سازمان، سن تولید هواپیماهای وارد شده به کشور مربوط به سال 2002 بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه یکی از این هواپیماها مربوط به یک ایرلاین تازه تاسیس است، گفت: خوشبختانه سرمایه گذاران استقبال خوبی از صنعت حمل و نقل هوایی داشته اند و امیدواریم که این روند ادامه پیدا کند.

پهلوانی تصریح کرد: مهمترین موضوع تداوم سرمایه گذاری و فعالیت در عرصه حمل و نقل هوایی است که امیدواریم این ایرلاین ها با همین روش به کار خود ادامه دهند.

 
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز