کد خبر: ۱۰۵۸۶۹
۲۸ بازدید
۰ دیدگاه

واکنش کیهان به حواشی مستند «آقا مرتضی»

۱۴۰۰/۱/۳۱
۱۰:۴۳

کیهان نوشت:  بگومگوی پیش آمده بین دو نهاد فرهنگی و انقلابی به بهانه مجموعه مستند «آقا مرتضی»، با اهداف این دو نهاد و رسالت شهید آوینی در تضاد است!

حاشیه‌های سریال مستند «آقا مرتضی» همچنان ادامه دارد. پس از تنش رسانه‌ای میان برخی از نزدیکان و خویشاوندان شهید آوینی و گروه سازنده این مجموعه و پس از اظهارات رسانه‌ای یکی از راویان این مستند در ادعاهایی مطرح شده و القای نادرست مطالب در این مستند، این‌بار دو ارگان همسو و با اهداف فرهنگی مشترک، دچار تنش و بگومگوی رسانه‌ای شدند!

بعد از اتمام پخش مجموعه «آقا مرتضی»، روابط عمومی بنیاد روایت فتح با انتشار بیانیه‌ای با‌ اشاره به نارضایتی خانواده شهید آوینی و برخی مستندسازان در استفاده از آثار و گفتارشان در مستند مذکور، اعلام کرد: «حجم بسیاری از آرشیو که برخی از آنان به دلایل متقن از سوی مدیران وقت گروه به‌صورت محرمانه نگهداری می‌شده، در زمان تصدی مسئول سازمان اوج در بنیاد فرهنگی روایت فتح در پایان سال 1396 و اوایل سال 1397 و به دستور شخص ایشان از آرشیو بنیاد خارج و در اختیار عوامل مستند مذکور قرار گرفته است.» و در این بیانیه نیز تصریح شد که مسئله پیگیری قضایی می‌شود!

واکنش کیهان به حواشی مستند «آقا مرتضی»

متأسفانه در واکنش به این بیانیه، رئیس ‌سازمان اوج شخصا نامه‌ای سرگشاده و پر از نیش و کنایه خطاب به بنیاد روایت فتح نوشت و بیانیه آنها را سراسر افترا و ادعا توصیف کرد و تصریح نمود: «مجموعه‌ای که از آن به‌عنوان «آرشیو روایت فتح» یاد می‌شود، در سنوات ماضی و در برخی دوره‌ها مورد دستبردهای شخصی و سوءاستفاده‌های منفعت‌طلبانه و پنهانی قرار گرفته است و یاللعجب که صدا از دیوار در آمد امّا از همسنگران و مدعیانِ جدید، خبری نبود.» و در ادامه این نامه ذکر کرد که «عقل سلیم حکم می‌کرد این آثار که در حالِ نابودی، فرسایش و بهره‌برداری‌های شخصی قرار گرفته بود و بیم آن می‌رفت در اثر آتش‌سوزی، حوادث غیرمترقبه در مرکز شهر و یا هر بحران دیگری مورد تهدید واقع شود، در چند نقطه نگهداری و بازسازی شود.»

او همچنین از بازکردن درب‌های قفل شده آرشیو روایت فتح به روی پژوهشگران و مستندسازان که منجر به جهش کمی ‌و کیفی تولید آثار با مضامین مقاومت شد هم در دوران تصدی خودش بر بنیاد روایت فتح یاد کرد.

این بگومگو میان بنیاد روایت فتح و سازمان اوج، که موجب شادی بدخواهان انقلاب اسلامی و سنگ اندازان در مقابل فرهنگ پیشرو و متعالی این انقلاب شده است، قطعا با اخلاق و مرام سیدشهیدان اهل قلم هم تعارض دارد. راه آوینی، ازخودگذشتگی و دوری از هیاهو بر سر منافع و مطامع دنیوی و محو شدن در ارزش‌های الهی بود. ضمن اینکه شهید آوینی هیچ‌گاه از تلاش برای وحدت و کنار هم قرار گرفتن هنرمندان و نویسندگان و نیروهای فرهنگی انقلاب دست بر نمی‌داشت و اقداماتی که نتیجه‌ای جز افتراق در جبهه فرهنگی انقلاب ندارد، با رفتار «آقا مرتضی» سنخیتی ندارد.

ای‌کاش عزیزان بنیاد روایت فتح و سازمان اوج، که هر دو یک هدف دارند و برای یک رسالت مقدس در دو ارگان جداگانه کار می‌کنند، اختلافات و مسائل پیش آمده بر سر این مجموعه مستند را بین خودشان حل می‌کردند و این‌گونه دشمن شادکن، دعوا و پرخاشگری لفظی علیه یکدیگر را به رسانه‌ها نمی‌کشاندند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز