کد خبر: ۱۰۸۴۴
۵۳۰ بازدید
۰ دیدگاه

توضیحات کدخدایی درباره منظور آیت الله جنتی

۹۲/۲/۲۹
۱۷:۴۹

شاید نظرات دبیر محترم شورای نگهبان است که در خطبه های نماز جمعه مطرح کردند. نظر ایشان عمدتا درباره جامعه بود و اینکه ممکن است جامعه به چنین افرادی اقبال نداشته باشد.

شبکه ایران/ سخنگوی شورای نگهبان تاکید کرد که مسایلی نظیر «اشرافی گری» تا زمانی که به عنوان امر خلاف تلقی نشود، در این شورا بررسی نخواهد شد.عباسعلی کدخدایی در یک برنامه زنده تلویزیونی همچنین اعداد و ارقام مطرح شده از سوی برخی اشخاص یا رسانه ها درباره تعداد نهایی کاندیداهای تائید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری را تائید نشده خواند.

 

 

 

 

 

 

 

وی در برابر این پرسش که "از تعداد 686 نفر که برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده اند، چند نفر به عنوان هسته اصلی وقت و کار بیشتری برای بررسی صلاحیتشان صرف شده است؟" پاسخ داد: در بررسی های اولیه، حدود 40 نفر از افراد شاخص سیاسی بودند که باید بررسی کنیم و ببینیم آیا می توانند مشمول اصل 115 قرار بگیرند، یعنی آیا به عنوان رجال سیاسی و مذهبی شناخته می شوند یا خیر.
سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این پرسش که "آیا اعدادی که مطرح می شود مبنی بر اینکه 7 یا 12 نفر تائید صلاحیت نهایی می شوند، تائید می کنید؟" گفت: قطعا تائید نمی کنیم، زیرا ما با اعداد کاری نداریم بلکه با معیارها کار داریم.
در بخش دیگری از این گفت و گو، مجری برنامه سوال کرد: به نقل از یکی از اعضای شورای نگهبان گفته شده است کسانی که به دنبال اشرافی گری هستند، قابل اعتماد نیستند. آیا این نظر با قانون منطبق است؟
کدخدایی نیز پاسخ داد: شاید نظرات دبیر محترم شورای نگهبان است که در خطبه های نماز جمعه مطرح کردند. نظر ایشان عمدتا درباره جامعه بود و اینکه ممکن است جامعه به چنین افرادی اقبال نداشته باشد.
وی تاکید کرد: قطعا اینگونه مسایل تا زمانی که به عنوان امر خلاف تلقی نشود، در شورای نگهبان بررسی نخواهد شد.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز