کد خبر: ۱۰۷۵۹۴
۳۳ بازدید
۰ دیدگاه

کاندیدا‌های پوششی برای چه وظیفه‌ای آمده‌اند؟

۱۴۰۰/۳/۱۹
۱۱:۰۱

شرق: محمدرضا باهنر، از اعضای شورای وحدت اصولگرایان و دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در یک گفت‌وگوی ویدئویی به‌صراحت گفته که برخی نامزدها که ثبت‌نام کرده‌اند تا 28 خرداد کاری ندارند و برای بعد از 28 خرداد است که سهمیه و حق‌وحقوقی می‌خواهند.

کاندیدا‌های پوششی برای چه وظیفه‌ای آمده‌اند؟

محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، در نشست ماهانه این حزب که علی نیکزاد، نایب‌رئیس مجلس و منوچهر متکی، سخنگوی شورای وحدت، در آن حضور داشتند، درباره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار کرد: «‌باید تلاش کنیم هزینه‌های کاندیداهای نهایی جبهه انقلاب به حداقل ممکن برسد؛ بنابراین وظیفه داریم به این کاندیدا کمک کنیم.

همه کاندیداهای احرازصلاحیت‌شده در انتخابات ریاست‌جمهوری خودآگاه یا ناخودآگاه رقیب آقای رئیسی هستند، این در حالی است که همین افراد می‌توانند با موج‌آفرینی در انتخابات با رئیسی در سبد آرای وی کمک کنند، اما در عمل همه کاندیداهای جریان انقلاب از سبد رأی رئیسی استفاده می‌کنند.

به همین دلیل باید بکوشیم برای به‌میدان‌آمدن آرای خاکستری در انتخابات اقدامات اساسی انجام دهیم. باید سطح مشارکت در انتخابات را افزایش داده و سعی کنیم همه را در انتخابات مشارکت دهیم. باید دنبال بالابردن حضور مردم در انتخابات باشیم و سعی کنیم کاندیدای مدنظر خودمان، یعنی آقای رئیسی انتخاب شود». علیرضا زاکانی در واکنش به نقش پوششی خود و کناررفتن به نفع رئیسی اعلام کرده است‌: جریان انقلاب به عقلانیتی رسیده که به اقتضای اقبال مردم برای کناررفتن، یکی به نفع دیگری کنار خواهد رفت و ایده‌ها و برنامه‌های من حتما اقبال مردم را ایجاد خواهد کرد.

او زاکانی را سوپرپوششی خطاب کرده بود. او گفت پاسخ این افراد را نخواهد داد. همتی اخیرا نیز در پاسخ به پیشنهاد مناظره جلیلی در پیامی توییتری نوشت: جلیلی پیشنهاد مناظره دونفره داده‌ است. خیلی هم خوب است. همین‌جا از رقیب اصلی خودم، آقای رئیسی دعوت می‌کنم در اینستاگرام به‌ شکل زنده مناظره کنیم. بعد خدمت آقای جلیلی هستم. این توییت با هشتگ کاندیدای پوششی و پنج در برابر یک منتشر شد.

تا پیش از اعلام تأییدصلاحیت‌ها، معروف‌ترین نامزد پوششی، سعید جلیلی بود؛ آن‌هم درحالی‌که همه می‌دانستند نامزد اصلی اصولگرایان ابراهیم رئیسی است. شکی هم در تأیید صلاحیت هر دو نفرشان وجود نداشت. آن زمان این سؤال وجود داشت که دلیل ثبت‌نام سعید جلیلی چیست؟ ابراهیم رئیسی چه نیازی به نامزد پوششی دارد؟

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز