کد خبر: ۱۱۰۹۵۶
۱۵۲ بازدید
۰ دیدگاه

خونسردی عجیب برای دومین طلای معتبر متوالی/ چرا عین خیالت نیست محمدرضا گرایی؟ + تصاویر

۱۴۰۰/۷/۲۰
۱۲:۵۸

" ورزش ۳"، 67 روز پس از کسب عنوان تنهای طلای کشتی ایران در المپیک 2020 توکیو محمدرضا گرایی در مسابقات جام جهانی نروژ هم با همان انگیزه و روحیه‌ای که در المپیک از او دیده بودیم، روی تشک آمد وقتی در راه رسیدن به فینال با نتیجه  6 بر 1 از قهرمان آسیا عقب بود، اراده عجیبش را به رخ کشید و در حالی که زمان زیادی هم تا پایان مسابقه نداشت، با ضربه فنی کار را یکسره کرد.


در فینال هم گرایی در حالی حریفش را شکست داد که باز هم شاهد یک کشتی کاملا فنی از او در سراسر بازی بودیم تا پس از اینکه عبدالله‌‌اف روس را با نتیجه 5 بر 2 شکست داد، اتحادیه جهانی کشتی در مورد او بنویسد که این کشتی‌گیر توقف‌ناپذیر است.


با این حال اما برای خود گرایی به نظر می‌رسد کسب طلای جهان انگار کار چندان مهمی نبوده است و شاید به همین دلیل هم بود که پس از به صدا در آمدن سوت پایان نبرد او با کشتی گیر روس، محمدرضا بیش از اینکه به فکر شادی و برپا کردن جشن باشد، فکر دلداری دادن به رقیبش بود که حسابی از این شکست مغموم شده بود و تازه پس از چندثانیه بعد بود که لبخند شادی را روی صورت چهره خونسرد و سنگی گرایی دیدیم.


گرایی البته پیش از اینکه جشن شادی مدال طلای جهان را به پا کند، پیروزی خود را ابتدا به سرمربی خود محمد بنا تقدیم کرد و با او دور پیروزی زد و بعد از آن بود که خودش با پرچم ایران دور افتخار زد.


با تمام این‌ها وقتی استابلر که یکی از فرنگی کاران شناخته شده در دنیا است و محمدرضا گرایی را مورد تحسین قرار می‌دهد، می‌توان به بزرگی کار این کشتی گیر پی برد، اما اینکه چرا این موفقیت عین خیال او نیست سوالی است که در ذهن علاقمندانش ایجاد شده است!

 

 

 

در این لحظه محمد بنا که با کسب چهار طلا در مسابقات جهانی برای کشتی فرنگی رکوردی ماندگار را از خود به یادگار گذاشت، از خوشحالی در پوست خود نمی گنجد ولی حداقل در ظاهر بدن گرایی هیچ شباهتی به حال روحی مربی اش ندارد.

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز