کد خبر: ۱۰۵۱۷
۶۶۷ بازدید
۰ دیدگاه

حاشیه‌های سومین روز ثبت‌نام نامزدهای ریاست جمهوری

۱۳۹۲/۲/۱۹
۲۰:۰۲

روز سوم ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور با حاشیه‌های جالبی همراه بود.
خبرگزاری فارس: حاشیه‌های فارس از سومین روز ثبت‌نام نامزدهای ریاست جمهوری

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مستقر در ستاد انتخابات وزارت کشور سومین روز ثبت‌نام کاندیداهای ریاست جمهوری که از صبح امروز آغاز شد با حاشیه هایی هم همراه بود. غلامرضا آقایی که از قم برای ثبت‌نام به تهران آمده بود متولد سال 1341 و دیپلمه ریاضی است.و آقایی دست‌فروشی و کاسبی را شغل و پیشه‌اش معرفی کرد و گفت: من یک ساعت وقت می‌خواهم تا برنامه‌هایم را برای سران مملکت بازگو کنم.

غلامرضا که می‌گفت 4 دختر دارد چهارمین دوره است که در انتخابات ثبت‌نام می کند و به گفته خودش در سیاست و دیانت تک است. غلامرضا که بر اثر پوشیدن لباس‌های متعدد بین همدیگر سوژه خبرنگاران و عکاسان شده بود در مورد دلیل پوشیدن لباس‌های زیاد گفت: من سردم است و برای اعصابم مجبورم که ده دوازده لباس روی هم بپوشم؛ البته الان خیلی از لباس‌هایم را درآورده‌ام و در در کیسه‌ای که در دستم است گذاشته‌ام. غلامرضا همچنین گفت که هر روز که صبح از خواب بیدار می‌شود کتاب جغرافیایی کلاس دوم راهنمایی را می‌خواند تا اعصابش آرام شود.

قاسمعلی فلاحیان 51 ساله دیگر کاندیدی بود که امروز به ستاد انتخابات وزارت کشور آمده بود. قاسمعلی خود را دانشجوی NBAو بازنشسته نیروی دریای با درجه سرتیپ 2 معرفی کرد. این متقاضی ثبت‌نام در انتخابات انضباط اقتصادی را مهمترین برنامه‌اش عنوان کرد و گفت: که از احمدی‌نژاد به عنوان مشاور استفاده می‌کنم.

قاسمعلی فلاحیان در پاسخ به این سوال که آیا نسبتی هم با آقای فلاحیان دارید گفت: آقای فلاحیان برادر من است؛ البته وی از حضور همزمان برادرش! در ستاد انتخابات وزارت کشور برای ثبت‌نام اظهار بی‌اطلاعی کرد.

بهروز وثوقی‌راد یا همان قیصر لیدرهای فوتبال ایران که در روز اول ثبت‌نام‌ها حاشیه‌ساز شده بود امروز هم پشت در وزارت کشور پرسه می‌زد. وقتی به سراغ وی رفتیم و دلیل پرسه زدنش را پرسیدیم گفت که منتظر یکی از دوستان فیلم‌سازش است.

همزمان با ثبت‌نام خرازی در ستاد انتخابات، تعداد زیادی که ملبس به لباس‌های محلی از اقوام مختلف بودند پشت در وزارت کشور حضور یافتند و حمایت‌شان را از خرازی اعلام کردند.

مهدی رحیمی متولد 1359 و کارمند وزارت ورزش هم امروز برای ثبت‌نام به وزارت کشور آمد. وی مدرکش را معادل فوق‌لیسانس کشتی‌رانی عنوان کرد و اظهار داشت: از سال 88 برنامه‌هایم را تدوین کرده‌ام و می‌خواهم مسائل معیشتی را حل کنم.

البته امروز سومین خانم هم برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد ولی هیچ پاسخی به خبرنگاران نداد و در پاسخ به اصرار فراوان خبرنگاران گفت که بعد از تایید صلاحیتم صحبت می‌کنم.

محمدهاشم آخوندی هم که می‌گفت پزشک است امروز به وزارت کشور آمد. وی می گفت که هیچ نگاهی به ریاست جمهوری ندارد و فقط برای استفاده از پوشش رسانه‌ای در وزارت کشور حاضر شده‌ام تا برخی مسائل را اعلام کنم. البته محمدهاشم گفت که در سال 84 هم تفننی در انتخابات شرکت کرده است.

کریمی زمانی 39 ساله و ملبس به لباس روحانیت هم امروز در ستاد انتخابات حضور یافت. وی که می‌گفت دو دوره در انتخابات ثبت‌نام کرده تاکید داشت که دین از سیاست جدا نیست.

وی که خود را اصولگرا می‌دانست برنامه‌هایش تحت عنوان اصلاحات اسلامی را به خبرنگاران نشان داد.

عباسعلی خوشنویسان 52 ساله تقریبا عصبانی‌ترین نامزدی بود که در این دوره برای ثبت‌نام به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد.

وی که به صدای بلند و گاها الفاظ خارج از عرف سخن می‌گفت: اظهار داشت من آنقدر پول دارم که برای پول هم نیامده‌ام. وی معتقد بود که رئیس‌جمهور ایران از این به بعد باید انگلیسی صحبت کند چرا که رسانه های خارجی سخنان او را تحریف می‌کنند.

محمد شربتیان پیرمرد عصا به دستی بود که می‌گفت متولد 1317 است و در جمع خبرنگاران گفت که برای انجام برنامه‌هایم شرافتم را گرو می‌گذارم. آقای شربتیان خطاب به خبرنگاران گفت که هر کسی که می‌خواهد عروسی بگیرد فعلا می‌تواند از حیات ویلای من که در پردیس کرج است استفاده کند.

فردی که خود را محسن کوثری دانشجوی دکترای علوم سیاسی معرفی می‌کرد هدفش از ثبت‌نام برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری را خدمت به مردم عنوان کرد.

وی که به گفته خود از استان گلستان برای ثبت‌نام به وزارت کشور آمده بود اظهار داشت: وقتی دیدم احمدی‌نژاد کشور را به اینجا رسانده من هم تصمیم گرفتم رئیس‌جمهور شوم.

این فرد هدف دیگر خود برای نامزدی در انتخابات را برقرار رابطه با غربی‌ها برشمرد.

فرد دیگری که از خبرنگاران خواست وی را مهندس و دکتر خطاب نکنند و اعلام کرد که وی رمضانعلی ایرانی‌الاصل نام دارد.

وی با بیان اینکه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بایستی از قانون اساسی مطلع باشند، تصریح کرد: باید از نامزدها درباره قانون سؤال شود.

علیرضا هاشمیان‌پور 22 ساله از تهران فرد دیگری بود که با حضور در ستاد انتخابات کشور برای نامزدی در انتخابات ثبت‌نام کرد.

وی نابود کردن آمریکا و پیروی از ولایت فقیه و خدمت صادقانه را از جمله اهداف خود برشمرد.

هاشمیان پور همچنین بخشی از کابینه خود را معرفی کرد که بر اساس گفته وی محمود احمدی‌نژاد معاون اول، مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت، حبیب کاشانی وزیر آموزش و پرورش و عابدینی وزیر ورزش بود.

این فرد همچنین با بیان اینکه خدا نکند خاتمی و هاشمی در کابینه‌ام حضور داشته باشند حمایت خود را از قالیباف، ولایتی و حداد عادل اعلام کرد.

بر اساس این گزارش جوانان 22 ساله‌ای که عنوان می‌کرد محمدحسین معدنچی نام دارد دلیل حضور خود را اینگونه عنوان کرد که برای کسب تجربه و حضور جدی‌تر در دوره‌های بعدی به صحنه آمده است.

همچنین فردی که خود را سردار شیمیایی جنگ تحمیلی به خبرنگاران معرفی کرد پس از اینکه مسئولان ستاد انتخابات به دلیل نقص مدرک از وی خواستند با کامل کردن مدارک برای ثبت‌‌نام اقدام کند با ناراحتی دچار تشنج شد که به وسیله مسئولان وزارت کشور به حالت عادی درآمد.

همچنین فردی 45 ساله با نام اصغر قدیمی با حضور در وزارت کشور برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت‌نام کرد.

وی خود را دارای مدرک کارشناسی ارشد علوم سیاسی و مدافع و حامی محسن رضایی عنوان کرد و گفت: بنده اگر به قدرت برسم علی‌اکبر ولایتی را به عنوان وزیر امور خارجه، قالیباف را به عنوان وزیر دفاع در کابینه خود به کار می‌گیریم و از احمدی‌نژاد استفاده نخواهم کرد.

وی همچنین بهره‌گیری از اساتید و نخبگان را از جمله برنامه‌های خود برشمرد و تأکید کرد که هزینه تبلیغات انتخاباتی خود را به وسیله اعلام شماره حسابی تأمین خواهد کرد. شعار انتخاباتی این فرد دولت حمایتگر و نظاره‌گر است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز