کد خبر: ۱۰۰۶۳۷
۶۲ بازدید
۰ دیدگاه

محکومیت سه مجرم به پرداخت کمک به نیازمندان

۱۳۹۹/۸/۱
۱۸:۱۳

 

 

خبرگزاری مهر: رئیس کمیته امداد آبگرم گفت: در اجرای تفاهم نامه احکام جایگزین حبس، سه تن از مجرمان توسط دادگاه آبگرم، به پرداخت کمک به دانش آموزان نیازمند محکوم شدند.

همت امانی اظهار کرد: سه تن از مجرمان که در دستگاه قضائی پرونده داشتند، برای بخش قابل تبدیل مجازات خود به اقدام نیکوکارانه مجاب شدند.

وی ادامه داد: این سه متهم، به تحمل حبس، شلاق و جزای نقدی محکوم شده بودند که به استناد ماده ۷۷ قانون مجازات اسلامی، مجازات حبس آنها به همکاری با کمیته امداد برای خرید گوشی همراه هوشمند یا تبلت برای دانش آموز نیازمند تبدیل شد.

رئیس کمیته امداد آبگرم اضافه کرد: گوشی‌های خریداری شده از سوی متهمان با حضور رئیس دادگاه آبگرم تحویل دانش آموزان نیازمند شد.

وی افزود: بر اساس تفاهم نامه‌ای که میان مدیرکل کمیته امداد استان قزوین و رئیس کل دادگستری استان منعقد شده است، براساس ضوابط قانونی و براساس سیاست‌های قوه قضائیه مبتنی بر صدور احکام جایگزین حبس برای کاهش جمعیت کیفری، دادگاه آبگرم نیز برای محکومان واجد شرایط مجازات جایگزین را صادر کرده است.

امانی تصریح کرد: قطع یقین این اقدام دستگاه قضائی ضمن اینکه به اجرای قوانین و اجرای مجازات‌ها برای رسیدن به اصل پیشگیری از جرم کمک می‌کند، در ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری نیز نقش بسزایی خواهد داشت.

وی یادآورشد: امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها نیز بتوانیم شاهد ارتقای خدمت رسانی به نیازمندان و محرومان باشیم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز