کد خبر: ۹۷۷۲
۵۹۶ بازدید
۰ دیدگاه

مهلت 4 روزه داوطلبان انتخابات شوراها برای اعتراض

۹۲/۱/۲۷
۱۵:۱۴

خبرگزاری مهر: فرماندار تبریز گفت: مهلت اعتراض به نتایج هیأت اجرایی در تأیید صلاحیت داوطلبان 4 روز پس از اعلام نتیجه بوده و هیأت نظارت تا ده روز از تاریخ دریافت شکایات باید به موارد رسیدگی نماید وآخرین مهلت اعلام نتیجه تأیید صلاحیت داوطلبان، 18 اردیبهشت خواهد بود.

محمود چمنی صبح امروز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اعلام این مطلب اظهار داشت: بحمدلله همه تدابیر لازم به عمل آمده تا شاهد انتخابات باشکوهی در کشور باشیم و حماسه عظیم سیاسی را به فرمایش مقام معظم رهبری در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی به دنیا ثابت کنیم.

وی تصریح کرد: براساس ماده 32 از قانون انتخابات شوراهای شهر و روستا هیأت اجرایی به ریاست فرماندار شهرستان تبریز و عضویت قانونی ثبت احوال و آموزش و پرورش شهرستان تشکیل شده و وظیفه دارد بر اساس ماده 39 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بعد از ثبت نام داوطلبان از مراجع چهارگانه (دادگستری، نیروی انتظامی، ثبت احوال، اطلاعات) داوطلبین را استعلام نموده و با نظر به نتایج اعلام شده تا 7 روز صلاحیت افراد را جهت حضور در صحنه انتخابات اعلام نماید.

فرماندار شهرستان تبریز ادامه داد: بر اساس تبصره یک از ماده 45 قانون، مهلت ثبت نام 7روز از 26 فروردین تا پایان وقت اداری اول اردیبهشت ماه است و تأیید صلاحیت داوطلبان بعد از تأیید هیأت نظارت اتفاق می افتد.

چمنی یادآور شد: مهلت اعتراض به نتایج هیأت اجرایی در تأیید صلاحیت داوطلبان 4 روز پس از اعلام نتیجه بوده و هیأت نظارت تا ده روز از تاریخ دریافت شکایات باید به موارد رسیدگی نماید وآخرین مهلت اعلام نتیجه تأیید صلاحیت داوطلبان، 18 اردیبهشت خواهد بود.

چمنی در ادامه اعلام داشت: زمان تبلیغات داوطلبان به مدت یک هفته از تاریخ 16 خرداد تا صبح روز پنجشنبه  23 خرداد ماه بوده و روز 23 خرداد تعطیلی تبلغیات درنظر گرفته شده و روز 24 خرداد ماه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می شود.

وی اظهار داشت: براساس نص صریح قانون انتخابات شوراها در ماده 7 بند (ز) در شهرهای بالای یک میلیون و زیر دومیلیون نفر، همچون کلانشهر تبریز ،تعداد شورای شهر 21 نفر عضو اصلی و 8 نفر علی البدل خواهد بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز