کد خبر: ۱۱۰۰۰
۸۲۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

در دیدار عسگراولادی با آیت الله هاشمی چه گذشت؟

۱۳۹۲/۳/۴
۰۹:۳۰
آخرین نیوز:

بار دیگر پیر سیاست به عرصه آمد و این بار به تحسین شورای نگهبان و در کنار آن تمجید از سعه‌صدر آیت‌ا... ‌هاشمی پرداخت. حبیب‌ا... عسگراولادی به خوبی می‌داند که در هر مقطعی چه باید بگوید هر چند چند ماه پیش بود که برخی اظهارات او مورد نقد شدید اصولگرایانی قرار گرفت که سبقه فعالیت سیاسی آنها به مراتب پایین‌تر از عسگراولادی است اما او عقب ننشست و گفت که باید بسیاری از موضوعات را بگوید. گام دیگر او نامه‌نگاری با اصلاح‌طلبان بود تا از این طریق فضای تفاهم و گفت‌وگو را در مقطعی که کشور بیش از هر چیز نیازمند وحدت است بگشاید. اکنون هم اوضاع را به نحوی رصد کرده و به این نتیجه رسیده که باید از آیت‌ا...‌ هاشمی‌رفسنجانی در برابر هجمه‌های برخی اصولگرایان دفاع کند و نگذارد هجمه‌هایی که البته برای او و آیت‌ا... ‌هاشمی بارها تکرار شده است، دوباره جان بگیرند.

موضع‌گیری هوشمندانه نامزدها طمع گرگ‌های جهانی را قطع کرد

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در این مقطع با اشاره به اتخاذ موضع هوشمندانه از سوی نامزدهای ردصلاحیت شده، گفت: موضع‌گیری هوشمندانه نامزدها طمع گرگ‌های جهانی به انتخابات ریاست‌جمهوری را قطع کرد. حبیب‌ا... عسگراولادی با تجلیل از موضع آیت‌ا...‌هاشمی‌رفسنجانی که گفته بود همه تلاش کنند حماسه سیاسی مدنظر رهبری به وجود آید، اظهار کرد: موضع‌گیری خوب آیت‌ا...‌هاشمی‌رفسنجانی هم تولی به ولایت بود و هم تبری از نقشه‌های شوم دشمنان انقلاب و اسلام و از این جهت باید از ایشان تقدیر کنیم. عسگراولادی با اشاره به نتایج بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری توسط شورای نگهبان تصریح کرد: بررسی‌های شورای نگهبان ممکن است به مذاق برخی خوش نیاید اما دقت‌های خوبی در آن صورت گرفته است و می‌توان آن را یک اقدام شجاعانه دانست. اعلام آن و واکنش‌های معقول در قبال آن، چه از نظر مردم و نخبگان و چه از نظر نامزدها نشان داد که ما یک نظام محکم و مستقر داریم و همه به داوری نهاد فصل‌الخطاب شورای نگهبان احترام می‌گذارند و همه می‌خواهند به قانون عمل کنند. وی تاکید کرد: تلاش‌های رسانه‌های غرب در خلق یک آشوب دیگر در ایران با سد هوشیاری و وفاداری همه سلیقه‌های درگیر در انتخابات برخورد کرده است و از این بابت باید از همه سپاسگزار بود. دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخش دیگری از صحبتهای خود اظهار کرد: حزب موتلفه اسلامی در درون خود پنج نامزد برای انتخابات ریاست‌جمهوری داشت که به آقای دکتر آل‌اسحاق رسید و در قالب جبهه پیروان خط امام و رهبری و نظر آیت‌ا... مهدوی‌کنی به یک نفر رسید. عسگراولادی تصریح کرد: حزب موتلفه اسلامی در امتحان وحدت اصولگرایان، امتحان خوبی داد و اولین نفری که به تصمیم آیت‌ا... مهدوی‌کنی تمکین کرد موتلفه اسلامی و آقای دکتر آل‌اسحاق بود که این نظر را پذیرفتند. امروز حزب موتلفه اسلامی در میان متدینین، مراجع، علما و شخصیت‌های دلسوز نظام جایگاه بسیار خوبی دارد که این حزب را تشکیلاتی ریشه‌دار، ثابت و پر استقامت می‌دانند. وی با تاکید بر پوسته‌شکنی و استفاده از نیروهای جوان تصریح کرد: سال‌ها پیش با آیت‌ا...‌هاشمی‌رفسنجانی که ملاقاتی داشتیم، گفت حزب موتلفه اسلامی در آغاز فعالیتش موفق بود زیرا کارها را جوانها انجام می‌دادند و باید امروز به جوان‌ها میدان داد. امروز نسل جوان با تکیه بر تجربه پیشکسوتان و تجربه‌مندان باید مسئولیت‌ها را بر عهده گیرد. باید در واگذاری مسئولیت به جوانان یا استفاده از کسانی که تجربه دارند اعتدال داشت. عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: تعداد ثبت‌نام کنندگان در این دوره بسیار زیاد بود در حالی که برای جایگاه ریاست‌جمهوری یک نفر لازم است. بسیاری از جوانان مخالف این تعداد ثبت‌نام کننده بودند اما به نظر بنده در صحنه بین‌المللی بسیار مثبت بود زیرا دشمنان به خاطر مسائل فتنه سال 88 فکر می‌کردند کسی در انتخابات حضور پیدا نمی‌کند. عسگراولادی ادامه داد: شورای نگهبان در این دوره از انتخابات با چند شرط بیشتر و دقت بالا و شجاعت نامزدها را به هشت نفر رساند. شرط سن، داشتن برنامه برای اداره کشور و اصالت خانوادگی و اقدامات و مواضع گذشته افراد مورد توجه شورای نگهبان قرار گرفت.

در دیدار عسگراولادی با آیت ا..‌هاشمی چه گذشت؟

وی در ادامه با اشاره به عدم احراز صلاحیت‌هاشمی‌رفسنجانی گفت: در چند روز گذشته با آیت‌ا...‌هاشمی‌رفسنجانی دیدار کردم. ایشان در آن دیدار گفت من قصد نامزد شدن در انتخابات را نداشتم زیرا هم از نظر سنی و هم کارهای زیاد و مسئولیت نمی‌خواستم وارد شوم. اشخاص بسیاری اصرار کردند و احساس مسئولیت کردم که ثبت‌نام کنم. عسگراولادی ادامه داد: من یار زندان و ایوان آیت‌ا...‌هاشمی‌رفسنجانی بوده‌ام. هم در زندان با ایشان بودم و هم در ایوان خدمت و در مجمع تشخیص مصلحت نظام در کنار ایشان فعالیت کرده‌ام. آیت‌ا...‌هاشمی‌رفسنجانی سابقه خوبی در تولی به ولایت در شرایط ظلمانی و زمان انقلاب داشته است. این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: من به آقای‌هاشمی گفتم در تولی به ولایت ممتاز بوده‌اید. دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: آیت‌ا...‌هاشمی‌رفسنجانی خود تشخیص داده بود که سنش مناسب ریاست‌جمهوری نیست و در آن دیدار بعد از اطلاع از عدم احراز صلاحیت به بنده گفت که از شورای نگهبان سپاسگزارم که این بار سنگین را از روی دوش من برداشت. احساس مسئولیت، بار سنگینی بود که شورای نگهبان آن را برداشته و من از شورای نگهبان تشکر می‌کنم. آقای‌هاشمی گفت همانگونه که من در انتخابات شرکت می‌کنم همه آحاد جامعه نیز برای تحقق حماسه سیاسی باید در انتخابات شرکت کنند و پای صندوق‌های رای بیایند. عسگراولادی در پایان، با تشکر از شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان شجاعت به خرج داد و باید از شجاعت آنها تقدیر کرد زیرا هیچ عاملی در تصمیم‌گیری این نهاد اثر نداشت.

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز