کد خبر: ۱۰۰۶۴
۶۲۰ بازدید
۲ دیدگاه

تندیس طلایی AFC به علی پروین/دمشون گرم که من رو انتخاب کردن

۹۲/۲/۴
۱۸:۴۹
به گزارش خبرآنلاین ؛ در حاشیه کنگره 12 اردیبهشت کنفدراسیون آسیا در مالزی ، از 17 چهره اثرگذار فوتبال قاره تجلیل می شود که در میان این 17 عضو ، علی پروین به نمایندگی از ایران شرکت می کند. علی پروین ، متولد 3 مهر 1325 در کوچه غریبیان بازار است. او دوران کودکی و شروع فوتبال را از زمین خاکی های عارف آغاز کرده و همه پروین را به نام بچه محله عارف می شناسند. بازی را از 12 سالگی از تیم محله عارف در زمین عارف شروع کرده. رفتن به کیان سکوی پرتاب او بود . پروین جوان خیلی زود ستاره پرسپولیس شد و برای خود میان نام های بزرگ فوتبال ایران نامی به هم زد. تکنیک بالا ، شم مثال زدنی و ذکاوت بی نظیر از او علی پروین ساخت یک شماره 7 بی نظیر. پیراهنی که با او در پرسپولیس هویت گرفت و تا همیشه او را سلطان پرسپولیسی ها کرد. بیش از 25 عنوان قهرمانی در فوتبال ایران در مقام مربی و بازیکن . حضور و کاپیتانی تیم ملی ایران در جام جهانی 1978 ، قهرمانی در بازی های آسیایی و جام ملتهای آسیا و قهرمانی بازی های پکن همراه تیم ملی ایران از افتخارات بزرگ این چهره سرشناس فوتبال ایران است.
کنفدراسیون فوتبال آسیا چندی قبل در تماسی با فدراسیون فوتبال ایران در خواست کرد مثل دیگر کشورهای آسیایی ، نامزدهایش را برای دریافت نشان افتخار در 3 بخش طلایی ، نقره ای و برنزی اعلام کند و فدراسیون ایران در هر بخش چند نام را به کنفدراسیون فوتبال آسیا فرستاد. شاهین رحمانی عضو ایرانی کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره به خبرآنلاین می گوید:« AFC از کشورهای عضو خواسته بود تا پیشنهادهای شان را برای مراسم تقدیر از پیشکسوتان فوتبال آسیا اعلام کنند. مراسمی که در حاشیه کنگره آسیا برگزار خواهد شد . به دلیل محدودیت فضای مراسم تنها در این مراسم از 17 چهره سرشناس فوتبال آسیا تجلیل می شود. یکی از این 17 عضو هم آقای علی پروین از ایران هستند.»
البته فدراسیون فوتبال ایران اسامی دیگری از بزرگان فوتبال ایران را هم برای حضور در این مراسم دعوت کرده بود اما این محدودیت و گزینش افراد از سوی تشکیلات آسیایی سبب شده تا تنها مهمان ایرانی مراسم علی پروین باشد که پرسپولیسی ها او را «سلطان» می نامند. رحمانی در این باره می گوید:« البته من در بخش دیگری از تشکیلات کنفدراسیون هستم ولی تنها می دانم فشردگی برنامه مجمع و محدودیت جا سبب شده به جای 3 بخش ، این جوایز تنها در یک بخش اهداء شود. البته AFC پیشتر هم در مراسم مختلف خود از چهره های سرشناس فوتبال آسیا دعوت کرده بود. مثلا در کنگره مربیان از حشمت مهاجرانی ، محمود بیاتی و جلال طالبی تجلیل شد یا در مراسم تجلیل از داوران ، آقای نامدار از ایران دعوت شد . »

پیش از این هم در دوره مسئولیت محمد دادکان از زحمات فوتبالی و یک عمر خدمات ناصر نوآموز تجلیل شد و این بار این علی پروین است که به رغم همه گریزهایش از پرواز و هواپیما دعوت شده تا 15 ساعت را بر فراز آسمان سپری کند و به این مراسم برسد.

*************

واکنش :

علی پروین می گوید انتخاب به عنوان یکی از چهره های برجسته فوتبال آسیا از سوی کنفدراسیون برایش افتخاری بزرگ است اما بعید است که به این سفر برود.

علی پروین در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین ؛ درباره دعوتش به مراسم کنگره سالانه تشکیلات فوتبال آسیا گفت:«خیلی برایم خوشحال کننده بود. این افتخار بزرگی است که به دست آوردم . از همه آنهایی که زحمت کشیدند و باعث شدند اسم من در این لیست باشد تشکر می کنم و فکر می کنم این یکی از بزرگترین افتخاراتی است که علی پروین داشته. اینکه به یاد من بودند جای تشکر دارد .»

اما آیا علی پروین به این سفر می رود؟ او در این باره می گوید:« راستش بعید می دانم که به این سفر بروم چون این قدر مشغله کاری دارم و اوضاعم مناسب نیست. همین که لطف کردند و ما را قابل دونستن برام ارزشمنده!»

البته قدیم تر ها می گفتند علی آقا از هواپیما می ترسد . آیا این دلیل نرفتن او به سفر مالزی است؟ او در پاسخ به این سئوال می گوید:« دکی؟ من و ترس؟ نه بابا از پرواز که نمی ترسم ولی برام سخته که 15 ساعت تو هوا باشم و تو هواپیما بمونم. باید رعایت سن و سالم رو هم بکنم دیگه!»

 

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۲/۵ ۰۹:۴۶
فقط سلطان علی پروین
۹۲/۲/۴ ۱۴:۲۶
[quote]:« دکی؟ من و ترس؟ نه بابا از پرواز که نمی ترسم ولی برام سخته که 15 ساعت تو هوا باشم و تو هواپیما بمونم. باید رعایت سن و سالم رو هم بکنم دیگه!»[/quote]

اینها از ادبیات خاص آقای پروین است .

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز