کد خبر: ۱۰۵۸۳۸
۵۲ بازدید
۰ دیدگاه

سوپرلیگ؛

انقلاب علیه مافیا؟ یا دورهمی ثروتمندان؟

۱۴۰۰/۱/۳۰
۱۳:۱۰

برترین‌ها:  سمت روشن ماجرا آن‌جاست که به هر حال این باشگاه‌ها با همکاری هم تصمیم گرفته‌اند علیه ساختار معیوب یوفا ایستادگی کنند، ساختاری که منجر به نوعی استبداد شده بود و به منافع باشگاه‌ها آسیب می‌زد؛ سمت تاریک اما آن‌جاست که ایجاد سوپرلیگ با این ساختار، ورود باشگاه‌هایی خارج از این ساختار را سخت می‌کند و به نوعی شاید به دورهمی باشگاه‌های ثروتمند تبدیل می‌شود.

۱۲ تیم بزرگ اروپا در بیانیه ای جنجالی ترین تصمیم سال های اخیر باشگاهی جهان را رسما اعلام کردند.

باشگاه های رئال مادرید، میلان، بارسلونا، آرسنال، اتلتیکو مادرید، چلسی، منچستر یونایتد، اینتر، منچستر سیتی،یوونتوس، و تاتنهام به این رقابت ها پیوسته اند.سه باشگاه دیگر به عنوان موسس در آینده به این رقابت ها می‌پیوندند، درآینده مشتاقانه منتظر همکاری با یوفا و فیفا هستیم.

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

سه باشگاهی که گفته شده بایرن ، پاریسن ژرمن و دورتموند هستند که هنوز مشخص نیست به این لیگ بپیوندند.

با اعلام این تصمیم آنیلی از اتحادیه فوتبال اروپا کنار گذاشته شد.

فیفا و یوفا هم این باشگاه ها را تهدید کرده اند که با جرایمی سنگین مواجه می شوند . همچنین به بازیکنان این تیم ها اعلام شده که در صورت بازی در این مسابقات از حضور در کلیه مسابقات زیر نظر فیفا محروم می شوند و جام جهانی۲۰۲۲ را از دست می دهند . همچنین مسابقات یوفا و کوپا آمریکا!

با این وجود پرز، آنیلی و گلیزر مدیران یوونتوس ،رئال و منچستر خبر از آغاز این مسابقات در تابستان امسال داده اند واز سوی دیگر یوفا ادامه مسابقات لیگ قهرمانان اروپا را تعلیق کرده است.

ناصرالخلیفی به عنوان لیدر مخالفان برگزاری لیگ جدید احتمالا با حذف تیم های اصلی سوپر لیگ اروپا ، تیمش پاریسن ژرمن ، فردا و بدون مسابقه قهرمان فصل لیگ قهرمانان معرفی خواهد شد!

سوپر لیگ اروپا که حالا اسپانسری ۳/۵ میلیارد دلاری دارد و قرار است در میانه های هفته همزمان با لیگ های اروپاییبرگزار شود را گامی برای کسب سود بیشتر از سوی باشگاه های بزرگ معرفی کرده اند که جذابیت فوتبال را کم خواهدکرد. البته فیفا و یوفا به دنبال راهکاری هستند تا با محروم کردن این ۱۲ تیم از لیگ های ملی شان با ایجاد فشار بربازیکنان و فدراسیون های ملی جلوی تشکیل چنین لیگی را بگیرند و با ممنوعیت فروش بازیکن به این باشگاه‌ها ، هزینهایجاد چنین تشکلی را چنان زیاد کنند که باشگاه‌های دیگر هم از پیوستن به این جمع ممانعت کنند.

واکنش تند لیگ برتر به برگزاری سوپر لیگ اروپایی

لیگ برتر واکنش تندی نسبت به برگزاری این لیگ نشان داده و برای تیم‌های انگلیسی که خواهان حضور در این رقابت‌ها هستند خط و نشان جدی کشیده است.

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

در بیانیه اتحادیه فوتبال انگلیس آمده است: " لیگ برتر هر پیشنهادی که به رقابت آزادانه و شایستگی های ورزشی در قلب فوتبال داخلی و اروپا لطمه بزند را محکوم می‌کند. هواداران هر باشگاهی در فوتبال انگلیس و اروپا می توانند آرزو کنند که تیم آنها به قله فوتبال اروپا صعود کند و در برابر بهترین ها به میدان برود.

ما معتقدیم که مفهوم سوپرلیگ اروپا این رویا را از بین می برد. لیگ برتر مفتخر است که یک مسابقه فوتبالی رقابتی و جذاب را برگزار کند و آن را به پربیننده ترین لیگ جهان تبدیل کند. موفقیت مان این امکان را به ما داده است که کمک مالی بی نظیری به شاکله فوتبال داخلی داشته باشیم. سوپرلیگ اروپا جذابیت کلی بازی ها را تضعیف می کند و تأثیر بسیار مخربی بر چشم اندازهای نزدیک و آینده لیگ برتر و باشگاه های عضو آن و همه کسانی که در فوتبال به پیشرفت و کمک به بودجه و همبستگی ما اعتماد می کنند، خواهد داشت. ما با هواداران، FA ، EFL ، PFA و LMA و همچنین سایر ذی‌نفعان در داخل و خارج از کشور همکاری خواهیم کرد تا از بهترین روش برای نفع بردن آینده فوتبال انگلیس از آن استفاده کنیم."

لالیگا نیز به صف معترضان سوپرلیگ پیوست

خاویر تباس در بیانیه ای مدعی شد در صورت تحقق این امر، همه سازمان های ذینفع و همچنین فیفا در تلاش برای متوقف ساختن این پروژه متحد خواهند شد. طبق بیانیه امروز یوفا، هر باشگاهی که در این پروژه مشارکت داشته باشد از حضور مسابقات زیر نظر فیفا و یوفا در سطح داخلی، اروپایی یا جهانی منع خواهد شد و بازیکنانی که در این باشگاه ها حضور دارند از بازی در سطح ملی محروم می شوند.

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

خاویر تباس گفت: "تمام باشگاه هایی که قصد برگزاری سوپرلیگ اروپا را دارند خودخواه هستند و تنها به منافع شخصی خود بوده اند. ایجاد سوپرلیگ اروپا باعث از بین رفتن همبستگی می شود. یوفا ، لیگ های اروپا و لالیگا مدت زیادی است که در این زمینه کار می کنند و آنها پاسخ مناسب خود را خواهند گرفت."

وب‌سایت رسمی سوپر لیگ اروپا افتتاح شد

پس از اعلام رسمی برگزاری سوپرلیگ اروپا از تابستان، سایت رسمی این مسابقات افتتاح شد.

در سایت رسمی این بازی ها نوشته شده:

بهترین باشگاه ها، بهترین بازیکنان، هر هفته!

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

همچنین توضیحاتی در مورد نحوه برگزاری این مسابقات متشکل از 20 تیم اروپایی ارائه شده است که 5 تیم قابلیت صعود به این لیگ را خواهند داشت. در سایت رسمی سوپرلیگ عنوان شده که تیم ها در لیگ های داخلی هم حاضر خواهند بود اما باید دید یوفا اجازه چنین چیزی را می دهد یا خیر. به این ترتیب تیم های حاضر در سوپرلیگ می خواهند در میانه هفته مانند بازی های لیگ قهرمانان، سوپرلیگ را برگزار کنند.

واکنش ایرانی‌ها نسبت به این اتفاق مهم را در فضای جازی می‌بینید؛

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

رنسانس در فوتبال اروپا با ایجاد سوپرلیگ

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز