کد خبر: ۱۰۹۹۳
۹۳۰ بازدید
۴ دیدگاه (۴ تایید شده)

بيانيه هاشمي خطاب به مردم ايران

۱۳۹۲/۳/۳
۱۹:۰۰ 

آیت الله هاشمی طی بیانیه ای خطاب به مردم ایران تاکید کرد که اگر اعتلاي كشور و عزت و رفاه ملت در سايه نظام اسلامي، هدف اعلا و آرزوي همه ماست، رواست در اين راه مشكلات و تلخي‌ها، ما را از ادامه اين راه مقدس باز ندارد.
 
به گزارش فارس متن کامل بیانیه آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه می آید:
 
بسم الله الرحمن الرحيم
 
فعسي ان تكرهوا شيئاً و يجعل الله فيه خيراً كثيرا (سوره نساء، آيه 19)
 
ملت شريف، فهيم و متدين ايران اسلامي
 
از سال 1337 كه عملاً وارد مبارزه عليه استبداد و استعمار شدم و اوج آن وقتي بود كه امام (ر) رسما" نورافكن مبارزه را بدست گرفتند تا امروز، همواره آنچه در توان جسمي و فكري خود داشتم، در جهت ايجاد عدل و اعتدال و اعتلاي ملي، نشر معارف اسلام به ويژه مكتب اهل بيت(ع) و خدمت براي تأمين رفاه و آرامش مردم در نظام اسلامي، بكار گرفتم و تاكنون در اين راه، ناملايمات و تيرهاي زهرآگيني را به جان خريده و خواهم خريد و هميشه دعا و لطف خداوند و حمايت مردم به من روحيه ‌داده و خواهد داد.
 
از حدود يك سال پيش كه زمزمه انتخابات رياست جمهوري شروع شد، هر وقت فرصت ديدار با اقشار و صنوف مختلف مردمي، خانواده‌هاي معظم شهدا و ايثارگران 8 سال دفاع مقدس، شخصيت‌ها، بزرگان ديني و دانشگاهي، فرهنگي، سياسي، قضايي، هنرمندان، كارگران ، صنعتگران، كشاورزان، ورزشكاران، زنان، جوانان و حقوقدانان برايم فراهم مي‌شد، تأكيد مي‌كردند: در اين مرحله كه كشور دچار مشكلات و معضلات سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي و مهمتر از آن، تهديد و تحريم خارجي و تفرقه سياسي شده، انتظار دارند براي پاسداري از خون شهدا و رنج جانبازان و آزادگان و خانواده‌هاي ايثارگران و اعتلاي كشور و رفاه فرزندان اين مرزبوم وارد ميدان شوم.
 
با توجه به آشنايي كاملي كه با موانع حضور و مشكلات پيش رو داشتم و علي‌رغم ميل خود و بستگان، براي كمك به خلق حماسه سياسي، كه آنرا پيش شرط رسيدن به حماسه اقتصادي مورد تاكيد رهبري ميدانم در آخرين لحظات فرصت قانوني، ثبت‌نام كردم.
 
اينك خاضعانه از تمامي شما مردم عزيز ايران اسلامي و همه شخصيت‌ها و بزرگان ديني و علمي و دوستاني كه چه قبل از ثبت‌نام و چه در مدت كوتاه پس از آن، اينجانب را مورد لطف و محبت صميمانه خود قرار دادند، به‌ويژه كساني كه در سراسر كشور با برپايي ستادهاي خودجوش مردمي، زحماتي را متحمل و متقبل شده‌اند، تشكر و قدرداني مي‌كنم و توصيه مي‌نمايم كه فرصت تقويت وحدت و همدلي را كه در ستادها، ميان نيروهاي معتدل اصلاح‌طلب و اصولگرا ايجاد شد، به عنوان حُسن آغازي براي تداوم اين حركت حفظ كنند.
 
اگر اعتلاي كشور و عزت و رفاه ملت در سايه نظام اسلامي، هدف اعلا و آرزوي همه ماست، رواست در اين راه مشكلات و تلخي‌ها، ما را از ادامه اين راه مقدس باز ندارد. زيرا براي حفظ نظام مقدسمان و ملت و كشورمان تحمل سختي‌ها و بي‌حرمتي‌ها شيرين است.
 
 
در بيابان گر به شوق كعبه خواهي زد قدم                    سرزنش‌ها گر كند خار مغيلان غم مخور


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۳/۴ ۱۲:۱۷
سلام عليكم
درچنين وضعيت حاكم بر جامعه ضرورت وداشتن احزاب غير دولتي مهمتر ازتاثير يك فرد مثل آقاي هاشمي نمايان پيدا ميكند
۹۲/۳/۴ ۱۰:۳۴
واقعا اين اسمش انتخاباته
۹۲/۳/۴ ۱۰:۳۰
معني انتخابات قطعا اين نيست.
۹۲/۳/۳ ۱۶:۴۵
با حذف هاشمی حماسه سیاسی هم به تاریخ پیوست

اخبار روز