کد خبر: ۱۰۵۷۶۹
۷۶ بازدید
۰ دیدگاه

آموزش تصویری دیلیت (حذف) اکانت تلگرام و اینستاگرام

۱۴۰۰/۱/۲۸
۰۹:۲۸

اگر تصمیم خود را مبنی بر حذف اکانت تلگرام خود گرفته‌اید اکنون می توانید به صورت دستی از طریق لینک دیلیت اکانت تلگرام که در زیر برای شما قرار داده شده است.

عصر ایران - اپلیکیشن تلگرام که در میان ایرانیان طرافداران زیادی دارد و به عنوان محبوب‌ترین برنامه چت از آن یاد می‌شود ممکن است گاهی اوقات کاربران این پلتفرم مجبور شوند تا اکانت تلگرام خود را پاک کنند. دیلیت اکانت تلگرام به روش های گوناگونی انجام می‌شود که در این مقاله به شما روش های پاک کردن اکانت خود از تلگرام را آموزش خواهیم داد.

قبل از پرداختن به روش های پاک کردن اکانت، بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از پاک کردن اکانتتان تمامی اطلاعات موجود در تلگرام مانند چت‌ها، گروه و کانال و مخاطبین از بین خواهد رفت و دیگر تحت هیچ عنوانی قابل بازیابی اطلاعات خود نخواهید بود.

آموزش دیلیت اکانت تلگرام

حذف اکانت تلگرام به روش دستی

اگر تصمیم خود را مبنی بر حذف اکانت تلگرام خود گرفته‌اید اکنون می توانید به صورت دستی از طریق لینک دیلیت اکانت تلگرام که در زیر برای شما قرار داده شده است، وارد مرورگر شده تا به صفحه حذف اکانت خود هدایت شوید.

https://my.telegram.org/auth

با وارد شدن به این لینک صفحه log in برای شما باز خواهد شد و با وارد نمودن شماره همراه خود که تلگرام را با آن فعال کرده بودید دکمه next را کلیک کنید. چند ثانیه بعد از کلیک کردن، شما کدی به شما از طرف تلگرام فرستاده خواهد شد که در کانال خود تلگرام می‌توانید آن را ببینید.

این کد را کپی و یا یادداشت کرده و دوباره به صفحه مرورگر خود بازگردید. کد کپی شده را در قسمت confirmation code وارد کنید و با کلیک دکمه sin in به صفحه مدیریت اکانت تلگرام هدایت می‌شوید به شرطی که کد را درست وارد کرده باشید.

در این مرحله از دیلیت اکانت تلگرام خود در قسمت your telegram core سه گزینه به شما پیشنهاد شده که شما باید گزینه وسطی یعنی delete accont را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب گزینه دیلیت اکانت برای شما صفحه‌ای باز خواهد شد مبنی بر اینکه دلیل حذف اکانتتان را از شما بپرسد. برای پاسخ به سوال تلگرام در کادر why are you leaving باید دلیل خود را تایپ کنید اما جواب دادن به این سوال اجباری نیست و می‌توانید آن را خالی بگذارید، تصمیم با خود شماست. در آخر این صفحه بر روی گزینه done کلیک کرده و برای تایید نهایی حذف اکانت تلگرام خود به صفحه دیگری انتقال داده می‌شوید.

در این بخش از تایید نهایی حذف اکانت، دوباره از شما می‌پرسد که آیا از حذف اکانت خود مطمئن هستید یا خیر. در صورت کلیک شما بر روی گزینه yes, delete my account اکانت شما برای همیشه حذف خواهد شد و دیگر قابل برگشت نیست. و اگر دوباره وارد نرم افزار تلگرام شوید از شما درخواست عضویت خواهد نمود که در صورت تمایل می‌توانید دوباره اکانت خود را بسازید.

دیلیت اکانت تلگرام به صورت خودکار

از ویژگی های جالب برنامه تلگرام این است که با تنظیم خود شما در قسمت تنظیمات کاربر تلگرام، در طی مدت زمانی که ممکن است از تلگرام استفاده نکنید و یک بار هم به آن سر نزدید خود به خود اکانت شما حذف می‌شود. مدت زمانی که برای نبود شما در تلگرام معرفی شده از یک سال تا سه ماه است. پس اگر شما در تلگرام عضو شده‌اید و به فرض در قسمت تنظیمات گزینه ۳ ماه را برای حذف خودکار اکانت خود رزرو کرده‌اید و در طول سه ماه تلگرام خود را بلا استفاده رها کرده کرده‌اید اکانت شما حذف خواهد شد.

اگر مایلیید که این حذف خودکار اکانت تلگرام را تنظیم کنید با ما همراه باشید.

در مرحله اول با روشن کردن فیلترشکن وارد تلگرام خود شده و بر روی سه خط افقی بالا سمت چپ ضربه بزنید. اکنون با انتخاب گزینه settings که علامت چرخ دنده دارد وارد محیط تنظیمات تلگرام خود شده‌اید.در میانه صفحه تنظیمات گزینه privacy and security که علامت قفل را دارد یک صفحه برای شما باز می‌شود.در این قسمت، بخش مربوط به advanced گزینه دوم را یعنی delete my account if way for را خواهید دید که با ضربه به آن، پاک شدن خودکار را در مدت زمان حضور نیافتن در تلگرام مانند ۱، ۳، ۶ و یا یک سال، انتخاب می‌کنید.

رفع مشکل ریپورتی با دیلیت تلگرام

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با حذف اکانت تلگرام خود از مشکل ریپورتی خلاص خواهند شد اما این تفکر صحیح نیست. مشکل ریپورتی هیچ ربطی به اکانت شما ندارد و ریپورتی برای شماره موبایلی که با آن تلگرام وارد شده‌اید اختصاص یافته است. برای رهایی از ریپورتی میتوانید از ربات های مختلفی مانند اسپم بوت spam bot استفاده کنید تا مشکل ریپورتی شما را رفع کنند در غیر این صورت با صبر کردن مدت زمان زیادی از اسپم به طور خودکار خارج می‌شوید.

پاک کردن اکانت تلگرام به طور پیاپی

اگر شما عادت کرده اید که از نرم افزارهای مختلفی هر چند هفته یا هر ماه یک بار دیلیت اکانت کرده و آن را پاک کنید بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که تلگرام در صورت پاک کردن اکانت و وارد شدن به آن ارور phon number flood خواهد داد که تا مدتی نمی‌توانید اکانت خود را ساخته و وارد محیط چت شوید یعنی بخاطر حذف پیاپی، تلگرام شماره شما را یک اسپمر شناسایی کرده است. برای رفع این ارور باید از شماره تلفن دیگری برای ساخت اکانت به کار گیرید یا اینکه چند هفته صبر کنید تا به حات عادی باز گردد.

چند نکته لازم برای حذف اکانت تلگرام

برای حذف اکانت خود لازم نیست که برنامه تلگرام را نیز حذف کنید زیرا برای دریافت کد از تلگرام به آن نیاز دارید.

روش حذف اکانت تلگرام چه در تلگرام اصلی و چه در تلگرام فارسی یا موبوگرام، تلگرام طلایی و دیگر نسخه های گوناگون این برنامه، فرقی نمی کند و یکی است.

اگر در هنگام حذف اکانت خود کد را تلگرام به شما ارسال نکرد دوباره از اول صحت اطلاعات وارده خود را یعنی شماره تلفن خود، بررسی کنید. اگر شماره وارده شما صحیح است چند روز صبر کنید.

کسانی که رمز دو مرحله‌ای به تلگرام خود افزوه اند لازم است در تنظیمات تلگرام قسمت privacy and security وارد بعد قسمت tow step verification مراجعه و سپس بر روی لینک forget password ضربه زنید تا به ایمیلی که قبلا برای رمز دو مرحله ای وارد کرده‌اید کد ارسال شود. کد را کپی کرده و در قسمت مربوطه جایگذاری کنید.

*************************

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

اگر می خواهید از طریق گوشی وارد اینستاگرام خود شده و اکانت خود را به طور کامل و همیشگی حذف کنید به روش زیر می توانید انجام دهید.

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

عصر ایران- اگر می خواهید اکانت اینستاگرام خود را حذف کنید و یا به هر دلیلی آن را کنار گذاشته و دوری کنید، ما به شما خواهیم گفت چگونه از طریق گوشی همراهتان اکانت خود را به طور دائم حذف کنید، پس با عصر ایران همراه شوید.  

در نسخه های قبلی اینستاگرام قابلیت دلیت اکانت از طریق خود برنامه اینستاگرام ممکن نبود برای همین باید به صفحه رسمی اینستاگرام رفته و از آنجا اقدام به حذف اکانت میکردیم اما با قابلیت جدیدی که به تازگی در قسمت تنظیمات این برنامه اضافه میتوان دلیت اکانت اینستاگرام را به راحتی انجام داد.

این را در نظر داشته باشید که نام کاربری موجود الان بعد از حذف اکانت به هیچ عنوان قابل استفاده مجدد نخواهد بود و تمامی اطلاعات مانند فیلم و عکس و ... حذف خواهد شد و پس از دلیت اکانت، دیگر دسترسی به آن ها غیر ممکن خواهد شد.

نحوه حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی 

اگر میخواهید از طریق گوشی وارد اینستاگرام خود شده و اکانت خود را به طور کامل و همیشگی حذف کنید به روش زیر میتوانید انجام دهید.

1. وارد برنامه اینستاگرام شوید و صفحه پروفایل خود را باز کنید. روی سه نوار افقی بالا قسمت سمت راست وارد شده و به قسمت تنظیمات یا Settings بروید. 

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

2. در اینجا گزینه ی Help را در پایین صفحه که مشاهده می‌کنید را ضربه بزنید.

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

3. برای شما گزینه‌ی Help Center ظاهر خواهد شد، بر این گزینه ضربه زنید. 

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

4. بعد گذر کردن از این مراحل یک صفحه برای شما باز میشود که در گزینه های پیش روی شما بر روی گزینه Managing Your Account ضربه بزنید. 

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

5. بعد از مرحله چهارم به قسمتی دیگر می رسید که باید در گزینه دوم یعنی  Delete your Accont ضربه بزنید.

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

6. وقتی تمامی مراحل به درستی انجام شد در مرحله ششم صفحه ای با این دو سوال برای شما باز خواهد شد که بر روی قسمت دوم یعنی روی گزینه How do I delete my account ضربه بزنید. 

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

7. بعد از انجام مرحله ششم اطلاعات زیادی برای شما آورده خواهد شد ولی نگران نباشید با ضربه زدن روی گزینه  “the Delete Your Account page” که به رنگ آبی برجسته است حساب خود را پاک می کنید. 

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

8. عجله نکنید برای حذف دائمی حساب خود باید چند قدم دیگر را نیز بردارید. بنابراین دوباره وارد حساب کاربری خود شوید و نام کاربری یا آدرس ایمیل مورد استفاده در اکانت و رمز ورود خود را وارد کنید. 

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

9. در صفحه ای که برای شما باز خواهد شد دلیل و علت حذف اکانت خود را از شما خواهد پرسید بنابراین در قسمت Privacy Concerns سوالاتی وجود دارند که اگر دلیل حذف اکانت شما باشد میتوانید با باز کردن این قسمت کشویی مانند روی هر یک کلیک کنید اما اگر هیچ کدام یک از علت‌ها نباشد و یا زبان انگلیسی را خوب نمیدانید روی گزینه something else ضربه بزنید که به معنی دلایل دیگری برای حذف اکانت می باشد. 

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

10. بعد از انتخاب دلیل حذف اکانت، در پایین صفحه قسمت مستطیل مانند پسورد یا رمز عبور خود را دوباره وارد کنید تا تایید کنید که برای همیشه میخواهید اینستاگرام خود را حذف کنید. 

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

11. و در نهایت در قسمت پایین صفحه یک کادر قرمز رنگی وجود خواهد داشت که بر روی Permanently delete my account ضربه بزنید. فقط یک ضربه تا پایان حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود فاصله دارید.

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

12. در نهایت بعد از یازده مرحله یک پنجره باز می شود و از شما میپرسد که آیا برای حذف کامل اکانت خود مطمئن هستید یا نه، و با ضربه زدن روی گزینه Ok حساب اینستاگرام شما برای همیشه حذف خواهد شد. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز