کد خبر: ۱۱۰۹۵۹
۱۳۳ بازدید
۱ دیدگاه

خط و نشان تند و تیز بیگ رامی برای هادی چوپان! +تصاویر

۱۴۰۰/۷/۲۰
۱۴:۲۵

 

بیگ رامی، قهرمان مستر المپیای 2021، پس از کسب این عنوان برای رقبای خود  از جمله هادی چوپان خط و نشان کشید. 

به گزارش "ورزش سه"، بیگ رامی با شرایطی غیرقابل مهار و با وزن بیش از 136 کیلوگیرم به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در مسابقات مستر المپیا حاضر شد. با این حال به نظر می‌رسید که او کار سختی در پیش داشته باشد. 


برندون کری، قهرمان سابق این مسابقات، پس از شکست برابر بیگ رامی در سال 2020 بار دیگر با شرایط خوبی برگشته بود و هادی چوپان نیز بسیار پیشرفت کرده بود. چندین ورزشکار جوان نیز آماده بودند تا قدرت خود را نشان دهند. پیش از آغاز رقابتها نیز این پیش بینی وجود داشت که از بین رقبا ، ستاره ایرانی هم بتواند او را زیر فشار بگذارد. 

 

چوپان پیش از قهرمانی در مسابقات بادی بیلدینگ حرفه‌ای مردان در سال 2019  و کسب سهمیه حضور در مسابقات مستر المپیای 2019 در دسته آزاد مردان، در رشته 212 حضور داشت. او با قرار گرفتن در رتبه سوم پس از اولین حضورش در این مسابقات افراد زیادی را شگفت‌زده کرد و بسیاری فکر می‌کردند که او حتی می‌توانست عنوان نایب قهرمانی را از آن خود کند.  از زمان حضور او در مسابقات بادی بیلدینگ مردان، چوپان به عنوان یکی از مدعیان اصلی کسب عنوان قهرمانی مستر المپیا به حساب می‌آید. او همچنین با هانی رامبد تمرین کرده که مربی فیل هیث بود.


با این حال او  در انتها موفق شد بار دیگر از عنوان قهرمانی‌اش دفاع کند و به وعده‌اش درباره بازگشت دوباره زمستان عمل کنند. او پس از این فتح این رقابت هیجان‌انگیز با انتشار پستی در صفحه رسمی اینستاگرامش مدعی شد که این تازه آغاز برنامه‌های او برای قهرمانی طولانی‌مدت در مسابقات مستر المپیا است. 


هرچند عملکرد این ورزشکار مصری در مسابقات امسال با قهرمانی او در دوره گذشته تفاوت داشت و همین باعث شده بود که برندون کری و هادی چوپان فرصت بیشتری برای عرض اندام داشته و رقابت نزدیکی را رقم بزنند. 

 


اما در نهایت داوران تصمیم گرفتند که او را به عنوان برنده مسابقات اعلام کند تا بیگ رامی به اولین ورزشکار پس از فیل هیث تبدیل شود که موفق شده از عنوان قهرمانی خود در مستر المپیا دفاع کند. به نظر می‌رسد که این آغاز راهی طولانی برای سلطه او بر جام قهرمانی این رقابت‌ها باشد. البته چوپان در این دوره از مسابقات موفق شد جایزه مردمی را به خود اختصاص دهد و با توجه به تثبیت سه‌ساله‌اش در این مسابقات یک رقیب کاملا جدی برای ماهیگیر غول‌پیکر مصری است.


به نوشته نویسنده سایت فیتنس ولت  شانس رامی برای تکرار قهرمانی مستر المپیا کم نیست. او نوشته است : اگر واقع‌بین باشیم باید به این نکته اشاره کنیم که در صورتی که این ورزشکار همچنان شرایط فیزیکی خود را حفظ کند، بعید  به نظر می‌رسد که کسی بتواند او را شکست دهد. تنها رقبای جدی او شاید جوانانی چون هانتر لابرادا و نیک واکر باشند که توانستند در بین پنج نفر اول حضور داشته باشند و به عنوان آینده این مسابقات به حساب می‌آیند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۰/۷/۲۰ ۱۵:۳۲

نخبردی اینهمه ماهیچه

پیشگیری از کرونا

اسامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در میانه

اخبار روز