کد خبر: ۱۱۱۷۹
۵۶۸ بازدید
۱ دیدگاه

باران تکذیبیه بر سر پاستور/ سکوت! رمز حمایت از جلیلی

۹۲/۳/۹
۰۹:۵۵
آرمان نوشت:

رئیس‌جمهور روز گذشته در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که صلاحیت کاندیداها از سوی شورای نگهبان اعلام شده و کاندیدایی که مورد حمایت شما بود احراز صلاحیت نشد، در مجموع شما نظرتان در مورد روند صورت گرفته و احتمال تایید صلاحیت اسفندیار رحیم مشایی چیست؟ گفت: ما به لطف خداوند امیدواریم. ایسنا نوشت؛ محمود احمدی‌نژاد همچنین در پاسخ به این سوال که شما کی سکوتتان را می‌شکنید و خیلی‌ها علاقه‌مندند صحبت‌های شما را در مورد اتفاقات رخ داده بشنوند، بار دیگر تاکید کرد که ما به لطف خداوند امیدواریم. رئیس‌جمهور همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که خیلی‌ها می‌گویند سعید جلیلی کاندیدای دولت است، سکوت کرد و جوابی نداد. وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه در جریان تبلیغات کاندیدای ریاست‌جمهوری دولت را مورد نقد قرار می‌دهند آیا نمی‌خواهید دفاعی بکنید؟ خطاب به خبرنگاران با خنده گفت: سوال دیگری ندارید؟ پیش از ترک حیاط دولت از سوی احمدی‌نژاد عکاسان خواستار گرفتن عکسی از رئیس‌جمهور بدون حضور محافظان وی شدند که رئیس‌جمهور در پاسخ به درخواست آنها گفت که من همیشه تنها بوده‌ام.

پاستور از کجا انتخاباتی شد؟

این روزها دولت بیش از کاندیداهای ریاست‌جمهوری در صدر اخبار قرار دارد که البته خبرهای منتشره درباره دولت هم آنچنان فاصله‌ای با انتخابات ریاست‌جمهوری ندارد. جایی که وزیر پاستورنشین در مراسم تبلیغاتی جلیلی حضور پیدا می‌کند و در جواب به منتقدان می‌گوید که دولت می‌تواند از هر کاندیدایی حمایت کند!

ورود جلیلی به احتمالات دولت

در این بین اما شائبه حمایت دولت از جلیلی و مقایسه او با احمدی‌نژاد سال 84 پر رنگ شد. چند روز قبل بود که رئیس‌جمهور در پاسخ به اینکه آیا گزینه شما در انتخابات سعید جلیلی خواهد بود؟ گفت: فراموش کنید. روز گذشته هم بار دیگر این سوال پرسیده شد که پاسخ آن هم سکوت بود. مرکز روابط عمومی و رسانه دفتر رئیس‌جمهور روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای، جانبداری احتمالی برخی مقامات مسئول در بدنه دولت از کاندیداهای انتخابات را شخصی و بی ارتباط با احمدی‌نژاد عنوان کرد. در این اطلاعیه آمده است که «با توجه به اینکه طی روزهای اخیر پرسش‌های زیادی در فضای عمومی جامعه درباره مواضع یا اقدامات جانبدارانه احتمالی برخی مقامات دولتی نسبت به بعضی کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری ایجاد شده، لازم به تصریح و تاکید است که اعلام چنین مواضعی از سوی مقامات مسئول در بدنه دولت، کاملا شخصی بوده و هیچگونه ارتباطی به جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، ریاست محترم جمهوری ندارد.» نکته جالب این است که در ظهارات رئیس‌جمهور و اطلاعیه منتشر شده از پاستور به طور قاطع، حمایت از جلیلی رد نشده است. در چند روز گذشته این خبر در رسانه‌ها منتشر شد که ستادهایی که مشایی برای تبلیغات انتخاباتی خود در نظر گرفته بود، به جلیلی واگذار شد. این خبر نه از سوی دبیرخانه جنبش عدم تعهد بلکه از سوی سید حسین نقوی حسینی، رئیس ستاد انتخاباتی استان تهران سعید جلیلی تکذیب شد. نقوی حسینی تاکید کرد: این سخن که ستادهای مشایی به سعید جلیلی منتقل شده است، صد در صد نادرست است و به‌هیچ‌وجه صحت ندارد.

بازار گرم تکذیب

«اعلام احراز صلاحیت مشایی 48 ساعت قبل از انتخابات» یکی از شایعاتی بود که به نقل از مشایی مطرح می‌شد اما دبیرخانه جنبش عدم تعهد روز گذشته برخی نقل‌قول‌ها از اسفندیار رحیم مشایی را که در برخی خبرگزاری‌ها منتشر شده است، تکذیب کرد. تکذیبیه بدین شرح است: « با کمال تأسف یکی از خبرگزاری‌های مدعی اصولگرایی و پایگاه‌های اطلاع‌رسانی همسو با آن، در تکرار اقدامات تخریبی خود علیه دولت و در راستای پیشبرد اغراض خاص سیاسی، این‌بار در مطلبی با عنوان «48 ساعت قبل از رای‌گیری تایید و با 33 میلیون رای رئیس‌جمهور می‌شوم» نقل قول خلاف واقع دیگری به جناب آقای مهندس اسفندیار رحیم‌مشایی، انتساب داده که کاملاً عاری از حقیقت و کذب محض است. اگرچه انتساب‌های جهت‌دار و نقل قول‌های واهی علیه دولت عدالت‌گستر، به‌خصوص شخص مهندس رحیم مشایی در برخی رسانه‌هایی که ماهیت آنها برای مردم آشکار است، تازگی ندارد اما تکرار چنین دروغ‌پردازی‌ها و خبرسازی‌های کاذب در آستانه انتخابات به طور محتوم برخلاف مصالح و منافع عمومی می‌باشد، البته مردم هوشیار و انقلابی ایران اسلامی مانند همیشه بدون توجه به اینگونه بی‌صداقتی‌ها و اقدامات خلاف اخلاق‌ اسلامی و انسانی، با تمام توان توطئه‌ها را خنثی خواهند کرد. دبیرخانه جنبش عدم تعهد با اظهار تاسف از اصرار برخی رسانه‌ها در تکرار بداخلاقی‌ها و خبرسازی‌های بی‌پایه و اساس، ضمن تکذیب مجدد نقل قول منسوب به مهندس رحیم‌مشایی در خبر مذکور، تاکید می‌کند که پیگیری حقوقی مساله را تا حصول نتیجه حق قانونی خود می‌داند و یقینا دستگاه محترم قضایی نیز در این راستا به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد.»

 

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۳/۹ ۱۱:۲۴
شما چقدر از تخریب جلیلی خوشحال می شوید نکند... که فقط انتقادات از جلیلی را مطرح می کنید . همیشه نظرات مخالفتان چاپ نشده و این نظر هم مثل انها تایید نخواهد شد ولی بدانید اگر خداوند بخواهد مهر کسی را در دلها بیاندازد هزارتا نه میلیونها بزرگتر از شماها نمی توالنید کاری بکنید

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز