کد خبر: ۱۰۸۷۸
۶۱۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

میوه های ممنوعه در بازار

۱۳۹۲/۲/۳۰
۱۹:۰۵

۶میوه ممنوعه در بازار

رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی گفت: گزارشاتی مبنی بر وجود 6 میوه خارجی پرتقال، آناناس، نارگیل، انگور، گلابی و زنجبیل در بازار به رغم ممنوعیت وجود دارد.

به گزارش قدس آنلاین،سید رضا نورانی در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به اینکه پرتقال‌های مصری و ترک در بازار به فروش می‌رسد، گفت: از یکی دو هفته اخیر گزارش‌هایی به اتحادیه صادر کنندگان و واردکنندگان مبنی بر وجود پرتقال، آناناس، نارگیل، انگور، گلابی و زنجبیل خارجی در بازار رسیده است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی افزود: وجود این میوه‌ها در بازار در حالی است که واردات انواع میوه به غیر از موز ممنوع اعلام شده است.

وی ادامه داد: حتی اخیرا از مرز بازرگان نیز یکی از اعضای اتحادیه تماس گرفت و ورود پرتقال را از این مرز خبرداد، از همدان نیز تماس گرفته و وجود پرتقال خارجی در بازارهای این استان را خبر داده‌اند.

نورانی گفت: از آنجایی که این میوه‌ها فساد پذیر هستند و باید سردخانه‌ای باشند واردات آن‌ها به نظر عجیب می‌آید.

وی ادامه داد: اگر فرض کنیم که این میوه‌ها با مجوز تعاونی‌های مرز نشین نیز آمده باشد باید در همان استان‌ها مصرف شود و اگر از این استان‌ها خارج شود باز قاچاق محسوب می‌شود.

رئیس اتحادیه صادر‌کنندگان واردکنندگان میوه تصریح کرد: دولت باید جلوی ورود این میوه‌ها به کشور را بگیرد زیرا از آنجایی که قرنطینه آن‌ها رعایت نمی‌شود احتمال بروز انواع آفات وجود دارد که در صورت شیوع برای مبارزه با آن میلیون‌ها دلار باید هزینه شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز