کد خبر: ۱۰۶۸۱۲
۹۵ بازدید
۰ دیدگاه

واکنش تلویحی کدخدایی به نامزدی احمدی‌نژاد و مواضع تاجزاده

۱۴۰۰/۲/۲۴
۲۳:۲۷

ایلنا: سخنگوی شورای نگهبان تلویحا به ثبت نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات و مواضع تاجزاده واکنش نشان داد.

واکنش تلویحی کدخدایی به کاندیداتوری احمدی‌نژاد

کدخدایی در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت:

صلاحیت داوطلبان در چارچوب مصوبه جدید شورای نگهبان بررسی می‌شود.

(در مورد اینکه آیا مبنای شورای نگهبان همان رد صلاحیت‌های قبلی است): بارها گفتم قانون ملاک ما است و قانون نفی‌ای برای ثبت نام افراد ندارد. اما به جهت توصیه شخصی درباره انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی هم این توصیه را به افرادی که وضعیت گذشته شان تعبیری نکرده است، داریم.

خوشبختانه با توجه به مصوبه شورای نگهبان شاهد جشنواره ثبت نام نبودیم. ثبت‌نام‌ها روند متعادلی را طی کرد و در جشنواره ثبت‌نام مقداری رو به جلو بودیم و مشکلات گذشته را نداریم.

(در رابطه با مطالبی که در خصوص اینکه این شورا صندلی‌های کاندیداها را به صدا و سیما اعلام کرده است): این موضوع بیشتر به شوخی شبیه بود مانند اینکه وزارت کشور بگوید ما می‌دانیم چند نفر ثبت‌نام می‌کنند. شورای نگهبان بر اساس معیارهای قانونی بررسی صلاحیت‌ها را انجام می‌دهد.

(در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه برخی کاندیداها (تاجزاده) بیانیه سیاسی می‌خوانند): خوشبختانه جمهوری اسلامی از این تریبون‌های مجانی، زیاد در اختیار افراد قرار داده است و شورای نگهبان نسبت به این افراد هیچ محدودیتی ندارد و موارد خلاف قانون رصد می‌شود. در خصوص تبلیغات و هزینه‌ها اگر خلاف قوانین اقدامی صورت گیرد، در بررسی صلاحیت‌ها لحاظ می‌شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز