کد خبر: ۱۰۶۶۷۸
۸۷ بازدید
۰ دیدگاه

چه خبر شده که قیمت دلار کاهش پیدا کرده؟

۱۴۰۰/۲/۲۰
۲۱:۴۹

تسنیم: نماینده تهران گفت: به نظر می آید خود دولت دربحث قیمت دلار نقش داشته و ملت ما در ماه‌های گذشته خود تحریمی را تجربه کرده‌اند و شرایط برای قبل از انتخابات مدیریت می‌‌شود.

زهره الهیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تشریح دیدگاه‌های نمایندگان در جلسه غیر علنی درباره مذاکرات وین، گفت: آنچه که مسلم است مجلس به صورت قاطع و مصمم بر اجرای قانون راهبردی لغو تحریمها تاکید دارد و اینکه همه تحریمها از جمله تحریم‌های هسته‌ای، حقوق بشری و تحریم‌های ناشی از ادعای آمریکا مبنی بر تحرکات تروریستی ایران باید لغو شود و لغو همه تحریم ها یک جا مورد مطالبه مجلس است.

وی افزود:اگر بنا باشد دولت و تیم مذاکره کننده تعهدی به طرف 1 + 4 بدهد قاعدتا باید این اقدام بعد از لغو تحریم‌ها و بررسی راستی آزمایی آن از سوی مجلس انجام شود البته راستی آزمایی هم، راستی آزمایی نیست که در یک دوره کوتاه باشد بلکه چند ماه زمان می‌برد ؛بعد باید در مجلس رأی‌گیری شود که آیا این تحریم‌ها بر طرف شده یا خیر؟ و آیا دولت اجازه دارد که تعهدات برجامی را مجدد به طرف مقابل بدهد؟

نماینده تهران در مجلس با اشاره به کاهش قیمت دلار و طلا، گفت:از طرفی مشاهده می شود در حالی که در مذاکرات هنوز اتفاقی نیفتاده و 2 طرف به توافق نرسیده‌اند و تحریمی برداشته نشده چطور شاهد کاهش قیمت دلار و طلا هستیم، به نظر می آید خود دولت دربحث قیمت دلار نقش داشته و ملت ما در ماه‌های گذشته خود تحریمی را تجربه کرده‌اند و شرایط برای قبل از انتخابات مدیریت می‌‌شود.

الهیان تاکید کرد: به هیچ وجه مورد قبول نیست که دولت بخواهد با معیشت مردم بازی انتخاباتی کند و معیشت مردم را ابزار و وسیله برای اهداف سیاسی قرار دهد.

وی تصریح کرد: آنچه که مسلم است این نوع مذاکرات و اصرار دولت بر مذاکرات به نوعی باعث شده است اقتصاد ما شرطی شود و فضای صبر، رکود و انتظار دوباره بر صنعت کشور حاکم شود.

وی با تاکید بر اینکه قاعدتا نگاه به ظرفیت‌های داخلی بیشترین تاثیر را در رفع مشکلات کشور دارد ، افزود: در زمانی که تحریم‌ها بر کشور حاکم بوده همواره شرکت‌های خصوصی و فعالان اقتصادی راه‌های دور زدن تحریم را یاد گرفته‌اند و همچنین در باب فروش نفت ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که توانسته‌ایم تا حد زیادی تحریم‌ها را دور بزنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به مذاکرات وین، تاکید کرد: مذاکرات هم باید در یک فضای احترام به ملت ایران برگزار شود و هر نوع فشار طرف غربی و آمریکا برای مجلس پذیرفته شده نیست و میبایست مر قانون راهبردی لغو تحریم‌ها اجرا شود و به نوعی اقدام کنیم که دشمنان متوجه شوند مجلس و دولت به هیچ وجه از حقوق ملت ایران نمی‌گذرد البته اصرار دولت آقای روحانی بر مذاکرات در هر شرایطی می‌تواند این موضع را خدشه دار کند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز