کد خبر: ۱۰۰۸۴۰
۱۷۴ بازدید
۰ دیدگاه

رژ لبی که گلوله شلیک می‌کند +تصاویر

۱۳۹۹/۸/۷
۰۷:۳۰

 

ایرنا: سلاحی تک تیر به شکل رژ لب و کیفی دستی که دوربین دقیقی را در خود پنهان کرده است؛ اینها بخشی از مجموعه ادوات جاسوسی است که از شوروی جنگ سرد به یادگار مانده و قرار است در اولین مزایده از این دست، برای دوستداران تجهیزات جاسوسی به فروش گذاشته شود.

حراج «جولین» آمریکا حدود ۴۰۰ قطعه وسایل جاسوسی به جا مانده از جنگ سرد را در نیمه ژانویه تا ۱۳ فوریه سال ۲۰۲۱ به فروش خواهد گذاشت.

این قطعات پیشتر در موزه جاسوسی "کی جی بی" (KGB) منهتن نیویورک نگهداری می شد که اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است.

این رژ لب، گلوله شلیک می‌کند

یکی از این قطعات، رژ لبی است که با ظرافتی فوق العاده طراحی شده تا در مواقع لزوم، زن جاسوس را با شلیک تنها یک گلوله در ماموریتش کمک کند.

این رژ لب، گلوله شلیک می‌کند

به گزارش الجزیره، مارتین نولان مدیر مالی حراج جولین به رسانه ها می گوید: به خاطر ندارم تاکنون چنین مزایده ای برای فروش تجهیزات ویژه جاسوسی، برگزار شده باشد با اینکه مردم، غالبا به دنیای جاسوسی علاقه دارند.

این رژ لب، گلوله شلیک می‌کند

این قطعات از چند صد دلار تا ۱۲ هزار دلار قیمت گذاری پایه شده اند. ۱۲ هزار دلار قیمت تعیین شده برای یک دستگاه رمزنگار روسی به نام «فیالکا» است.

این رژ لب، گلوله شلیک می‌کند

انتظار می رود مجسمه نیم سنگی ولادیمیر لنین به قیمت ۵ تا ۷ هزار دلار و در فولادی بیمارستان زندان «کی جی بی» حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار به فروش رود.

این رژ لب، گلوله شلیک می‌کند

حراجی جولین یادگارهای دیگری هم از جنگ سرد را به حراج خواهد گذاشت؛ شامل برخی اسناد تحصیلی دوره دبیرستان «ارنستو چه گِوارا» پزشک، چریک، سیاست‌مدار، نظریه‌پرداز جنگی و انقلابی مارکسیست زادهٔ آرژانتین و یکی از شخصیت‌های اصلی انقلاب کوبا و نیز نامه ای به امضای «فیدل کاسترو» رهبر فقید کوبا درباره طرح های تسلط بر «هاوانا» و قطعاتی مربوط به رقابت فضایی و جنگ ستارگان بین آمریکا و شوروی.

این رژ لب، گلوله شلیک می‌کند

شرایط کرونایی جهان و تعطیلی کسب و کارها به ویژه مراکز تجمعی مانند موزه ها، باعث کسادی شدید اقتصادی و بی رونقی مشاغل کشورها به ویژه آمریکا شده است که خود در صدر آمار مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی از شیوع کرونا در جهان است؛ وضعیتی که به نظر می رسد برخی مراکز خدماتی و اقتصادی را ناچار به فروش سرمایه های خود کرده است.

به گفته مسئولان برگزاری، فروش حراجی جولین ابتدا برای پیشگیری از شیوع کرونا به صورت مجازی و سپس با مشخص شدن نرخ نهایی اقلام مزایده ای، فروش حضوری با رعایت پروتوکل های کامل بهداشتی انجام خواهد شد.

این رژ لب، گلوله شلیک می‌کند

به نظر می رسد برگزاری نمایشگاه فروش تجهیزات موزه ای جاسوسی آن هم برای اولین بار، با فروش قطعات موزه ای که پیشتر در ویترین های نمایش، درآمدزا بوده اند، ناشی از این اوضاع نابسامان اقتصادی در آمریکا باشد.

این رژ لب، گلوله شلیک می‌کند

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز