کد خبر: ۱۱۳۶۲
۸۰۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

روایت حداد از نامه توهین‌آمیز احمدی‌نژاد

۱۳۹۲/۳/۱۴
۱۹:۴۹

 

 

 

 

حداد عادل در سخنرانی انتخاباتی اش در جمع مردم قم به موضوعات مختلفی از جمله ماجرای نامه سراسر توهین احمدی نژاد برای اولین بار اشاره کرد.

در روزهای واپسین مانده به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شهر مقدس قم شاهد حضور یکی دیگر از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بود.
حداد عادل در سخنرانی خود که تقریبا نزدیک به یک ساعت طول کشید مسائل و موضوعات مختلفی را مطرح کرد که جالب ترین آنها که ظاهرا اولین بار بود آن را به صورت علنی مطرح می کرد، قضیه نامه نگاری وی و احمدی نژاد در زمان ریاستش بر مجلس بود.
با همین خلق و خوی امروزی احمدی‌نژاد ساختم
وی موضوع نامه را اینگونه مطرح کرد که من همواره سعی کرده‌ام تا با مسئولان تنشی نداشته باشم و گفت من در زمانی که رئیس مجلس بودم با همین خلق و خوی امروزی احمدی نزاد ساختم و در جایی که به من اهانت می‌شد، وقتی دفاع از خود را به مصلحت نظام و انقلاب نمی‌دانستم، طرح آن را جفای به انقلاب می‌دیدم و مطرح نمی‌کردم.
رئیس مجلس هفتم ادامه داد: در آن زمان آقای احمدی نژاد نامه‌ای سراسر توهین به من نوشت که من هم در جواب برایش نوشتم آقای احمدی نژاد من هم می‌توانم با همان لحنی که شما نامه نوشتید پاسخ دهم، اما چنین ادبیاتی را به صلاح انقلاب نمی‌دانم و بعد با استدلال مطالبم را بیان کردم.
حداد در سخنرانی خود مطالب مختلفی را عنوان کرد که این مطالب در سخنرانی‌های قبلی اش و در برنامه‌هایی که در تلویزیون داشت هم آنها را گفته بود.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، از خصوصیات اخلاقی خود هم گفت و عنوان کرد، کمتر روزی در زندگی ام گذشته که با کتاب مانوس نبوده باشم و دستم از کتاب خالی و کوتاه باشد و عمرم با کتاب گذشت و در طی این سالها کتابهای زیادی تالیف کردم و آخرین کتاب‌های تحصیلی من هم هنوز در مدارس کشور تدریس می‌شود.
وی با بیان اینکه 9 سال برای ترجمه قرآن کریم تلاش کردم افزود: دغدغه من این بود که متنی از قرآن را بدست آورم که در مجامع و محافلی که قرآن به عربی خوانده می‌شود، بتوان ترجمه فارسی آن را هم خواند.
حداد عادل از ورودش به صدا و سیما و نویسندگی و اجرا در برنامه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی به دستور شهید مطهری هم گفت و عنوان کرد، اولین مسئولیتم بعد از انقلاب با پست معاون وزیری در دولت موقت شروع شد.
وی گفت: من رئیس شورای تحول علوم انسانی هستم و برنامه ریزی آموزشی و تألیف کتاب‌های درسی در مقاطع مختلف تحصیلی زیر نظر من بوده است.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در سخنانش به موضع گیری برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری در قبال آمریکا هم واکنش نشان داد و گفت: برخی از کاندیداها در خصوص رابطه با آمریکا آن چنان حرف می‌زنند که انگار ملت ایران آماده است تا با حضور آنها با آمریکا سازش کنند.
چندین دوره کلام جدید را در مدرسه دارالشفاء به طلاب درس دادم
حداد ادل در خصوص رابطه‌اش با حوزه علمیه هم گفت: در قبل از انقلاب در مدرسه‌ای درس خواندم که تعدادی از روحانیون از قم برای تدریس دروسی همانند عربی به آن مدرسه می‌آمدند و علاقه من به درس عربی با اینکه رشته تحصیلی ام ریاضی بوده هم همین حضور روحانیون و خوب درس گفتن آنها در آن مدرسه بود.
وی همچنین گفت: در سالهای گذشته چندین دوره کلام جدید را در مدرسه دارالشفاء به طلاب و روحانیون درس می‌دادم.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری همچنین در صحبت هایشان به مشکلات مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی اشاره کرد و در بخش پایانی سخنانش به گونه‌ای با لحن حماسی سخن گفت که حمعیت 300 نفری حاضر را بارها وادار به تکبیر گفتن کرد.
در پایان سخنان این کاندیدای ریاست جمهوری مردم گردش حلقه زدند و سوالات خود را پرسیدند.
تعدادی از طلاب و جوانان نیز نظرش در خصوص سعید جلیلی پرسیدند و وی هم گفت آقای جلیلی تاکنون تمایلی به پیوستن به ائتلاف ما نشان نداده است.
فرد دیگری هم پرسید بر اساس آخرین نظر سنجی‌ها قالیباف و جلیلی در صدر قرار دارند و در صورتی که این دو به مرحله دوم راه یابند به کدام رأی خواهد داد که حداد پاسخ داد باید در آن زمان تصمیم گرفت.
حداد عادل همچنین در پاسخ به خبرنگار مهر که از وی پرسید چرا به وعده ائتلافی خود در خصوص معرفی یک نفر به عنوان کاندیدای نهایی عمل نمی‌کنید، گفت: امروز دیگر حضور ما تاثیری در آرای اصولگرایان ندارد چرا که هدف ما از تشکیل این ائتلاف جلوگیری از تشتت آرای اصولگرایان بود و تصمیم بر آن شده تا هر سه خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهیم و مردم تصمیم نهایی را روز انتخابات بگیرند.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز