کد خبر: ۱۰۶۶۸۷
۵۶ بازدید
۰ دیدگاه

خسارت فاجعه ویلموتس به ۱۰میلیون یورو می‌رسد؟

۱۴۰۰/۲/۲۱
۰۹:۴۸

ایرنا: نماینده مجلس در خصوص پرونده ویلموتس گفت: اگر در CAS پیروز نشویم احتمالا کل خسارت ویلموتس به فوتبال ایران به بیش ۱۰ میلیون یورو برسد!

«احسان قاضی زاده هاشمی» دوشنبه شب در گفت و گو با برنامه فوتبال برتر در خصوص وضعیت قرار داد مارک ویلموتس اظهار داشت: در مرحله دوم این موضوع، تتمه قرارداد ویلموتس برای فوتبال ما آمد که محکوم شدیم و بعد از آن به دادگاه عالی ورزش اعتراض کردیم. همانموقع پیش بینی کردم که حکم دستیارهای او نیز برای ما خواهد آمد. آنها پاداش ها و پول بازی های قبلی را مطالبه کردند. این در حالی است که به اضافه مبلغ حکم، باید جریمه تاخیر آن نیز پرداخت شود.

وی افزود: اگر کل این مبالغ را حساب کنیم و در دادگاه عالی ورزش هم موفق نشویم، باید حدود ۱۰ میلیون یورو جریمه بپردازیم. این اتفاق به دلیل عدم پیش بینی مدیران فوتبالی، نبود تیم حقوقی خوب در عرصه بین المللی و همچنین عدم نظارت بر این موضوع بود.

وی ادامه داد: این یک قرارداد زیانبار و ترکمنچای گونه برای فوتبال ما بود و زیان آن تا ۱۰ سال دیگر هم ادامه خواهد داشت. جالب است بدانید که مطالبه پیگیری این قرار داد در سال ۹۹ جزو ۱۰ پرونده موجود بود که مردم خواستار مشخص شدن مقصران این پرونده بودند.

نماینده مجلس ادامه داد: این مطالبه جدی مجلس از قوه قضاییه است. ما باید تا انتها منتظر رای دادگاه عالی ورزش و دادگاه های خودمان باشیم. این یک مطالبه عمومی است و نباید در پناه نام فوتبال این آسیب ها را نادیده بگیریم.

قاض زاده هاشمی در مورد ساختمان های فدراسیون فوتبال که به نام شستا شده است، اظهار داشت: ساختمان ها در کل به نام فدراسیون بود، به جز ساختمان پرسپولیس حوالی چیذر که در حال فک پلمپ است. این ساختمان ها به نام شستا خورده است. یک ساختمان ۶ دنگ و دیگری سه دنگ به نام شستا خورده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز