کد خبر: ۱۰۴۴۳۱
۵۸ بازدید
۰ دیدگاه

واکنش کیهان به نمایشگاه «پرنسس‌های کوره»

۱۳۹۹/۱۲/۹
۰۸:۰۵

افتتاحیه نمایشگاه عکس «پرنسس‌های کوره» توسط یک گالری لندنی پس از اعتراضات گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی لغو شد.

کیهان نوشت: افتتاحیه نمایشگاه عکس «پرنسس‌های کوره» توسط یک گالری لندنی پس از اعتراضات گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی لغو شد.

نمایشگاه «پرنسس‌های کوره» حاصل حضور عکاس آن در کوره‌های آجرپزی جنوب تهران است. این نمایشگاه قرار بود توسط مجموعه فرهنگی هنری کاما برگزار شود. براساس گزارش فارس، این گالری در آذرماه ۹۶ در لندن افتتاح شده و شعبه آن در تهران در بهمن ۱۳۹۶ افتتاح شد. این گالری مدعی است با هدف جریان‌سازی در معرفی حرفه‌ای هنر ایران و فروش و معرفی هنر ایران و خاورمیانه به بازارهای جدید، وارد این عرصه شده است.

فعالیت‌های این گالری از سوی «بی‌بی‌سی فارسی» پوشش خبری داده می‌شود و مدیر آن هم سابقه مصاحبه با رسانه ضدایرانی «ایران اینترنشنال» را هم دارد. کاربران فضای مجازی این اقدام عکاس «پرنسس‌های کوره» را سوءاستفاده از فقر و محرومیت دانستند و عنوان کردند این اقدام مصداق کودک‌آزاری به روش نوین است.

برخی هم این اقدام عکاس و گالری کاما را با هشتگ «کاسبان فقر» نقد کردند. به عنوان نمونه، حمید کارگر مشاور اجرایی معاونت آموزشی وزارت علوم به طعنه نوشت: کوره اگر تو را «نان» نمی‌دهد، شاید مرا «نام» دهد! پول چیره بر هنر، هنرمند سوار بر فقر، فقر به‌مثابه دکّان.

پس از افزایش اعتراض‌ها و تهدید کاربران به برهم زدن افتتاحیه نمایشگاه، گالری برگزار‌کننده این نمایشگاه اعلام کرد: به منظور تحقیقات بیشتر در مورد برپایی نمایشگاه «پرنسس‌های کوره» و احترام به نظر منتقدین و پوزش از مدعوین، این نمایشگاه روز جمعه برگزار نخواهد شد.

محمدرضا جوادی یگانه، معاون شهردار تهران در امور اجتماعی و فرهنگی هم نوشت: حساسیت روی سوءاستفاده از فقر و سختی مردم، امیدوارکننده است و خوشبختانه با همین حساسیت‌ها و اعتراض‌ها، برگزاری نمایشگاه پرنسس‌های کوره توسط وزارت ارشاد لغو شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز