کد خبر: ۱۰۶۶۰۷
۶۵ بازدید
۰ دیدگاه

فراری ۸۱۲ کامپتیزیونه رونمایی شد +تصاویر

۱۴۰۰/۲/۱۹
۱۱:۱۰

خودروبانک: فراری 812 سوپرفست یکی از ابرخودروهای خبرساز جهان طی دو سال اخیر بوده است و بسیاری منتظر مشاهده ویدیوهای تست و بررسی این خودرو هستند. با این حال فراری برای علاقمندان به سوپراسپرت‌های ایتالیایی یک غافلگیری را آماده کرده است. فراری 812 کامپتیزیونه نسخه‌ای قوی‌تر از سوپرفست محسوب می‌شود و بسیاری عقیده دارند آخرین مدل فراری با پیشرانه V12 خواهد بود.

پیشرانه 6.2 لیتری V12 قلب تپنده فراری 812 کامپتیزیونه خواهد بود که از سال‌ها پیش در خانواده فراری مورد استفاده قرار گرفته است. نخستین محصولی که با این پیشرانه به بازار عرضه شد در سال 2002 به تولید رسید. داستان این موتور 12 سیلندر خورجینی در نهایت با فراری 812 کامپتیزیونه به پایان خواهد رسید. خانواده موتورهای V12‌ فراری با کد F140‌ شناخته می‌شوند.

بسیاری از قطعات موتور 12 سیلندر فراری از جمله سرسیلندرها و میل بادامک از نو طراحی شده‌اند و به لطف آن‌ها قدرت پیشرانه اکنون به 818 اسب‌بخار افزایش یافته است که 30 اسب‌بخار بیشتر از فراری 812 سوپرفست است. موتور از نو کالیبره شده و اکنون راننده می‌تواند 9500 دور بر دقیقه را با این پیشرانه تجربه کند. عملکرد گیربکس نیز 5 درصد بهبود یافته تا تاخیر در تعویض دنده‌ها کمتر از همیشه باشد.

از نظر عملکرد، فراری 812 کامپتیزیونه سریع‌تر از سوپرفست نیست چرا که شتاب صفر تا صد این خودرو همانند مدل قبلی 2.85 ثانیه است. حداکثر سرعت این سوپر اسپرت ایتالیایی نیز 340 کیلومتر بر ساعت خواهد بود. برخی تغییرات ظاهری در فراری 812 کامپتیزیونه اعمال شده‌اند تا ظاهر این خودرو نسبت به مدل سوپرفست متفاوت باشد، با این حال کابین دو خودرو کاملا به یکدیگر شباهت دارد. فراری هنوز در مورد قیمت این مدل اعلام نظر نکرده اما با توجه به اینکه آخرین فراری V12 را شاهد هستیم، باید منتظر اعلام قیمت فوق‌العاده گزافی برای فراری 812 کامپتیزیونه باشیم.

فراری ۸۱۲ کامپتیزیونه رونمایی شد

فراری ۸۱۲ کامپتیزیونه رونمایی شد

فراری ۸۱۲ کامپتیزیونه رونمایی شد

فراری ۸۱۲ کامپتیزیونه رونمایی شد

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز