کد خبر: ۱۰۶۴۱۶
۴۰ بازدید
۰ دیدگاه

جزئیات برگزاری امتحانات با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

۱۴۰۰/۲/۱۴
۱۰:۴۴

 

 

معاون وزیر و رئیس مرکز سنجش و پایش آموزش وزارت آموزش و پرورش:

همان اندازه که حفظ سلامت دانش‌آموزان مهم است هدایت تحصیلی و آینده تحصیلی دانش‌آموزان هم امر مهمی محسوب می‌شود که نباید لطمه و آسیبی به آن بخورد.

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان و انتخاب رشته آنها به لحاظ تاثیری که در سرنوشت تحصیلی آنان دارد بسیار حائز اهمیت است و لذا نباید اجازه بدهیم که فضا دوقطبی شود و القا کنیم که دو مقوله سلامت و امتحانات کنار هم رقم نمی‌خورند در صورتی که اگر برخی از پروتکل‌ها رعایت شود می‌توانیم در جایی که لازم باشد امتحان حضوری سالم را برگزار کنیم.

تعطیل کردن امتحانات حضوری یعنی عدم تفکیک دانش‌آموزان برای شاخه‌ها و رشته‌های مختلف تحصیلی ، تبعات این مهم موجب تورم در یک رشته یا شاخه یا کمبود در رشته و شاخه دیگر می‌شود و بازار کار را نیز در آینده دچار مشکل می‌کند.

از ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد امتحانات نهایی در دوگروه مجزای تجربی و ریاضی و گروه علوم انسانی و معارف برگزار می‌شود.

مقرر شده است امتحانات پایه نهم در شرایطی که وضعیت مناطق استان یکسان باشد، به صورت استانی بر مبنای وضعیت تعیین شده طرح شود و سؤالات هماهنگ پایه نهم برای هر استان و یا منطقه به صورت مجزا طراحی شود و دانش‌آموزان پایه نهم در مدرسه خود امتحان می‌دهند.

به منظور حفظ سلامت دانش‌آموزان و عوامل اجرایی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که دانش‌آموزان در گروه‌های مجزا در جلسات امتحان حاضر شوند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز